Jump to content
sand0

Honda Owner's Manual 90-09 Ръководство на потребителя /книжка/

Recommended Posts

ХОНДА юзер мануалите от 90та до 2009та за Северна Америка.Ако се зачетете ще прочетете че гаранцията НЕ ОТПАДА ако си сменяте маслото в сервиз различен от ХОНДА (поне за там горе е така).Също ако незнаете как да си изгасите лампата подсещаща за смяна на маслото тука ще намерите за всичи до 09та. (ВНИМАВАЙТЕ!!! Ако сами я изгасите и не сте сменили маслото рискувате да скапете мотора защото лапмичката ще светне след 6000мили независимо дали сте менили или не маслото)!!! така че гледайте да не се окаже че второто и светване е на 12000мили масло или 18000мили :cool: Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е тук, малко или много благодарение на моя апел за намирането й за модел EG CIVIC 92-95, който колегата отгоре ми прати и го има сред линковете от тази тема. Зачетох се и в него пише много интересни неща, струва си МНОГО да я прочетете. Ще отпаднат въпроси като: -Как да достигна максимално бързо желаната температура през лятото или зимата-Как да настроя оптимално климатичната система-Може ли да се постави допълнително климатик на колата ми-Къде пише размера на гумите на колата ми-Къде пише кода за боята на колата ми-Кога да правя смяната на консумативите-МНОГО другиТова всичкото важи в частност за наръчника за Civic EG 92-95... него четох, а в него пише много интересни неща. Как да караме в лошо време, какво да съблюдаваме по колата, как да зазимяваме колата.. МНОГО полезни неща, които са полезни дори за най-опитните шофьори. Пише дори как да си пастираш колата, кога, как да миеш колата.. всичко, което е нужно за поддръжката в частност за Хонда. Това е много полезно, радвам се, че си зададох въпроса и колегата ми прати книжките. :)В наръчника намерих функции на колата си, които не знаех, че има, много прости, като например, че нагревателя на задното стъкло се изключва самичък след 25мин. работа и за да го включиш пак трябва да рестарираш - да изкл. и вкл. от копчето. Много интересни неща, наистина. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Линка с Owners Manual-ите отива във "Важни технически теми"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не го правя правилно,или за моита кола няма инфо..защото като цъкна на Сивик-хечбек 1997 и на горе до 2001,ми дава само една страница която е въведение!Или просто специлано за този модел липсва инфото ? Поздрави и браво на колегата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не го правя правилно,или за моита кола няма инфо..защото като цъкна на Сивик-хечбек 1997 и на горе до 2001,ми дава само една страница която е въведение!Или просто специлано за този модел липсва инфото ? Поздрави и браво на колегата :)

На ОС_Х ли си??? Там го прави този номер защото го отваря с някъв смотан акробат дето после не ползва хипер линковете.На виндоус няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

PDF-а със съдържанието е една страница, но има вътрешни линкове към други PDF-иняма линк назад, но с бутона BACK на браузъра се връщате към съдържаниетобраво за линковете, много са полезни

Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Наистина темата е доста полезна , за което благодаря на колегата за линка.Имам един въпрос , понеже съм скаран малко с английския коя таблица да гледам за най-икономично каране http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10879561 .Колата ми е 5 генерация хечбек японска сглобка 1.5 16v с ръчни скорости.

Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PDF-а със съдържанието е една страница, но има вътрешни линкове към други PDF-иняма линк назад, но с бутона BACK на браузъра се връщате към съдържаниетобраво за линковете, много са полезни

Има бутонче "Main Menu" от там си се връщаш към съдържанието :lol: иначе всеки "Manual" може да си се направи на 1 PDF аз си направих за Седан 95-та год. и може да се гледа и на компа. Супер е, браво за темичката имаше доста неща които незнаех че ги има по колата :(:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не го правя правилно,или за моита кола няма инфо..защото като цъкна на Сивик-хечбек 1997 и на горе до 2001,ми дава само една страница която е въведение!Или просто специлано за този модел липсва инфото ? Поздрави и браво на колегата ;)

Ами аз ползвам Opera и мразя pdf-ите да ми се отварят в браузъра, та и тук същият резултат. Свалям файлчето, отварям с Acrobat-а и нищо. Промених на Acrobat-a в Internet опциите да отваря документите в браузъра, пуснах IE и стана. Свалих си и записах около 100-тина pdf-чета, сега ще ги комбинирам и ще си направя една книжка, въпреки че я имам разпечатана (фабричната на колата). Все пак благодаря и на колегата, пуснал темата. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) колега, от името на всички благодаря за приложените ръководства. Аз лично наскоро търсех такъв manual, но така и не успях да намеря всичко събрано на едно място. Браво ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

I'm the man :DОк ако се върнете в главния линк ще намерите срещу заплащане (до колкото си спомням е само за северно американските) АКЮРА и ХОНДА:Service manualElectrical trouble ShootingБюлети... и другиTECH INFOSUBSCRIPTION OPTIONSStandard(Service & Parts information only) 3-day$10 30-day$50 365-day$350Security Professional(Includes Key Code information) 1-day$15 365-day$500

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Service BulletinsServiceNewsElectrical Troubleshooting ManualService Manual Diagnostic and Repair ProceduresAdvanced Diagnostics (Enhanced OBD II) InformationBody Repair ManualsMode $06 On-Board Monitoring Test Results Owner's and Navigation Manuals

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ХР,но успях да го отворя :thumbs1: Мерси за инфото колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво някой да го направи в пдф цялото.И все пак някой ще ми отговори ли на въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има ръководство за Сивик хечбек 1.4 90к.с. 2008г. моля да помогне.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ХОНДА юзер мануалите от 90та до 2009та  - сега тия американци искат регистрация с кредитна карта, дебитна не става..
че и $10 за ден!!

 

Изрових една камара линкове и форуми, но за мойта новозакупена Honda Civic 1997 Hatchback, не можах да намеря книжка за потребителя - все стари линкове или пари искат..

Намерих Service Manual, ама Owners Manual - не!

Та може ли някой да помогне с линк или файл?  

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сивик англичанка или сивик японка ти трябва ? Ако става въпрос за англичанка - имам ръководството.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ЕmZvr, ако може, прати линк със owners manual за англичанка :) Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го ръководството на английски, като малко липсва от края. Превеждах го с Google translate, за да стане по-бързо и за това превода е механичен, но се разбира: http://store3.data.bg/emzvr/Honda%20Civic.pdf

 

А ето и линк към оригинала на италиански, сканиран: http://search.data.bg/ready/ea4b0a676bb54ab43f317e6842a1ae4b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сивик англичанка или сивик японка ти трябва ? Ако става въпрос за англичанка - имам ръководството.

Колега, много благодаря за линковете :-)

Обаче скоро я взех и още не съм наясно как се разбира дали е англичанка или японка :-( ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пълня темата със снимки, просто си виж номера на рамата. Ако започва със "SHH" значи е англичанка. На японките започва с "JHM".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...