Jump to content
BENJI_CRX

НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Recommended Posts

И аз мисля че месец април е перфектният месец...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Марица-Изток":shy:

Редактирано от Plevelcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее къв басейн има :shy: И аз съм за Марица Изток. И цените са супер. Пак по 2-ма в стая и излиза по 20лв. нощувката :lol::shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Хотел-ресторант “Момина крепост”

Аз гласуввам за това предложение от гледна точка на разположение и капацитет (152 места + поляна) и предлагани най-много неща на куп в самия комплекс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години съм била в този хотел и останах доволна :rolleyes:Като гледам е имало и ремонт, който е бил завършен април 2008 .. предполгам ще е още по-добре.

Редактирано от MissCaprice

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега искам и аз да предложа нещо........ :rolleyes:

 

Хотел-ресторант “Момина крепост” в местността Ксилифор е напълно обновен. Предлага 156 места в реиновирани и стандартни стаи с 2 и 3 легла със собствен санитарен възел, централно отопление, ресторант, кафе-сладкарница /дискотека/ и 3 конферентни зали /с 15, 30 и 100 места/. Разположен е в непосредствена близост до гр.Велико Търново с многобройните му исторически паметници и забележителности, а само на 2 км. е разположен архитектурно-историческият резерват с.Арбанаси с типични къщи, стари църкви и манастири.

Информация за актуални цени на телефон: 062 63 - 58 -23

 

Публикувано изображение

 

Ето още снимки................

http://www.trapezitca1902.com/HELP/MomonaKrepost2008.htm

Цени за настаняване в Туристически комплекс „Момина крепост”, в местността КСИЛИФОР-Велико Търново

- 1 легло в стая с 2 легла с TV - 25.00лв.

- 1 легло в стая с 3 легла с TV - 20.00 лв.

- 1 легло в стая с 2 легла с ТV и мини бар - 28.00 лв.

- 1 легло в стаи с 4,5 и 6 легла/с етажни WC/ - 13.00 лв.

- Самостоятелна стая с ТV - 35.00 лв.

- Самостоятелна стая с ТV имини бар - 40.00 лв.

- Апартамент – 2 бр. - 75.00 лв.

- Апартамент – 2 бр.големи - 95.00 лв.

 

За семейства, настаняването на дете до 6 години е безплатно, за де-те от 7 до 12 години цената е с 50% намаление.

 

Групи над 15 души ползват отстъпка.

Ето още снимки................

http://www.trapezitca1902.com/HELP/MomonaKrepost2008.htm

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от tols

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всичко случило се на Шипково, мисля че трябва да си вземем поука и за националната среща да сме само в един хотел с място за палатки в близост до него. Предварително направените резервации да се поимени и с платено капаро, което да гарантира, че стаята която си поискал е запазена за теб и пристигналите първи няма да ти я заемат! И искренно се надявам, че там няма да присъстват "поканени". За да не се отклонявам повече аз съм за комплекс "Момина крепост".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм също ЗА "Момина крепост" Ако искате да се гласува , да се решава и да се запазва от сега, за да има време да се събере капаро и организира всичко.Мисля си че 5-7 юни са добри дати за провеждане на събитието

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, хотелът изглежда доста добре, но защо не се ориентираме малко по-рано. Например към средата на май месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Защото средата на май по планините където сме се ориентирали ще е студено за хората с палатките. За това последните са в началото на юни. Което предполага и ползването на външни басейни където има такива!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма "Р" в месец май така че няма да е студено за палатки :angry:Едит: поправих си правописната грешка :angry:

Редактирано от stan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Даскале първо не "сдудено", а студено и второ съм натъртил ползването на външни басейни там където има, трето през месец май ще се засечем с други при това доста големи сбирки на авто и мото форуми (първият за който се сещам е този на BMW). И пак споменах последните национални са началото на юни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за "Момина крепост"....достатъчно места,в центъра на България и цените са екстра смятам,че това ще е мястото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще е по-добре да добавим една анкета.Ще си пишем още месец, два и ще се реши.По отношение на поименни резервации и капаро - твърдо съм "ЗА"Да няма после недоволни и "прецакани"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за "Момина крепост" :) но за края на май :) най -добре с анкета да го решим :) и месеца и мястото :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоо хуу "Момина крепост" .. ама Цецо/tols/ ше се наеме ли с организацията ?? Иначе съм ЗА ! А и още нещо ... 4-6 или 11-13 юни са добри дати ... май е рано според мен ... студено е за къпане и палатки и т.н. !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4-6 или 11-13 юни са добри дати ... май е рано според мен ... студено е за къпане и палатки и т.н. !!

Миналата година на Узана бяхме от 6 до 8 юни доста над морското равнище,валеше дъжд и въпреки това имаше палатки.Не мисля,че е рано особенно пък 11-13 юни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против за Търново, но дайте да сменим датите тази година. Всъщност и на Марс да е, с палатки да е, пак ще дойда.11-13 юни е по-приемлив вариант.Сменям 12-14 юни. Макар, че ако се приемат тези дати началната важи с пълна сила.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа, че 5-7 юни е 2009 FORMULA 1 ING TURKISH GRAND PRIX (Istanbul).Иначе след това датите са 12-14 (петък - неделя). Не знам защо ги мерите от четвъртък до събота?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дидо .. имах предвид "МАЙ" като месец че е рано ... ;) А за палатките требе да се пита да нема фалове после !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм ЗА юни и съм за ПАЛАТКИТЕ и да се съберем повече народ такаче нямам притенции каде ще сме:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо .. имах предвид "МАЙ" като месец че е рано ... :thumbs1: А за палатките требе да се пита да нема фалове после !!

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно де, 4-6 юни са четвъртък - събота! 11-13 - same!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен;хубаво е да се пусне анкета с примерни дати и места ;) все пак ще дойдат 100на фенове :lol: редно е да се изкажат поне за датата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям датите 12,13,14 юни.Относно това къде ще бъде-където и да е. ;) Разбира се,че наличието на басеин предполага увеличение на емоциите! ;) Наличието на язовир в близост-също. ;) За хората с палатките е важно да има равно место за разпъване и подреждане на масите.Нека да се има в предвид и момента,че при хубаво време наи-вероятно купона ще е именно там,което предполага още по-голямо пространство за повече народ.И още повече барбекюта! :lol: И още повече бира! ;) И още повече салати! ;) И още повече ракии! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за 12,13,14 юни, само добавям от мен и 10,11 ;):)а до Момина крепост има и язовирче за платен риболов - лани мятах въдицата там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за 12,13,14 юни, само добавям от мен и 10,11 :)

Не е ли 5 дни не се усеща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно съм съгласен с вас, колкото повече толкова повече, а и все пак е НАЦИОНАЛНА СРЕЩА ;):) между другото и аз съм за Момина Крепост, все пак е в центъра на България ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ето и аз какво мисля по въпроса за годишната среща - за организацията и мястото...

 

1) Организация:

*** Мисля, че е добре да се разпредели работата между няколко човека - коит имат желание и възможност да се включат, разбира се. Няма нужда човекът/хората, които локално организират хотели, ресторанти и т.н. да се занимават с всичко. Така хем за тях няма да е лудница, хем ще е по-ефективно вършенето на всяко нещо... и по-малко неща ще се пропуснат... По-конкретно ето разни неща, които според мен могат да се разпределят:

- поддържане в актуалност на списъка със записалите се - тук във форума;

- събиране на капаро за нощувки (и евентуално за куверти) и поддържане на актуална информация кой пратил пари, от кой не са се получили и т.н. - ако ще има събиране на капаро;

- отпечатване и осигуряване на "плакати"/постери за срещата - ако ще има, и в какъвто вид се реши, че ще има;

- осигуряване на други матуряли, ако се реши, че са необходими;

- "наши хора", оторизирани за комуникация на място с управителя на хотела/ресторанта или с мениджъра на персонала там - към които при проблем или нужда от съдействие всеки да може да се обърне (според мен добре е да има 2-3-ма такива човеци, щото не е и нормално във всеки момент 1 човек да е наличен и готов да се занимава с това... при положение, че и той е отишъл да разпуска и купонясва там... до момента това винаги се прави само от организаторите... и те меко казано ЛУДВАТ в голяма част от случаите... щото винаги има някакви изненади на място... и половината от времето им минава в това да решават проблеми по настаняването и подобни).

 

Аз лично съм готов да се включа в работта и предполагам, че и други колеги ще изявят желание.

 

* * * Сега е необходимо за всяко от коментираните места да се разбере има ли човек/хора, които са готови да поемат организацията на място. Според мен те може да се има предвид, че ще трябва да проведат 2-3-4 срещи с хората от съответния хотел/комплекс и да договорят условията... А останалите неща, както по-горе предложих, ще бъдат поети от хора, не задължително от района. Та - нека ако има хора около дискутираните обекти, които са готови да движат тези въпроси, да се обадят. За да не обсъждаме и подлагаме на анкети и т.н. места, където всъщност няма кой да уговори условията (въпреки, че тези неща и отдалече могат да стават, ама все пак...).

 

* * * Да се пусне още сега анкета с 2 или 3 предложения за дати и до 1 седмица да сме избрали дата

 

* * * Да изчакаме до края на седмицата за други предложения за място и следващата седмица от понеделник до края да тече анкета за място... и така на 1-2 февруари най-късно ще имаме избрани място и дата. Междувременно може да се дрънне по един телефон на местата от анкетата и да се провери неангажиращо дали тез дати са свободни (щот може някой от януари още да е запазил).

 

* * * След кат сме избрали мястото и датите - продължаваме натам...

 

2) Място на срещата:

 

Публикувано изображение

 

Според мен 3 места от досега предложените отговарят на условието да могат да ни поемат (като леглова база, ресторант и места за паркиране). По-долу слагам обобщено инфо за всеки вариант. За себе си аз ги класирам последователно така:

СТАРЗАГОРСКИ МИНЕРАЛНИ БАНИ, почивна станция "Марица Изток"

Място за преспиване: Бол! 200 легла... мисля, че може да ни събере всичките... стаите по мои впечатления са ОК... не са някакъв лукс, но са ОК...

Потенциал за приятно изкарване на деня: Голям! Басейнът - невероятен кеф е изживяването да си на pool-бара в слънчевия ден... просто размазващо... за визуално възприемане на думите ми - вижте Т У К снимките при басейна от партито там през лятото... Допълнително има футболно игрищенце културно - може да се порита на воля... има тенис корт културен също... и тенис на маса... фитнези, сауни, масажи, жакудзита, бла-бла... Ама така или иначе - басейнът избива рибите! Има и конферентни зали (голяма за 100 души и малка за... 30 май) - ако решим да се събирваме по някакъв повод или причина.

Потенциал за приятно изкарване на вечерта: Голям! Лятото не влязох в ресторанда, но като гледам снимките мисля, че е пич... отворено пространство е и на един етаж (а не на 2 нива например, което не е дотам хубаво... напр. в Шипково беше така и малко разделя това купона на 2)... 200 чиляка пише, че събира, коет значи, че ше ни поеме сичките, дори и да сме повече...

Палатки: Без да съм сигурен, мисля, че това ще е единтвения компромис тук. Трябва да се провери на място, но доколкото си спомням нямаше удобно близко място за палатки.

Още инфо: Потенциален риск има поради това, че станцията е ведомствена... и може и да е трудно да я "затворим" за нас само - което обаче пък ако стане би било много яко! Също и не дотам положителните отзиви от управителя... Връзки към Сайта на хотела и към Отзивите след лятното парти там :-)

 

Компл. МОМИНА КРЕПОСТ, парк Ксилифор, Велико Търново

Място за преспиване: 156 легла... скоро реновирани стаи (април 2008) - би трябвало да са енкстра.

Потенциал за приятно изкарване на деня: Не е ясно... изглежда възможностите да са основно извън комплекса - хубава природа наоколо, възможности за разходки, скално катерене... Вътре има хубаво кафе (което вечер става дискотека - 90 места), няма басейн и други подобни екстри. Май има лятна тераса, барбекю и детска площадка. Има конферентна зала голяма.

Потенциал за приятно изкарване на вечерта: Голям! Просторен голям ресторант (140 места), на 1 ниво, отворено пространство... ше ни поеме сичките най-вероятно...

Палатки: Като се има предвид, че комплексът е "в гората", би трябвало да няма проблем за палатки... без да е ясно има ли точно полянка наоколо.

Още инфо: Връзки към Сайта на комплекса и към Описание в HoteliInfo.com

 

Компл. "ХАНЧЕ БОАЗА", на 7 км северно от Елена

Място за преспиване: 140+ легла?... изглеждат ОК (на снимка)

Потенциал за приятно изкарване на деня: Голям! Басейн, джакузи, воден бар, фитнес, детска площадка, спортна площадка. Конферентна зала (май) няма.

Потенциал за приятно изкарване на вечерта: Голям! Голям ресторант (240 места), лятна градина с 400 места, чеверме, барбекю и т.н.

Палатки: Като се има предвид, че комплексът е "в гората", би трябвало да няма проблем за палатки... без да е ясно има ли точно полянка наоколо.

Още инфо: Притеснителното тук е, че има доста отрицателни отзиви online от това място. Това, рабира се, не означава директно, че ще имаме проблеми там... Но трябва да се има едно наум - да се проверят по-детайлно условията на място и да се внимава при уговарянето на условията на пребиваването ни там. Връзки към Описание 1 и към Описание 2

 

 

 

Ами май това е от мен засега... ДДСБП!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм за СТАРЗАГОРСКИ МИНЕРАЛНИ БАНИ, почивна станция "Марица Изток" :angry: 1-во си е в средата на БГ и 2-ро съм ходил там 2-3 пъти и имам все приятни спомени :angry: а и то тва идва най вече от компанята не толко от мястото :angry: но все си мисля , че юни месец да се цамбуркаш в басейнчето си е добра ОФЕРТА :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да споделя някои работи за ст.мин.бан.Басеина доколкото си спомням се плаща отделно,а ресторанта не го ползвахме защото е ангажиран за сватби.Не,че съм недоволен :) ,но трябва да се знае дали пак няма да е зает.Иначе за палатките бол место на поляни,верно малко по-настрани около километър:( .Миналото лято изкарахме страхотно там,както се вижда и от поста на Ян.За другите места нямам идея какво е положението.

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Старозагорски минерални бани..... като част от организаторите на малкото ни събиране миналото лято мога да кажа, че имахме доста проблеми с управителя. Един от тях беше, че стаите, които резервирахме лично при него впоследствие се оказаха доста по - малко на брой. Другият проблем е, че ресторанта е резервиран за сбатби през всички уикенди месеци напред ( партито беше началото на август ако се не лъжа, а имаше сватби чак до октомври ). Другият сериозен проблем е, че басейна се стопанисва от друг собственик и за да запазим места там имаше хора, които станаха в 8 часа сутринта и платиха 20 шезлонга, за да могат другите като се наспят да влязат на басейна ( иначе е невъзможно, защото още в 11 часа е пълен с хора, идващи от Стара Загора ).Относно палатките..... да поляната е огромна. На нея се правят ежегодните рокерски събори, но..... доста е отдалечена от хотела. Освен това в близост няма тоалетни, вода, както и ток. Наблизо има и къщи, от които доста бързо викат полиция. Тези, които бяха на партито се сещат за посещението на кмета и двете вечери и дългите ни разправии след фоерверките.Въпреки гореизброеното си изкарахме страхотно! Но исках да изтъкна негативите, за да се знаят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да кажа няколко думи .....Не знам как е било на Старозагорски минерални бани, но като гледам от снимките е било страхотно, още повече с такъв басейн. Прочетох някой друг негатив относно комплекса там, но никои не може да гарантира на 100% , че всичко ще е идеално...За Велико Търново и "Момина крепост" искам да кажа, че местността около хотела не е много равна (няма поляна) и нямам представа колко палатки могат да се разпънат в околността.Комплекса се намира в малка долина и всичко е концентрирано на едно място, което е хубаво и на 99% ще сме само фенове, без да ни притеснява някои друг. Относно вдигането на шум... смятам, че няма да има проблеми понеже на около няма частни къщи и вили, а Търново е на 4 километра и можем да си вдигаме шум на воля.Единствения недостатък според мен е, че няма басейн, но за сметка на това има много забележителности в околността и в рамките на тези 3 дена всеки може да се полюбува на Търново и с. Арбанаси Що се отнася за организацията във Велико Търново и комплекс "Момина крепост" , ако “Matheo” е навит да я направим двамата аз съм ЗА, но сам ще ми е малко трудно.Също така искам да направя едно предложение....Всяка година се прави национална и всеки път е 3 дена ядене и пиене (няма лошо), но нека тази година да е по различно (независимо къде ще се проведе тя) идеята ми е следната:Събота следобед може да се направи нещо като конкурс “най-яка тунинг” например и да има някакво жури (от старите членове на клуба), които да оценят кола на 1-во, 2-ро и 3-то място. Неделя по обед ( да се поиска разрешение от общината там, където ще се състои националната ) да се направят гонки със всичките му изисквания за безопасност и полиция .Всички тези разходи и средства по организирането на тези мероприятия и награди под формата на купи или сувенир с логото на клуба, ще се съберат от нас феновете по следния начин.... Ще се направят лепенки за прозорците на колите с номера и логото на клуба (както правият другите клубове) и всеки които иска такава лепенка ще я плати за някаква сума примерно... 10 лева и тези пари ще са за организацията на тези две мероприятия .... ПРИМЕРНО! Също така можем да ползваме тези конферентни зали по предназначение (там където ги има) и да се определи един ден и час да се съберем всички фенове и да обсъдим проблеми свързани с клубап.с: Които има подобни или по добри идеи нека ги сподели.

Редактирано от tols

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм вярвал, че в теб се е криел такъв организаторски дух :( Идеята ти е супер, но трябва сериозна организация. Дано се осъществи, наистина ще е супер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tols - Така се правят срещи и на запад и зад океана.Аз съм с две ръце ЗА само, че не виждам къде може да се организира това мероприятие и как ще стане организацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично мога да помогна доста с лепенките... без значение какви са и колко са :P идеята на tols е меко казано добра :) ОПРЕДЕЛЕНО мисля , че ще е много голяма лудница ако колите участват активно ;) не само пиенето да помага за настроението :( но от там вече идва проблема с мястото за всички тези мигове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишетеме и мене,аз нямам претенции за мястото!Важното е да се събереме много хора :) Офф- ИВО не го слушаите той е ХАКЕР! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на tols е страхотна и напълно я подкрепям. Преди няколко години клуба на Пежо си правиха национална среща във Велико Търново и имаха страхотна организация , проведоха се и гонки имаше и най - различни атрактивни изпитания и томболи. Смятам ,че с желания и положени достатъчно усилия от наша страна да успеем и ние да направим среща от такъв тип и мащаб . Тук във Велико Търново има условия за тия неща просто ще трябва по - сериозна организация . Не вземам пристрастие ,че съм от града и искам непременно да се проведе срещата тук , дали ще е във Велико Търново или на друго място аз съм ЗА , за това събора да е по-различен от 3 дни ядене и пиене ;)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи сте ентусиасти.....10лв от човек за лепенка? ;) От сега обричате Националната среща на провал ;) Ще се превърне в Национална среща на ......10 човека;)Не плашете хората с такива "космически" суми, моля ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На два пъти натъртих със “ПРИМЕРНО 10 ЛЕВА” и започнах със..... “Също така искам да направя едно ПРЕДЛОЖЕНИЕ

“НАЦИОНАЛНА СРЕЩА-време за размисъл” ......

Каква е идеята на тази тема?! Не е ли точно за тази цел да се дават предложения за неща свързани със националната? И всеки да си каже мнението....

Само да спомена...... за да се организират такива мероприятия и всичко да стене хубаво, си трябват пари........ питам... от къде да дойдат тази пари?! За разрешително, охрана (полиция), линейка се плаща.... всичко може да стане прозрачно ...

 

п.с: “Майната” като по стар член на клуба предложи по какъв начин може да станат нещата? ПРИМЕРНО!

И аз мога така...... “аааа! Не Толкова пари .... да не сте луди....” и до там... дайте някакви предложения ............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...