Jump to content
djmmm

проблем с задни тампони

Recommended Posts

имам малък проблем със досадно скърцане някъде от задното окачване;)ходих в сервиз и ми казаха че някакви предни тампони на задния мост трябвало да се сменят;)Интересувам се някой може ли да даде повече инфо за този проблем, и за какви тампони става въпрос;)Колата е Хонда Сивик 96 хетчбек (англичанка)БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ТЕЗИ КОИТО ЩЕ МИ ПОМОГНАТ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че правилно са ти отговорили в сервиза относно скърцането. Самият тампон може да бъде намерен на цена между 30 и 50 лв. Смяната не е сложна, но се разглобява почти всичко по окачването от скърцащата страна и освен това се демонтират и спирачките. Необходима е и преса за да се избие и монтира новият тампон. Смятам, че тампоните на DELPHI не са лоши и са на приемлива цена. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не бих казал,че не е сложна особенно за човек който не знае даже къде са тампоните :unsure:

 

Публикувано изображение

 

....ето снимка да видиш какво представляват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти много за дадената информация:unsure:значи има такав тампон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз съм минал през това скърцане от тези тампони с моята англичанка. Но не знам за какви ремонти говорите, на мен ми ги смениха пред очите за около 15 мин. без да се свалят спирачки, да се използва преса и т.н. Дано не съм засегнал някого. Става въпрос за големите кръгли тампони, които държат задния мост. Нека колегата да обясни още от проблема, за да не го подведем просто.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега има тема по въпроса но все пак си вземи от бултрако 68 лв са /за да нямаш проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, на мен в Варна в магазина на Хонда ми казаха 75лв. Иначе миналата година ги смених по това време за 35 лв бройката и сега единия пак се скъса. Мисля си за тези от магазина на Хонда, ама може ли да се окаже, че са същите????Между другото в аутодата пише, че това е нещо което често се сменя на англичанките. Успехи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "djmmm" моят съвет е купи си оригинални тампони за по около 70лв. бройката от официалния представител за твоя град! За тези тампони има доста изписано в форума! Това е единсвеното нещо по окачването което съм правил за 2г.

Dimitar Petrov: "Между другото в аутодата пише, че това е нещо което често се сменя на англичанките"

Това не се отнася само за англичанките! То и на "японките" е същото.

Dimitar Petrov: "Здравейте колеги, на мен в Варна в магазина на Хонда ми казаха 75лв. Иначе миналата година ги смених по това време за 35 лв бройката и сега единия пак се скъса."

Аз направих същата глупост и купих два тампона някакви си по около 30-35/бр. и се закъсаха след 4-5 месеца! После отидох в Хонда и дадох 2 х 72лв. и си ги смених.

Тампните се сменят на място без да се сваля един куп окачване! Отпуска се тоз глемия носач от едната страна, един човек държи здраво носача с някаква щанга например, а друг ги избива и набива. Става сравнително бързо и лесно...

Колега "Dimitar Petrov" тампоните са същите и си вземи от Хонда! Като сравниш ориналния с ментето за 30-35лв ще видиш каква разлика има в направата само!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата DIGIGI е много прав. И аз си смених тампоните с оригинални и до сега след около 30000 км нямам проблеми със задницата. По думите на сервиза, в който ми ги смениха, до около 80000 км не трябва да имам проблеми с тях.Парите са си твой, но доста хора от форума ще те посъветват да заложиш на по скъпите тампони. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чувам скърцане отзад...естествено се оказаха тампоните :)Майстора ми каза че струват по 55 лв бройката, но пък те го правели по друг начин, нещо като рециклиране.... за 35 лв. Носят ги при някой и ги пълнят с "гума" и ставали като нови и на всичкото отгоре издържали по-дълго от нови. Незнам до колко е вярно но ми се струва логично.... ако е е свършена работата както трябва.И това ми го казва човек който прави ремонти предимно на Хонда. Другия майстор също потвърди, а го видях че има като моята Англичанка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си правете експерименти с големите тампони, вземете си оригинални от Хонда - не са толкова скъпи, сменят се веднъж за живота на автомобилаплътните тампони развалят работата на задното окачване, което силно разчита на този тампон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега по добре си вземете оригинални а не като мен взех си за 42 лв и ги смених за 3та година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз скоро ще ги сменя, но като гледам....в България понятието "оригинални" малко ме плаши.Няма гаранция че това което е уж в оригинална опаковка е наистина оригинално.А да се оръсва човек по 70 лв от Бултрако.... хм... аман от обирджии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман, но по добро в България няма. Другия вариант е да си поръчате от чужбина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които си дадоха мнението;)Реших и ще взема оригинални;)А за цената съм на мнение че евтините после ти излизат скъпи,така че си правете сами изводите;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На знам при какъв майстор си ходил, но на мен щяха да ми сменят цялото окачване (пружини и амортисьори), ей така, без тест за амортисьори, защото се чува тупане отзад. Изглупях дотам, че дадох да ми го сменят, и след като видях отчайващия резултат, върнах старото окачване, на което се оказа, че му куцат засега само задните амортисьори. Моят съвет е да не пипаш окачването, освен ако наистина си сигурен в майстора. Аз също карам англичанка, и при мен има нещо като скърцане отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале направо сте се побъркали с тези тампони !!! Не е толкова сложна смяната им и цената в Вултрако е много приемлива бих казал аз, (тва си е мое мнение).А също се сетих за една поговорка : Не сум чак толкова богат за да си позволя да си купя болклуци. :bow: . Само да жи кажа че след смяната на тампоните трябва задължително стенд.Просто не си правете кавито и да било експерименти защото са безполезни, немогат да направят толкова добър фалшификат засега. УСПЕХ и разум при смяната им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги възможно ли е труда за смяната на тампоните да струва по 70-80лв за всеки тоест общо ~150лв от мненията по горе останах с впечатление че не е толкова трудоемко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги възможно ли е труда за смяната на тампоните да струва по 70-80лв за всеки тоест общо ~150лв от мненията по горе останах с впечатление че не е толкова трудоемко?

Абсурд! 150лв за смяната + самите тампони - може (ако не е с оригинални), ама 150 за самата смяна... просто те работат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен на дранье ми замириса.. ще помоля за читав сервиз в такъв случай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си слагах зимните гуми в едно сервизче в кв.дружба, ги питах информативно точно за цената на същата услуга- отговора беше по 80лв. на брой х 2=160/само за работа/, щото се сваляли доста неща от окачването. По принцип от както имам колата си я правя само в един сервиз, цената за работа там е 25лв за брой или 50лв. за двата големи задни тампони. Работата е за не повече от 30 мин. и за двата! Ако те интересува пиши ми на лични, за да не прозвучи като реклама, щото не е това целта. :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз да вметна ,че днес си свалих сам окачването и с един по- голям чук избих тампона за не повече от 30 мин.единия.Докато разбера кое - как,иначе може и за по-малко.Нищо сложно няма,една гедория и някой друг ключ!От мненията реших ,че компромис няма да правя и утре отивам в Бултрако за нови и по обратния ред!Публикувано изображение

Редактирано от milkobo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Ето как се прави по принцип. А тук има по-подробно ръководство.Има и инструмент за смяната, който не съм виждал някой да го ползва в BG.А би ли споделил после каква е цената на оригиналните тампони ?Поздрави. Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето как се прави по принцип. А тук има по-подробно ръководство.Има и инструмент за смяната, който не съм виждал някой да го ползва в BG.А би ли споделил после каква е цената на оригиналните тампони ?Поздрави.

Благодаря ти за инфото, защото се чудих има ли някакви особенности при набиване.За цената един колега от Пловдив пише ,че са по 68 лв. единия,в Бултрако! А колкото до инструмента това е точната за целта скоба нищо специално и аз имам скоби но не специално за случая :D Редактирано от milkobo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега свържи се с колегата MS_AUTO тук от форума и си поръчай от него тампони.Човека гарантира за тях и мисла че по 40 кинта бяха -аз купих от него декември месец и до сега няма проблеми!Не че му правя реклама ама точен е човека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета айде да не се оплакваме с тези тампони че може да е много по-зле. Един приятел в Англия кара Рено Лагуна 2002 година и там същите тампони са проблематични. Самите тампони са 15 паунда бройка, но смяната е .......... как да го кажа по леко, 400 паунда :o . Там пак целия заден мост се сваля дори да е само за един тампон. Та приятеля ми така кара с заминали тампони вече трета година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще ви дам един съвет!След като си смените тампоните отидете на тест за амортисьори тресачка да си проверите амортисьорите да не са блокирали,защото каквито и тампони да сложите,ако са блокирали /по нищо не може да се разбере/причината да се късат дори и оригинални тампони след 3-4години са те!А това е често срещан проблем!Така, че няма проблемни тампони ,за проблема си има причина!!! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че много разбирам ама като оглеждам задното окачване ,не виждам връзка между тампоните и амортисьорите!Аз смених задни амортисьори като купих колата ,а тампоните ги смених 2 години по-късно щото се разскърцаха!За амортисьорите съжалявам че не ги поръчах от MS_AUTO,ама тогава не знаех за него че продава части за наште коли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не че много разбирам ама като оглеждам задното окачване ,не виждам връзка между тампоните и амортисьорите!Аз смених задни амортисьори като купих колата ,а тампоните ги смених 2 години по-късно щото се разскърцаха!За амортисьорите съжалявам че не ги поръчах от MS_AUTO,ама тогава не знаех за него че продава части за наште коли!

Не ме разсмивай колега всичко е едно окачване едно като не работи разбива друго! Значи според теб е все едно и също тресенето на носача когато работи амортисьора и обира част от него и когато е блокирал и нищо не прави :rolleyes: Аз казвам нещо важно ,който иска да ме разбира!Между другото аз говоря за скъсани,не за скърцащи.За скърцането не знам причина ,но знам ,че го има и при нови амортисьори и нови тампони. Редактирано от milkobo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега свържи се с колегата MS_AUTO тук от форума и си поръчай от него тампони.Човека гарантира за тях и мисла че по 40 кинта бяха -аз купих от него декември месец и до сега няма проблеми!Не че му правя реклама ама точен е човека.

Днес ги взех от Бултрако -Пловдив по 68лв. броя пише произведено в Англия.Колко са оригинални незнам,но изработката е доста по добра от тези дето ги свалих.Каквото и да е мисля ,че от всички варианти по -добър няма /мое мнение/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...