Jump to content
asentchernaev

завръщане към хонда и въпрос за Vin

Recommended Posts

Здравейте колеги, след 1 година с бмв, отново се завръщам към марката. Бих искал да знам следното - утре ще ходя да гледам една жабка 115 коня VTEC, как да разбера дали наистина е VTEC, знам че някъде се гледаше някакъв номер, но съм забравил точно къде беше (може и да има изписано, но не намерих нищо) Ако може малко помощ къде беше този номер и какъв трябваше да е за този двигател, и да ми пожелаете късмет :) Втория ми въпрос е къде пише годината освен на стъклата? Ако някой има снимки най-добре ;) ;)Между другото колата е в мобилето в момента на 4900 96г без клима, така че ако някой е ходил да я гледа или има съвет към мен, предварително благодаря на всички отзовали се ;) ПС. този път ми се ще да взема 1.5VTEC, от опит знам че после ще се дразня ако е само 90 коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=2527-еи тука си намери мотора,су него пише дали е витек и после си гледаи номера на мотора-първите цифри са ти вида на мотора,по тях ще разбереш.ако е нов внос и е внесена скоро на неините си документи пише дата на 1ва регистрация,едно време можеше,сега вече не сменят датата на регистрация,така че виж от там.макар че не знам кво ще те обаркат 1-2 години,може да е по стара с 5 години от някоя друга,а да е 10 пъти по здрава.всичко е късмет.така че-КЪСМЕТ с покупката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIN-a е на синя ламаринка точно над акумулатора трябва да започва с JHMEK..., можеш да го провериш тук във форума,а ако говориш за икономичния втек е 114к.с. - този двигател е D15Z6 това пък мисля че го пише от лявата страна (стоейки пред колата) на изпускателния колектор - на блока на двигателя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първите 4 циври и букви от номера на мотора са тези -примерно номера на мотора ти почва В16А2 ...........и тн.поне при мене е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и двигател D15Z8-115 коня и D15Z6-114 коня.За Vin кода има тема която е доста изчерпателна потърси в търсачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен това, можеш да погледнеш и таблото за лампичка "economy" - в 6-та генерация ги има на vtec-e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...