Jump to content
пламен1

Мнения за масло Selenia Gold 10w40

Recommended Posts

Колеги много го хвалят това масло из другите форуми,няма ментета при него и издържа 20000 км,14 лв му е литъра.Подходящо ли е за Хонда ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такова, не е лошо...но 20 000...ми се виждат множко...по-точно с 10 000 повече :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз наливам смао MOBIL 1 и то от място от където съм сигурен че е оригинално и цената му е 17 кинта за литър и никога не го карам повече от 8000км. направи си извода за 20 000 км колко ще смазва и колко ще мие това масло. това е лично мое мнение , избора си е твой.поздрави:confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко съм се объркал дават го до 15000км,но това няма занчение след като и аз бих го сменил на 10000км - http://www.axm-auto.com/oils.php?oil=5&pid=12Колега chopper1969 доливал ли си досега,всмисал пипа ли го изобщо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип,това масло(selenia) го дават за Италиански автомобили!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват, че е добро, но хората които познавам и го използват карат Алфа ромео :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вярно е че италианските коли най-често го използват,ама не виждам какво може да навреди ,все пак и на алфа и на хонда са си ДВГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също подкрепям мнението че това масло е читаво за алфите....поне хората с алфи го наливат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко съм се объркал дават го до 15000км,но това няма занчение след като и аз бих го сменил на 10000км - http://www.axm-auto.com/oils.php?oil=5&pid=12Колега chopper1969 доливал ли си досега,всмисал пипа ли го изобщо?

Маслото е добро, трудно се фалшифицира металната кутийка от 1 литър, ползвал съм го няколко години с предната ми кола (Ауди), тя не го пипаше изобщо и двигателят работеше много тихо с него, но тя поначало не гореше масло изобщо. Виж с тази моя хонда нещата стоят по иначе, автомобилчето е страхотно, имам го от 2 години но...ми пипа маслото...каквото и да му налея, ми изгаря около 1 литър от смяна до смяна( но пипа само ако я вкарам в 5000 оборота за по-дълго време- предполагам че съм поне за нови вложки). До сега съм пробвал Репсол и Селения-голд все 10/40. Но установих един куриоз за който даже пуснах запитване, първо налях Репсол-пипаше го, на 7000 км долях Селения-спря да го пипа изобщо. Миналата година смених маслото със Селения-голд, пипаше го...пак долях като наближи 7000 км. с марка Игол- спря да го пипа напълно. В чудо съм се видял що така се получава, омешам ли маслата и спира да го гори :D Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Явно неи става вкусно колега от смеските :lol: :lol:,a относно въпросното масло, какво бихте казали алфите също са с бързооборотни двигатели,НО от един пряител с алфа 155 2.0 вика хубаво масло е ама на 5000 го сменям....

Редактирано от PazzO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения селенията е по добра от репсол.Имам познат който работи в сервиз на алфа,а преди е работил при вносител на ЕЛФ и казва че елфа е по добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам приятели, дето си изпомпват алфите и ходят с тях по състезания. Единия има уреди за температура и налягане на маслото и казва, че селения голд не се държи добре - много бързо се загрявало и му падало налягането. За моя изненада, каза, че най-добре по тези показатели се държало опелското масло GM. Това според него...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двама колеги карат със селения /фиати/ и двамата казват че след 7000 км маслото почва да изчезва доста бързо и до 10000 им трябва още 1 литър ,сега карат с лики моли аз също за 12000 съм долял 0,5 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми ползва само това масло и вече 4 смени не се е налагало да долива (колата е фиат брава)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...