Jump to content
Rosen Karlov

Ангренажен ремък Хонда Сивик

Recommended Posts

Здравейте, утре ще взимам хонда сивик 1999 г. 2000 ТД и се чудя кое е най- необходимо за смяна. Като гледам на колата е отбелязано че на 133000 км е сменяван ремъка а сега колата е на 166000 км, има и сервизна книжка а четох че се сменява на 100 000 и се чудя трябва ли наистина да го сменявам... И Ви моля да ми кажете кои са задължителните елементи, които сега взимайки я трябва да сменя. Благодаря предварително:hondarulez:П.С кое се сменява при смяната на ремък и какви са ориентировъчните цени за това?

Редактирано от Rosen Karlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, утре ще взимам хонда сивик 1999 г. 2000 ТД и се чудя кое е най- необходимо за смяна. Като гледам на колата е отбелязано че на 133000 км е сменяван ремъка а сега колата е на 166000 км, има и сервизна книжка а четох че се сменява на 100 000 и се чудя трябва ли наистина да го сменявам... И Ви моля да ми кажете кои са задължителните елементи, които сега взимайки я трябва да сменя. Благодаря предварително!!!П.С кое се сменява при смяната на ремък и какви са ориентировъчните цени за това?

А ти вярваш ли, че 10годишен дизелов автомобил е на 166 000 км ??? :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка,който е сложен може да не е оригинален (т.е. те се сменят на 50 000 км.) Със него се сменя задължително оптяжната ролка. Ем задължително е да смениш масло и филтрите(въздушен,маслен и горивен).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми че са две обтежни ролки и една паразитна ролка. Ама нужно ли е да сменява всичко това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя моята е с една,затова се подведох. Трябва да ги смениш всичките за да нямаш разни виения от тях. Маслото и филтрите за мен са задължителни да се сменят,за някой не са,ама това си е риск за двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка и ролките има ли опция да се видят в сервиз дали са за смяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има такава опция :hondarulez: но препоръчително е да се сменят :tooth: погледни си и течностите на какво деридже са :cool: а маслото и филтрите са просто задължителни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка и ролките има ли опция да се видят в сервиз дали са за смяна?

...има на моята предната Хонда беше нова тои и ремъка беше като нов но вече бях взел друг и него го сменихме,но ролката я оставихме и не съм имал проблеми с нея тя по принцип може да се сменя през смяна на ремък

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За най-сигурно сменяш всички консумативи по автомобила ремък,ролки,масла филтри (въздушен и горивен задължително,кaто горивният филтър се сменя на не повече от 15000 км поради наличието на вода вафтата) провери си и ходовата част на компютърен стенд за регулиране на предници за да нямаш проблеми с бързо износване на гуми.За орентиеровъчни цени само в магазините,защото последно време имат май навика да предлагат стока на цени според колата и клиента :) и без да пестиш от ролки и неща,които ти казват,че има още хляб в тях за да не стане по голяма беля...Много безаварийни километри с хондака ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лепенки не вярвай, смени си го да ти е мирна главата :) . Десет годишна кола на 160000 км. ;) аз имам приятел с такава и е навъртял около 400000 км. ;) .Взе я на 250000 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...