Jump to content
PETE_TONG

Д14А4 Масло в кутията!?

Recommended Posts

Колеги проблема е следния-по ВИН(пуснат беше в форума) колата я изкарва 97г, а по дата на първа регистрация е 96,както и да е! Та на въпроса,до колкото разбрах до 96г включително се кара с 10В40семисинтетика моторно масло в скоростната кутия а след 96 със спец.диференциално масло(мене ми предложиха некво Хондаджийско в "Самурай" на 18лв литъра).Та по дата на рег.колата е 96 година да и налея ли моторно масло или да си купя хондаджииското! Мнения!??????П.П. Колата е 96г.Сивик Хеч Д14А4 матор :help:

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи Honda MTF- около 20 лв. е литъра в Бултрако!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, доколкото знам 10w40 се слага на 5-та генерация, а на 6-та- MTF, но като питаш в дистрибутора, обикновенно ти казват какво масло точно трябва и колко, поне на мен ми казаха без грешка!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи Honda MTF- около 20 лв. е литъра в Бултрако!

:help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От информацията която имам аз знам че 10W40 се е слагало преди хонда да пуснат MTF такаче бягай в Бултрако

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да се чудиш...МТФ без коментар щом е 6г. може двг. масло но само временно, поне това пише производителя...а в бг може и друго да ти кажат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да да ръгай MTF и не му мисли :lol:

Благодаря ви колеги,много ми помогнахте наистина! Още утре отивам в Самурай да и взимам Хондаджийско МТФ,там впрочем е 18 лв литъра! А какво ви е мнението за двигателното масло Motorex? Доста рацери от СТЗ ми го хваля и мисля такова да и сложа! Аз сега съм сложил Лукойлско глупаво25 лв 4 литра да пооплакнем малко л......та(старото масло беше като боза с примес на сажди от печката),минаваме 1500 км с него и ще я напоим с Моторекс! Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам сивика с Motorex пълна синтетика .. разход приблизително 200-300 грама на 8000км смяна/вече 3/ при смесен режим на каране , демек разходки в "лютеницата" редовно ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата на колегата да задам един лаишки въпрос - на какъв интервал се сменя маслото в скоростната кутия? 5 степенна, ръчна, Сивик 6-та ген., хечбек - ако има значение. Ако няма определен пробег за смяната, какви признаци да търся за да разбера дали му е време вече?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата на колегата да задам един лаишки въпрос - на какъв интервал се сменя маслото в скоростната кутия? 5 степенна, ръчна, Сивик 6-та ген., хечбек - ако има значение. Ако няма определен пробег за смяната, какви признаци да търся за да разбера дали му е време вече?

И мен ме интересува точно това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За признаци не знам, но мисля че се сменя на две години или 30000 км. Ръчна скоростна кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...