Jump to content
Glamdring

Поведение на сняг

Recommended Posts

Определено без зимни гуми е така.Дори неискам и да помислям да излизам в тоя сняг (може с вериги) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте - мене ме напуши пък смях как Брат V си кара с летни гуми и е ОК и си свирка - Тва го пуснах като виц в дир.бг , пробвай даже с RACE сирията на Бриджстоун ,може и от тея дето са цветни за цветен пушек на дрифт :DБрат , вземи се стегни - карам от 7 години и то стабилно към зимните курорти , като луд ски фен и някой да обяснява , че с летни гуми става и е ОК да се кара е толко нелепо....

Редактирано от Nikitele

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е ,е на заснежено и заледено шега не бива

Колега, не се засягай точно това имах предвид, защото смятам знаеш че има читатели на форума дето може да решат че е нормално да се кара зимата със 140, и да го опитат някой ден като вземат книжки......резултатите всеки ден ги гледаме по новините! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си BLEIN MONO - и за мен си беше чиста случайност ,че не катастрофирахме - съгласен съм !Зимата вече карам супер предпазливо, защото колкото и да си добър , верно е ,че законите на физиката важат за всички ,ккато в случая закона на зимата... Случвало ми се е и с 30 да занесе лошо и да е трудноуправляема, така че си си прав.Тогава просто УЖ нямаше сняг и лед, ама ... ето на някои места е имало.

Редактирано от Nikitele

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

внимавайте защота колите ви на стяг стават по 500 коня :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за off-a :D Nikelete земи се кротни малко бе човек. Май не си ме виждал, а и аз тебе, че даваш оценки, колко съм зле или не съм. От първитете ти постове почваш нещо в грешна посока.Са и аз мога да почна , да разказвам врели некипели за 200км/ч+ на сняг и други небивалици ... ама нормалните хора ги хващат тея дребни пинизи!Почвам да те мисля за некои тиейджър с много свободно време и клавиатура. Май не четеш какво пишат хората , а само бълваш постове - казах че съм ТВЪРДО ЗА зимни гуми, а това че съм преценил да карам с летни си е мой избор - и тва май го обясних защо, ама кой да чете, нали тръбва да се кълве по клавиатурата. И сега да не забравиш да начукаш още 5-6 поста , айде че брояча се върти.

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги сори за офа ама мно с екефя на снега с 4 нови мишелинки зимни естествено и седан 4х4 :D сам като снегорин каня всички танцйори на дансинга :D скоро ще има и клипове т.е то ги ма вече но незнам каде да ги кача !!! помагаите малко са големички! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Batman , айде първо с 120 в тва време на магистралата , после с твойте летни гуми до Чепеларе ако искаш и с 20 да видим кой пише небивалици :DПии едно валерианче и продължавай с летните гуми на NFS !!! А и хората писаха май за твойто ,че са небивалици, а при мен ,че е лудост да караш с толко зимно време,но с глупаци и радио не споря , така ,че тва е последния ми отговор по твой адрес. Добре е ,че не се познаваме, повярвай ми :DАйде със здраве , повече не ми се занимава с твойта особа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се кара с летни гуми зимата си е жива глупост и е най малкото безотговорно ! Замислете се така не само застрашавате вашата сигурност , застрашавате и околните :D Какво става ако ви поднесе и се забиете в някой нищо неподориращ човечец в насрещното.!? Както по нагоре в темата е споменато при температурипод 7 градуса летните гуми стават неефективни и трябва да се слагат зимните. В цивилизованите страни полицията слага доста солени глоби за каране зимата с летни гуми. Вземете Германия например , там проверките са масови , направо отбиват Аутобана и всички под ножа а глобата тръгва от 500 Евро :D Те да не са по-глупави от нас?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение. За съжаление много хора експериментират ,като се мислят за Шумахер.И изказвания от рода на наркоманските - Аз го правя , но тва не е редно са смехотворни. Само сурови глоби и тва е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги незнам зашто се давчете но ако можеше зимата да се кара с летни гуми зимните нямаше да ги измислят щеше да има само една шарка нямаше да има разнообразие от модели и размери!слагайте зимните гуми и стига сте коментирали небивалици. айде сас здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм .. гледам скучно им е на някой хора днес и си философстват на поразия ... чата си върви .... много е лесно да си купиш кола 2008 или 2009 година , нахакана с електроники и да си вирнеш оная работа ... а земете една 15 или 20 годишна кошница да ви видя кви сте "мастъри ъф дъ роуд" !! По темата ... всеки е карал с летни и зимни гуми ... има шофъори които се държат на пътя с летни гуми по-добре от други ,които са с нови зимни ... ма тва е изключение ше кажете !! Спор няма зимната гума си е за зимата .. лятната си е за останалите 3 сезона ! Но ,според мен 50% да не казвам и 70 ... проблема е в задкормилното устройство ... колеги и колежки ! Поздрави и наздраве ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам - забавлявате се тук. За летните гуми сте прави.За зимните - също.Не че нещо, ама има идиоти, дето карат с 40 км. с летни гуми и такива идиоти, дето карат с 140 км. със зимни гуми. Преобладават идиотите.Купете си трактор с вериги, или си стойте вкъщи. Внимавайте с клиповете, да не използват после части от тях във вечерните новини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 4 чисто нови зимни фулди доста добри и въпреки това на неизринати улици съм безпомощен и не смея да карам с повече от 40 в това време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

прави дрифтове :) много яки стават в завой , ама внимавай ,че аз щях да си изкривя едната задна джанта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в моя случай липсата на ABS също е малък проблем :)Всъщност, не би ли трябвало Civic 6 gen hatchback да има ABS?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и такива и моята няма ABS , а пък има клима и ел. пакет , зависи от годините и нивото на оборудване мисля ,че тези след facelift-а имаха всичко :) all in one

Не цитирай предходно мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е възможно. аз бях доволен от Сивика но не и тази зима. миналата с новите Фулди беше прекрасен, а сега имам чувството че същите тези гуми значително са деградирали... е и колата вече не драпа толкова добре съответно.... не на фулда повече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм... аз го отнесох в събота, защото отзад оставих летните гуми, а отпред нови зимни. Сега правя заден мост след завъртане и страничен удар в бордюра... (при 30 км/ч. се врътнах като пумпал на 180 градуса). Добре че зад мен нямаше кола, че щях да я посрещна челно... Пък вие си мислете... може просто аз да съм смотан шофьор... Все пак само 12 зими съм карал на сняг и лед и нямам опит...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Днес взех Смолян - София (през Рожен) за по-малко от 3 часа. Ако някой мисли, че може да направи същото с летни гуми (дори и чисто нови да са), съм готов да се пробваме! Аз съм 4 зимни регенерат 185/65 R15.Айде със здраве!И не забравяйте: най-важно е ЗКУ-то! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отзад оставих летните гуми, а отпред нови зимни. Сега правя заден мост след завъртане и страничен удар в бордюра... (при 30 км/ч. се врътнах като пумпал на 180 градуса).

 

....днес и на мен ми се случи завъртане на 180 градуса отзад съм с летни гуми макар и с 1 см. грайфер!!! Остър завой подцених ситуацията с около 40 км/ч :) за моя радост без последствия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вчера сложих зимните с 1см грайфер,днес газих в 10 см сняг,върви като амфибия :) Само дето са 15'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм... аз го отнесох в събота, защото отзад оставих летните гуми, а отпред нови зимни. Сега правя заден мост след завъртане и страничен удар в бордюра... (при 30 км/ч. се врътнах като пумпал на 180 градуса). Добре че зад мен нямаше кола, че щях да я посрещна челно... Пък вие си мислете... може просто аз да съм смотан шофьор... Все пак само 12 зими съм карал на сняг и лед и нямам опит...

Преди месец на американски сайт спореха ако имаш само 2 зимни гуми къде трябва да са.Накрая местните разбирачи постановиха, че на кола с предно пак трябва да са отзад. Даже един "гумаджия" беше писал, че имали такава инструкция.За да не се завърта, което било по-трудно за овладяване.Лично аз си мислех че трябва да са отпред ама де да знам :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless, това е като колегата дето спраска 2 зимни гуми накуп и сега на BMWто е с 3 зимни и една лятна - отзад ;) според теб една лятна ако е така къде се слага ;) аз бях озадачен защо е решил така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимни или летни гуми на сняг и особено на лед спасение няма. Истината са вериги и умерена скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото си мислех, че Хондата наистина не стои добре на сняг но я карах със летни гуми отзад ( със летни отзад съм си карал и Вектрата и доста добре си стоеше ). Тази година реших да сложа 4 нови зимни гуми и разликата е огормна, вече стои доста добре на пътя ( за да я накарам да занесе в повечето случаи се налагаше да дърпам ръчната ;) ) Така че гумата си играе много важна роля и не е за подценяване, ако искате да нямата проблеми със спирането и устойчивостта ( за 1 вечер се нагледах на катастрофи причинени най-веч1е от това че хората карат с летни гуми )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих зимни гуми само отпред. При внимателно каране няма никакви проблеми, иначе в завой задницата поднася(няма как задните гуми са летни с дот 03:) ). Но както казаха някой, зимата не се бърза за никъде, така че съвсем спокойно може да се кара само с 2 предни зимни. Иначе си е стабилен Сивика. Колата я имам от 2 месеца и съм и навъртял 5000км, доволен съм. Не съм я снимал, ще се похваля като я снимам;). Сивик 6ген Хеч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък ми е мъчно....всеки го напушва на смях.... ;) Аз имам сивика си отскоро 5 ген., купих си гуми гуудрич по 90 лв нови за 14-ки и тънки 75 а не 85 защото който и да питам казва нови зимни и възможно най-тънкидоволен съм, отначало като ги сложиш въобще неможех да спирам нито да завивам като хората, преди това бях с летни 15 -195 континентали и бриджстоун отзад, и тези зимните ми се струваха много зле....до онзи ден докато падна снега....държаха се феноменално добре и да кажа нови накладки имам, и си спира перфектно, първа зима ми е нямам база за сравнение. после изкачвам си байрче има едно такова от нас нагоре, без проблеми, връщам се вечета...всичко заледено киша ужас и гледам един отдолу отбаира ще се качвам. светкам му да мине оня тепа тепа неможе плъзна се назад....аз изплашен бавно отгоре минавам...спирам...викам я нагоре да дам назадна изкачвам се ....викам бре що така....разминахме се оня долу...неможе излезе...зад него едно такси трагна нагоре изкачи се....викам абе тука има нещо...минавам покрай него...той с една алфа.... ама с едни намазани летни 17-ки.....гумите не му видях но по начина който се държеше колата мисля че бяха летни....и така в такива уж нали много лесни ситуации въртим гуми и неможем да завиваме...а относно сивика на сняг гумите нямат равни (зимните) а че колата е ниска и пъргава само помага...освен ако някоя лелка пред вас не спре прендамерено и почти до бронята се допирам...ако има лед киша сняг и т.н. това е щото още не съм и свикнал и немога да преценя че трябва поне 6 метра дистанция да имам.... като спирам...а като има място в града и всеки ти се пъха отпред...още по неприятно....но сега зимата като гледам никой не прави глупости и всеки кара бавно внимателно, респект! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! :P Нов съм, но ми стана много интересен форума и особено темичката за избора на гуми. Регистрирах се, защото от известно време ми присветкват колеги. От София съм, но работата ми е свързана с пътуване из страната няколко пъти седмично и като прочетох тук разни мнения, че карат с летни гуми през Рожен за Смолян се изненадах. Разстоянието София - Смолян го взимам за по-малко от 3 часа но със зимни гуми. Нагледал съм се на какво ли не точно по този маршрут и не си заслужава риска. На колегите с летни гуми им препоръчвам да ги сменят с поне две зимни. А специално за колегата импровизатор с летни гуми, който взима София-Смолян през Рожен за 3 часа му пожелавам да си купи поне едно въже да има с какво да го дърпаме, като се наложи. ;););););):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за съжаление понякога тея оптимисти и въжета не ги оправят.... По-миналата година така един - ние с нови коли, зимни гуми и караме с 40-50 към Пампорово , оня ни изпревари с поне 70 и с летните гуми , е нямаше как да го измъкнем после от преспата .А тея от Чепеларе имаха един готин лаф - Веригите са за Софиянците , зимните гуми му е майката.Аз обаче на много натрупан сняг бих си сложил и вериги ,освен задължителните зимни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От автоматика зимата по-сладко няма ;) С четири зимни гуми ,прекрасно парно, любима музика и съобразена с пътната обстановка скорост !!!Зимна приказка /а от гарнитурата между седалката и волана зависи дали ще е с щастлив край./ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина автоматика зимата си е чудна работа, е естествено със зимни гуми отпред :lol: вчера пред работа сутринта, нямаше как спрях посредата на баира в преспичка, просто нямаше каде другаде. вечерта като да си тръгвам беше стегнало вече и се лъсна един хубав лед и си викам тука голямо въртене ще падне...да ама не, в момента в който завъртя веднага си включи само на 2-ра и си издрапах като пич, даже без да му давам почти никаква газ. :lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol:

А специално за колегата импровизатор с летни гуми, който взима София-Смолян през Рожен за 3 часа му пожелавам да си купи поне едно въже да има с какво да го дърпаме, като се наложи. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Що не четете бе хора!? 4 бр. зимни регенерат ...И що не вземем да приключим темата, то си е ясно: зимата със зимни, лятото - кой с каквито има!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пове4ето карат с летни и реват ;) улици били заснежени,колата не вървала слагайте зимни гуми и да видите дали не върви ;))) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eDaniel, Относно вземането на завой на заледени участъци с голяма скорост - Май не си прочел градуса на завоя - 30 ....

2ро - Мястото ,където се тестват системи като ESP, ABS, DTSC, VSA .... е едно замръзнало езеро, там има тест ,заснет на видео на завой от 50 градуса с ESP i DTSC при скорост 100 км/ч - можеш да видиш дали се взима или не ;) Даваха го даже и в TOP GEAR. А мен ме напушва смях,когато под заледен участък някой разбира ледената пързалка за кънки ;) ;)

Виж, Волво правят много добри коли - надеждни, здрави, стабилни - дизайна им също ми допада. Накратко: нямам какво лошо да кажа за тази марка - напротив!

 

Но според моето лично мнение ако говориме за чист лед си обречен - със 140 на 30 градусов завой със ABS, ESP, SMTP, FTP, HTTP и т.н. ;) Просто със тази скорост на лед незнам какъв натиск (и на каква площ) ще оказваш върху пътя и дали въобще ще завиеш. Отделих почти 2 часа за да гледам разни коли как ги карат на лед (опитвайки се да се абстрахирам от скромния ми опит) и мога да кажа, че мнението ми не се променя нито на милиметър.

 

Относно пързалката за кънки - днес забелязах едно-две места, на които имаше доволно заледяване и колите буксуваха почти на място. Мисля, че разбираш за какво ти говоря.

 

Не искам да изпадаме в безмислени спорове - приемам поправката за частично заледения участък за правдоподобно обяснение.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се метна в чата поне за 5г хеча е лигава за мен причината е че е доста лека и бързооборотна оня ден много трудно излязох от гаража доста е стръмен и няма къде да засили колата, с москвич 412 при една педа сняг си излизах без проблеми, иначе на пътя имам проблеми само с потеглянето и спирането в условията от тези дни със сняг и лед винаги приплъзват колелата при спиране и поне леко ще превърти при потегляне иначе в движение не съм имал проблеми все пак съм със нови зимни гуми макар и барум-ки.Между другото много ми харесват истории с високи скорости през зимата па макар измислени ;) ма нема лошо само по кротко с епитетите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем добронамерена беше критиката колега! ;) Много добре разбрах написаното и мисля, че подобни хвалби не са много уместни при положение че сме на челно място по катастрофи в световен мащаб. ЗКУ-то си е важно, но не винаги можеш да овладееш ситуацията. А относно регенерата мисля, че това не е най-добрият избор и не случайно са забранени. Чисто технологично, не може да бъде постигнато същото качество на гумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много голям чат стана тука ;)ще отговоря само на първия пост -1. Баща ти те бъзика много яко, защото не харесва избора ти на автомобил - няма такова нещо, като кола държаща се добре на сняг със летни гуми ! 2. Няма такова нещо като кола държаща се на лед добре със гуми без шипове !3. Сивика ти няма сериозни проблеми със стабилноста, а сериозни проблеми с гумите .( точка );) вземи си гуми и карай пояснение: зимната гума не е по-добра от лятната само на сняг - разликата е огромна на всяка студена настилка !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички фенове на теорията , че колата не е от значение , когато става дума за сняг , зима , заледени участъци и т.н. - TOP GEAR - тази неделя :DСлагайте зимните гуми и ел. печките , че мам си джейс :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

krasimir_o1 says: "Между другото много ми харесват истории с високи скорости през зимата па макар измислени wink.gif"Дааа, и аз много ги обичам , а когато са истински още повече :D

Редактирано от Nikitele

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...