Jump to content
borko 30

нестабилни обороти при студен двигател

Recommended Posts

При палене сутрин оборотите варират +-100 но ме притеснява че прекъсват от време на време.През 5 секунди долу горе прекъсват оборотите -като загрее мотора доста по-рядко прекъсва.Това може ли да е от свещите ,те и на форда бяха бая навътре в главата ама тез направо не мога да намеря такъв ключ да ги отвия .Ако е от свещите направо при майстор и да ги сменям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може свещи, а може и кабел.Най лесно ще разбереш като ги свалиш и провериш как са работели.Ключове се продават,аз лично съм си взел камък с вътрешна гумичка(която трябва да извади свеща) на FORCE и си ползвам удължението от гедорето-само леко със стягането, че рамото е голямо ;) Да!Може да си видиш и дистрибуторната капачка както казва колегата.Образува се прах който често прави подобни" шеги"

Редактирано от buleka vti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ,утре ще почистя дистр капачка .А и още нещо забравих да попитам ,от 20 дена насам на всяко второ палене незаработва аибиеса и му свети лампата!При палене се чува едно бъзззззз сякаш се помпи нещо но невинаги стига дотолкова че да угасне лампата и аибиеса не работи-пробвал съм го при светеща лампа не се чува прещракването по педала при приплъзване на гумите,съмнява ме някоя връзка да е но да ме насочите ако можете къде да ровя че да не разбутам нещо друго :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам такъв проблем с оборотите ще пробвам тези работи и дано се оправи но няма да е сега.. борко ако нещо я оправиш пиши какъв е бил проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема ви може да не е само от свещите, може да се наложи да ви се обучават оборотите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен оборотите при студена кола(на смукач)играеха много-пропадаха моментно от 1500 до 1000 ,и така нагоре надоло.почистих дроселовата клапа и всички клапани покраи нея и проблема изчезна напълно.прекъсването както казват колегите наи вероятно се дължи на прекъсвания по токовете,лош кабел,свещ или капачка.аз имах такова прекюхкване да кажем на моменти-оказа се хлабава връзка кабел-капачка,последвало окосление на гнездото на капачката,и от там искрата на мометни се губи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистих дистр капачка но нямаше ефект.Купих си ключ за свещите за 30лв :lol: че да ги видя и тях ама сякаш са добре.Само че са някви bosh super fr7 ,дали са подходящи за моя мотор не знам-по книга ги дават ngk че трябва да са ама маже и тез да стават и да не е от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не знам за кво се занимаваш да чистиш капачката и пр.направо ако не си я сменял я смени.аз моита я смених ,макар че и няма нищо-12 лв дистр капачка+3 лв палец(филипс) :) ,смешно,ама толкова струват,малко по евтини от на жигули.свещите ги махаш,купуваш си нжк или денсо-ще видиш по модел в нета или по каталозите в магазините кви числа са ти и си караш с кеф.ако не си чистил дроселовата клапа и клапаните покраи нея си вземи вд40 и ги почисти и ще си 6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех вд40 ама къде се намира таз дроселова клапа и как се чисти ,че и другите клапани къде са и как да ги почистя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Visit My Website-тук виж,сигурно ще има някои разлики спрямо твоя мотор,но общо взето е това.разглабяш,почистваш и зглабяш.махаш мъркуча дето ти е от въздушния филтър до двигателя,и там дето свършва мъркуча и почва мотора е дроселовата клапа :lol: Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених свещите.Обиколих 6-7 магазина но никъде не намерих ngk.В последния ме убедиха че те не се произвеждали вече и няма да намеря никъде и ме убедиха да си взема от тяхните beru като ми намериха уж точно за моя модел .Впечатления-мотора вече не прекъсва и работи стабилно,сутрин пали с повече въртене на стартера,усещам намалена мощност в целия оборотен диапазон като при високите обороти мотора вече е по-тромав от преди и повече бръмчи някак си а пък не ускорява като със старите,това е общо взето, не ми харесва тази промяна нищо че не прекъсва вече :lol: Свещите са по 5лв парчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НГК си се произвеждат, не вярвай на търговци... а тези свещи Бейрут вземи метни някъде дето слънце не огрява :-)NGK BKR6E-11 са твойте свещи най-вероятно (щях да ти кажа с точност но не си писал с какъв двигател си :lol: )Като си намериш НЖК провери за надписа made in Japan орстрани на металната част. Ако в твоя град няма, пусни някоя тема в "купува" все някой колега ще се притече на помощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за съжаление това са българските търговци....По - смешно нещо скоро не бях чувал, NGK не се произвеждалиИстината е че са ти дали каквото имат...и по всяка вероятност не са за твоята кола, или не са за никоя :lol:http://www.ngk.com/Тук се ориентирай, а има и човек от форума, който да ти достави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този модел са свещите за моя мотор-така пише на капака на ангр.ремък.Колко долу-горе струват такива оригинални свещи?Някой друг колега слагал ли е на хондата си beru свещи да каже неговата как се държи с тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нжк-то е 10-11лв на свещ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега малко се поухарчих и няма да ги поръчам веднага.Ще покарам тези месец-два докато ми артиса някой лев и ще ги поръчам тук от някой колега от форума :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си с Беруто(първично на немските). Колеги има и други хубави свещи освен ngk-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще ти кажа каде има отиваш до Газко-то кадето беше срещу казармите бившите до Каравелов и първото магазинче от към опитното поле !!!... и аз ще копувам скоро че и аз съм с бош и имам същия проблем дано се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди два дена намерих денсо по 4и80 от Косер-магазина им на булеварда срещу гара юг.На тях пише japan и мотора заработи отлично с тях !!! .Набира както трябва и не бучи мотора след 3000 оборота вече ,а беруто ги хвърлих в първата кофа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...