Jump to content
nemeca70

Питанка за Дела Сол

Recommended Posts

Здравейте на всички искам да попитам как е една такава Хонда Дела Сол 1.6 Втек за подържане.... един колега е намерил за 4500 само че с автоматична скоростна кутия,та да се обобщя ,какво ви е мнението за подръжката като цяло на този автомобил и какво Ви е мнението за точно тази скоростна кутия...:)?Предварително Благодаря на отзовалите се! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е никой ли нищо няма да каже за тази кола и тази автоматична скоростна кутия?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента едни познати подготвят една такава за продажба и ми казаха че си върви доста прилично ,а до колкото съм чел из Форума съм останал с обеждението ,че автоматите на хонда са на високо ниво .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента едни познати подготвят една такава за продажба и ми казаха че си върви доста прилично ,а до колкото съм чел из Форума съм останал с обеждението ,че автоматите на хонда са на високо ниво .

Тези не ги знам как са.. но... CIVIC 2000-2005 CVT и ODYSSEY 1999-2002 Auto 4 скоростна са и се трошат за около 40 000мили :punk: сигурно и на други но за тези аз знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......нещо по конкретно......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен!От лятото карам Дел Сол, но не с автоматична скоростна кутия. Нямам оплаквания. Да чукам на дърво, още не ми е създавала никакви проблеми. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, за поддръжката мога да кажа само, че ако е читава няма да е ортак на джоба, излиза колкото на сивик 5 генерация :angry: само недай си боже да имаш нужда от ламарини, стопове, фарове и разни такива екстериори и интериори, тогава ще ти е по трудно, а колкото до автоматичната скоростна кутия, не знам дори, дали някой от форума има дел сол автоматик, но би трябвало да е същия автоматик като на 5 генерация, така че ако някой колега с такава ти прочете темата ще може да ти отговори компетентно, а и един съвет, ако можете, пробвайте я за течове от тавана, с някаква доволна струя, защото това е често срещан проблем при дел сол

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се :) и все пак ако някой има нещо да добави.... нека не се стеснява :) а да пишее :D Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите и от мене без да се обиждаш ... лично мнение ама за какво ти е тоя del sol като е auto ? ако е спортна да е ръчка поне аз така си мисля ... щях да си купувам един civic auto ама като го видях колко е спънат се отказах .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, тоя дел сол да не би да е в Поморие? Има един зелен автомат тука и се продаваше горе долу на тая цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за избора,колата е много красива :worthy: Но трябва много да внимаваш при огледа,защото по принцип тези коли доста са ги ръчкали немските пичлемета(добре че,са им хубави магистралите :worthy: ),провери си и покрива(мен ако питаш взимаш едно шише вода и го изсипваш отгоре хич да не ти пука :) ) ...Успех,защото всичко си е късмет,както са го казали хората....колата и жената.... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не познавам автоматиците на хонда, но имам наблюдения върху тези на рено! Та братовчед ми си взе една лагуна автоматик в началото никакви проблеми, но се появи един уж дребе и се почна едно ходене по мъките... проблема на всички автоматици (ако се повредят) е че в БГ трудно се намират части... а разликата с ръчката не е само в скоростите... братовчед ми имаше проблем с намирането на полуоска за автоматика, а тя се разби след като оправи скоростите и то заради пътищата ни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нека и аз да кажа две думи за моята голяма слабост Дел Сола.В Българя, все още автоматика не е на мода и човек като чуе автоматик и се плаши, но на запад голяма час от колите са автоматик и има защо. В големите градове си е голям плюс при задръствания , но тук в Българя, градовете с голям трафик се броят на пръсти.Лично мое мнение, автоматика е за жена.Карам Дел Сол от две години, смея да твърдя, че това е моята кола поне на този етап и за момента не искам друга и скоро не бих я заменил.На няколко пътя се спомена за течове на тавана.... аз нямам такъв проблем и смятам че една кола, ако е читава това е последното нещо което би ме спряло за да си я купя.Съгласете се, че една 12-13-14 годишна кола няма как да бъде перфектна.Когато се купува кола на старо гледаш първо как е мотора и окачването, след това се гледа цвят и най на края козметичните леки нещица включително и теч от тавана.Гледам във “мобиле” често излизат Дел Сол на части дори и да има някакъв малък проблем части си има, не е като преди година, две.Лично аз не бих си купил Дел Сол автоматик!Забравих да кажа.... това, че някои каза да не ти се чупел, фар, стоп, калник.... Има си всичко и на разумни цени....втора рака или нов намира се..... поне за мен са разумни цените :dry:

Редактирано от tols

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско момчета :) ще има значи обстоен оглед :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един глас за ръчната скоростна кутия!аз също имам Дел Сол с такава и за нищо на света не бих го смеил за автоматик. Един приятел до скоро имаше Акорд 2000 година автоматик, с 4 скорости и точно заради автомата го продаде.. доста мудна работа беше..както си караш, набиваш газта до долу, след малко тя се усеща да върне една скорост, вдига оборотите на междинна, сваля скорост и чаак тогава тръгва :) аз лично много харесвах този акорд, возеше като лимузина, стабилен като спортна кола, но автоматика си беше проблем :)успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...