Jump to content
Guest K1r1L

Баналната тема за бензина

Recommended Posts

В опел и пежо форума, също са привърженици на ОМВ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shell V-Power Racing сипвам на бегачката, но 100-така на ОМВ като че ли е по-добре... не съм ги сравнявал досега ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдна година карам със 100 октана на ОМВ нямам забележки.Слагал съм и 100октана на ЕКО не е нещо особено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно те подкрепям.95 или 98 с добавка.Не че колата е по бърза а просто дава икономия.Минавал съм един и същ маршрут с 98+добавка и сегашния 96 чист на петрол.Разлика има преди ми даваще 5,6 на 100км а преди седмица с 96 ми даде 6,4л на 100км.

Вие тоя разход с специална апаратура ли го мерите много точно 5.6/6.4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проста аритметика е това.сипващ до горе и делиш литрите на километрите и получаваш не винаги цяло число:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента най-скъпия бензин в щатите е 2.50$ галона от Шел, т.е. 1 левче литъра. Там има рязък спад в цената последно време, а тук?...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малката подробност че техният бензин е по зле и от нашият от към октани!...направи си е изворна вода в сравнение с нашият...който пък хич не е и 95....а и не помните ли как преди месец давахте по 2.33 на литар?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

То и тука нашия бензин 95 като е ги залепил тия 95 октана ти казвам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам ама моя сивик го взех от Австрия и със тоя бензин дето беше в резервоара направо хвъчеше. Заредих от шел 95 и край до тука с вървежа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малката подробност че техният бензин е по зле и от нашият от към октани!...направи си е изворна вода в сравнение с нашият...който пък хич не е и 95....а и не помните ли как преди месец давахте по 2.33 на литар?

;) по-зле :lol: ,различни мерни единци,все едно да сравняваш мили и километримного си е добър даже.Тук ,че нащте идиоти гледат да печелат по-вече си е отделен въпрос.Там падне ли на борсата няма значение ,че е зареден на скъпо веднага свалят, а не като тук да чакат да си продадат и тогава...........я свалят ,я не. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно под силния натиск на приятели се навих да стъпя на ШЕЛ.100 октана V-Power и оооооо чудо имало някаква разлика,но според мен е въпрос на време да го прецакат и него.Драгича и него го накарах да зареди,нека каже дали усеща разлика и той.

Това май остана единствения бензин в БГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах тая чат тема какво общо има със спорта и с тунинга нещо общи дискусии туй онуй па мани другото нема нищо съществено и полезно в нея :) :) само дъра бъра коя бензиностанция по кое време е било наблюдението заредени литри километри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено че има бензина е един от наи важните фактори за вървежа на една кола !! и за това се пита и какви добавки има вътре... за вървеж и премахване на нагара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми е много интересно как преценявате бензина-като по-висок октан не значи автоматично по-висока мощност.Като се има напредвид колко двигатели на Хонда изискват 98 в момента-3,ми се струва малко смешно да се разисква кой 100октанов бензин е най-добър.Относно ремапнатите коли,то тунерите препоръчват по-високооктанов бензин по-скоро за застраховка,а и като се има напредвид,сложността на комповете на Хонда и техните възможности :confused: .Чисто теоритично,кола която е направена за 95 бензин се движи оптимално с 95,а не с 98, а камоли 100.Друг е въпросът,че бензиностанциите често бъркат боклуци,или ''забравят'' да си почистват утайките от резервоарите иначе доколкото знам от Лукойл излиза гориво максимални отклонения от 2десети от октана.Та за кола с препоръчан 95 най-добри са екстрафорс 96 и Шел В-пауърОтносно колите с препоръчан 98 -най-добрият бензин е Шел Рейсинг-не защото е високооктанов,а защото има специални присадки за оптмизирано горене-между Лук 98 с добавка на хелиос и останалите 100 октана бензини разлика не се усещаТук има едно доуточнение при сериозно тунинговани коли-за които е важно предимно октановото число и ползват Омв 100,който е бензина с най-висок чист октан,като се предпочита чиста стотица,защото Карерата има присадки,които реагират с октан буустерите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От два месеца карам с Карера 100 и съм доволен осезаема разлика в поведението на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMV 100,но един познат е замервал от бензиностанциите бензина,за неговото AMG-е и каза ,че на Екото е най-голям октана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имали информация кои колко октана е показал.да знаем ние другите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен Carrera 100 OMV мойта хонда чувства разлика и харчи по малко ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте юнаци ! Последните ми три зареждания на бензин,бяха от Петрол в София,този който е преди Софиа Ленд . Сипвах 96 екстра форс и съм изключително много доволен.Двигателят не се чува и не трепва,а колата,като цяло просто излита.Иначе, в разхода разлика не намирам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един месец-4 пъти зареждам 96 от петрол.Двигателя се успа и колата върви супер.За разхода не знам,никога не съм го мерил.Колата си харчи нормално за града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да напиша и аз две бързи думи за Екстра форса....взех съвет от познат който се занимава с мотори!неговите думи бяха, чепри моторите с 96 напетрол...разликата била доста забележителна.......моето мнение е че при студен двигател с 96 ми го няма лаг-а който прави на около 1500 до 2000 оборота когато я настъпя мъничко за да взема светофара!иначе...сякаш...казвам сякаш...двигателя леко утихна!не мога да кажа че колата върви повече или нещо такова, но факт е че го няма този лаг при ниските обороти на студен двигател!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на рекса слагам само shel v power racing 100 безоловен,и сам мн доволен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на рекса слагам само shel v power racing 100 безоловен,и сам мн доволен :)

Сложи и довабка към 100-те октана :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ОМВ ползвам,не зарад друго ми щот ме е страх от другите.. преди години карах един американски форд,който му скъсах от 8 3 мембрани на карбуратора със некъв ШЕЛ-ски пикоч,от тогава тая марка бензиностанции не съществуват в мойто полезрение. Пробвах на ЕКО и на Б+ уж по високооктановите горива,никъв ефект. Пробвах и на ОМВ карерата и кво се случи минах с 20 км по малко от обичайното което минавам с 95.. За тва си ръгам само 95 и си тъпча без да се притеснявам. Почти съм убеден,че качествено гориво в БГ няма! Само за спорта на аудито съм опитвал с гориво за състезателни коли,и там разлика наистина се усеща не толко в мощността на автомобила ,колкото в мазнотията на вървене. Да,ама тва гориво се продава във едни 50 литрови варелчета и е цифра пара. Сега кат попрочетох малко отзивите гледам, че изявени специалисти препоръчват ШЕЛ V-power,ше зема да го пробвам. Дано нямам същия отзив като от преди години :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да ви дам един примен пресен пресен от неделя :D .Та в неделя сутринта се разходих до София /аз съм от Хасково/ и изминах 500 км.Сутринта заредих до горе на ОМВ карера 100 на цена 1.93 лв./л. Когато се прибрах отново заредих до горе пак карера 100 на същата колонка /винаги си зареждам сам колата/ и побра 35л.По изчисления разхода е 7л./100км. за сравнение почти всеки месец го правя този маршрут, но преди зареждах с 95 и колата даваше разход 7,8л./100км.Спестил съм 0,8 х 5 = 4л.Малко сметки:Спестените от мен - 4л.х 1,93лв./л. = 7,72лв.Аз задерих 35л. х 1.93лв. = 67,55 лв.Ако бях заредил 95 и да имам разход от 7,8л./100км., щях да заредя 5 х 7,8 = 39л. 39л. х 1,73лв./л. = 67,47 лв. :) Ами сметнете колко е разликата в парите.А ако карах и по-икономично/до 100км./ч./ можеше и още да падне разхода.П.П. Не си давам мнението за другите бензиностанций, защото зареждам само на ОМВ и по изклучение на Лукойл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...