Jump to content
-=Гиби=-

ЕДНА година без каране ?

Recommended Posts

Хехе вижте са, имам едно въпросче дали случайно може да имате идея. Така имам една хондичка Д16А6 90г. хеч. Тъй като семейството реши да я остави за мен от 2007 я оставихме в едно село в гараж за да не се разваля от дъж, сняг и тн. Тая "маневра" я направихме щото видите ли нямам 18 все още и за тфа решихме да я пазим. Както и да е, да се сведем до сентенцията. Значи преди една седмица отидохме да я припалим да я подготвим щото нали скоро ше взимам книжка да е готова колицата. Отварям слагам акумолатора, сядам и паля. Е добре не запали при първото превъртане ма на 3тото немаше проблем. Но като запали започна да издава скърцащия звук който издава примерно намокрен андренажен ремък. Колато леко се потресяше в допълнение с този скърцащ звук имаше и много леко пушене не мога да кайа дали беше прах предполагам щото не беше нещо плътно. Та имате ли идея какво може да е че да го оправя от рас понеже в тфа село нещо нема хора дет да разбират от японско, те сички са с руски чимуги. Един познат предполага че било от алтернаторът и неговия ремък, но не знам ако имате некфи идеи съм задължен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щом сте разкачали акомулатора, компа си е нулирал настройките, и ще му трябва известно време да поработи колата- поне 10-20 километра да измине и повече, за да влезне в оптимален режим. Остави я да поработи на място, докато си нормализира режима компа. Все пак е била на влага в този гараж, може и някой ремък да присвирва от влагата, провери дали са хлабави.Това е от мен, и успехПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая хубавица иска каране, не стоене, като я поразтриеш ще се оправи вероятно! Успех на изпита!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моита хонда не я бях карал на бензин от година та се беше позапушила. Затова сложих една добавка на Карифил за 6лв. и се оправи. Иска малко да я пакараш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, хубаво ще е и да и видите ремъците и водната помпа, може и алтернатора да е. Покарай я малко и ще видиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако е стояла както казваш една година, а и ако е било влажно провери всички гумени части, кабели и пр. Стоенето никак не им се отразява добре на колите май.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвай си бензин и карай...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я дай да те оттърва от тая кола ... да не та нерви ... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти бъди благодарен, че е запалила... защото след толкова сериозен период на застой, двигателят можеше да не се пробуди въобще! Покарай я и ако не се оправи, тогава ще я мислиш :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти бъди благодарен, че е запалила... защото след толкова сериозен период на застой, двигателят можеше да не се пробуди въобще! Покарай я и ако не се оправи, тогава ще я мислиш :mellow:

Хаха вече ше спа спокойно :rolleyes: Ми дано сичко да е ок са тая събота ше хода да видим ко ше се получи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А точно,отиваи покараи я малко тая колица,дано всичко да е наред.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка пали я и почвай да я раздвижваш за друга по добра алтернатива не се сещам в момента :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам добра новина хора, ходих тая седмица до колата и резнах ремъка на алтернатора. Малии запали като кибрит, сякаш вчера е палена, абе тва японското коли ли са не знам просто. Врътнах едно кръгче, но за съжаление не повече, защото не искам да скапвам акумолатора. :rolleyes:

Ето няколко снимчици в какво състояние е в момента :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Страхотна кола. На 230 000 км и е като нова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя наистина много харна, колега, вземай нов ремък и газ!! :rolleyes::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да имаше и мен така да ме чакаше една Хондичка като вземах книжка :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...