Jump to content
dkostiev

Моля за помощ при избор на сивик 6г. 1997/1999г.

Recommended Posts

Здравейте и от мен, засега хонда фен, надявам се скоро и собственик.В момента възможностите и желанията ми са за сивик 4/5 врати 97-99г. Икономична. Мисля да отделя до около 6к.Колебая се между:Civic Fastback VI 1.4 16V (75 Hp)1.4 16V (90 Hp) 1.5 16V (114 Hp)бях се насочил към 1.4 75Hp, но в посочения от много дискусии сайт - http://catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/civic/виждам че колкото повече са кончетата, толкова е по-икономична, това ми е малко странно. Моля за обяснение. Изчетох доста и се надявам че задавам конкретен въпрос, ако не, скастрете ме, ще се поправя :worthy:Обобщено - държа да е хонда (разбира се), 4/5 врати, икономична, японска сглобка са рядкост в мобиле.бг, но както чета из форума, няма нищо лошо да е английска. Главно - градско в София, та затова искам да е по-икономична. Евентуално газ/метан, макар че ако ми е добре разхода, няма да мъча хондичката. Благодаря ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ориентирай се към D15Z6 - 114 кс. щом си се ориентирл към англичнаката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М/у 1.4 - 90 коня и 1.4 - 75 коня разликата е само една гарнитурка за 20лв , има няколко теми по въпроса , разгледай ги .Така че остава да се двоумиш само , но наистина за англичанка май е по-добре да е 1.5 , че е малко по-тежка от японските хечове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 114к ли е най-икономичното?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 - 114 кс. ако не се лъжа е VTEC-E, което значи, че е един от най-икономичните двигатели (потърси из google). Под 2500 оборота (не съм сигурен) е в икономичен режим. Колегите да споделят в детайли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен д14а4 е добър избор щом искаш англичанка и е доста икономичен ;) макар че д15з6 114 коня е VTEC-E също е много икономичен но когато работи и климатика доста се спъва колата но решението е твое но моя личе съвет е да почетеш някоя друга тема относно този двигател ;) Успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

англичанките не са с д14а4! а иначе няма какво да се триумиш - икономичния втек е отговора за теб, защото англичанките са по-тежички, а и ти искаш да е и комби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Митя,Колегите според мен вече са те насочили. Карах "англичанка" 1.4-90к.с. и съм сравнявал с 1.4-75 к.с.Е няма място за сравнение. По-мощният двигател си е плюс отвсякъде. Сега от време на време подкарвам и D15Z6 (114 к.с.).Е - също няма място за сравнение. Определено от вариантите посочени от теб това е най-добрия. Повече мощност, а разхода на гориво определено е по - малък.Засичал съм го достатъчно пъти, за да го твърдя. Не съм се интересувал дали този двигател се монтира на "англичанките". Дано да е така.В английският вариант определено има повече комфорт и удобство (за жена и деца), а в японския (2/3 врати) - повече хъс (за мен е по-скоро младежки). От тук нататък - изборът е твой. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Благодаря ви много за отговорите! Може би аз ви обърках, но просто казах че англичанките са по-разпространени, не че предпочитам такава :angry:. А и не искам комби, искам да е с 4 врати, за да няма стани да седна :angry:. Ок, разбрах че най-големия двигател е най-икономичен, мисля да се насоча към него. Явно не съм чел достатъчно из форума, та може би затова не си зададох правилно въпростите. Ето това в мобиле.бг ми хваща окото:Honda Civic 1.5 VTEK 4900 ЛВ. Дата на производство април 1998 г. Тип двигател Бензинов Мощност (к.с.) 115 к.с. Скоростна кутия Ръчна Категория Хечбек Пробег 105000 км Цвят Т.зелен Та... нещо такова.За съжаление силното ми място са компютрите а не колите. Благодаря ви отново, виждам че ако имам въпроси, има много компетенти хора! Лека и безаварийна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съветите са правилни, само една забележка - гледай да има и климатик - хем ще ти е от полза, хем когато дойде време да я продаваш ще има някаква цена все-пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4/5 врати най-добрия вариант за мен е японски седан с D15Z6 , но едва ли ще намериш , един приятел има такава и за нищо не я заменя :angry:http://lh3.ggpht.com/_Qkd6yivQt2M/R_i8P2Jb...h,+2008+029.jpghttp://www.desimotor.com/data/120593574919...civic_white.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Izanagi, страхотна кола... да, това е перфектния избор, за съжаление има само една такава в мобиле.бг и е "само" за 6900, май ще посъбирам парички още известно време. Ех, защо са такава рядкост хубавите японки :angry:айде със здраве и пак благодаря, като има с какво да се похваля, ще се обадя :angry:

Редактирано от митя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aми митя писал си сивик фастбек - това е англичанка комби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, моя грешка, фастбак било комби, ориентирах се вече, благодаря :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е комби. Aerodeck - Комби;Fastback - с 5-та врата;Може би тук:http://www.hondaworld.ru/honda_civic.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравехте, миии май трябваше да пиша - препоръчайте икономична японка втек-е с 4 врати и английска алтернатива :)Шегата настрана, помогнахте ми, благодаря за бързите и точни отговори, особено на J&D, който ми сравни и трите. Сега очаквам да ми изпадне нещо и да ставам горд собственик :D. Лека вечер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той колегата го предложи вече ама днес попаднах и на обява за японски седан с 1.5 двигател http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details Вярно е че доста рядко излизат седани. Късмет с избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той колегата го предложи вече ама днес попаднах и на обява за японски седан с 1.5 двигател http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details Вярно е че доста рядко излизат седани. Късмет с избора

Колега, това е твойта кола ако всичко е ок. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много добре изглежда. Притесняват ме тези джанти че са по-големи от стандартните а и цената най-вече, ако слезе под 6к, ще се засиля към Руси :)а и нищо не ми пречи да почакам, макар че едва ли фен от форума ще се излъже да продаде нещо такова :)лека и безаварийна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с сивик 1.4 90 коня хеджбек и сум си много доволен да ти кажа чесно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанка, японка? колко врати? колко ти гори?благодаря

Не цитирай човек преди теб!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Японси хечбек = 3 врати!П.С. Не цитирай човека пред теб!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...