Jump to content
Phillip

Кое е по надежно и бързо !?

Recommended Posts

Въпросът е кое е по доброто решение като скорост и надеждност !>?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz

Маздата е по-тромава, но е много здрава, Хондата също е много здрава :lol: , в случай, че говориш за сивик 5 генерация и мазда 94-98 :lol:

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

...ако говориш за тази Мазда и твоята Хонда мисля,че Маздата е по добрия избор поне откъм визия и вървеж

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OXYGEN

Като скорост Хондата разбира се.Предполагам и като надеждност...Аз в момента карам 323F 1.8 двувалка и дори тя ми се вижда по-бавна от Сивик Д15Б2.Май единственото преимущество на Мазда е по-богатото оборудване и по-красивия и удобен салон...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам такава Мазда,само че 1.8,карал съм много такива 1.5,като динамика и разход Хондата е много по-добра.Маздата пък е по-добра откъм всичко друго-дизайн,поддръжка,ергономия,поведение на пътя,екстри и т.н.Въпроса е какво точно ще искаш от колата.Бързина и икономичност-Хондата,визия,удобство,евтини части и прекрасно поведение на пътя-Маздата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата кара 1.5 vtec не с Д15Б2, това за протокола де...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе откъм надеждност се съмнявам доста да е на нивото на сивика - мазда си е по-евтина японска марка по принцип, чувал съм да я наричат "японски москвич", но дали наистина е така не зная

Такива глупости са това,че не знам.Точно надеждността е голямата й сила,за нашите пътища особенно простат ходова част е символ на лесна поддръжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си прав, тогава Пежо и фиат ще са неразрушими коли......... :lol: недей мери маздата по надежност със сивик, който обикновено оглавява всички класации по надеждност..........освен тези в Тунингбг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата кара 1.5 vtec не с Д15Б2, това за протокола де...

Просто такива съм карал и такива мога да сравнявам...За поведение на пътя също Хондата печели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди да взема сивика, много се колебах точно м/у Сивик и Мазда 323 :lol: , но като поразучих и двете коли везните натежаха към Сивика и те така те :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gin

една кола не може да бъде едновременно, а само 2 от изброените :lol:1. бърза2. евтина3. надеждна:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

в България повечето коли отговарят единствено на точка 2, а имат претенциите да покриват т.1 и т.3 :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не плюя по Мазда, че бях тръгнал за такава (дето им викат тролеи), ама като случаен собственик на Хонда искам да ти кажа карай си Хондето и си гледай кефа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rulemaker

Има и едни статии в МОБИЛЕ.БГ за колите на старо +/- . Прочети и тях, доста полезна информация има, само си избираш колите и инфото си излиза, даже точно за тези двата автомобиля мисля, че си бях свалял няколко статийки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако е нужно поста да си ходи :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. колегата пита спрямо сивик 1.5 ВТЕК-Е, който се набира по-бавно от ЕГ3 с двигател 1.3 карбуратор, така че едва ли ще дръпне тази маздичка ;)

тука просто мога да умра от смях :lol: Или не си се качвал на 1.3 или на 1.5 Втек-Е или на мазда 1.5 (90HP) или на никоя от трите. Виждал съм 2 мазди и двете са ЯКО тромави да не кажа ШЛЕПОВЕ. И ако си толкова сигурен намери 1.3 и ела да ме пробваш :lol:

абре jamo твоята е 115 коня бре, не е като тази за която говорим

а тази като е 115 коня значи че не е Втек- Е или бъркам нещо ? ;) Такава 115 КОНЯ съм бил с близо кола и горница. такаче като е 115 коня незначи че върви повече. п.п. Не се заяждам ама такива смешни изказвания и изцепки за просто ......!!!А относно маздичките: МНОГО тих двигател, направо не се чува. Горят повече от хондата. Вътре ми се струват по удобни(само ако обичаш да не виждаш пътя). А за сигурност не знам.п.п. И аз се чудех какво да си купя ама съм АДСКИ радостен че не си взех маздата. (добре че си намерих Хонда) . Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. колегата пита спрямо сивик 1.5 ВТЕК-Е, който се набира по-бавно от ЕГ3 с двигател 1.3 карбуратор, така че едва ли ще дръпне тази маздичка ;)

тука просто мога да умра от смях :D Или не си се качвал на 1.3 или на 1.5 Втек-Е или на мазда 1.5 (90HP) или на никоя от трите. Виждал съм 2 мазди и двете са ЯКО тромави да не кажа ШЛЕПОВЕ. И ако си толкова сигурен намери 1.3 и ела да ме пробваш :D

абре jamo твоята е 115 коня бре, не е като тази за която говорим

а тази като е 115 коня значи че не е Втек- Е или бъркам нещо ? :D Такава 115 КОНЯ съм бил с близо кола и горница. такаче като е 115 коня незначи че върви повече. п.п. Не се заяждам ама такива смешни изказвания и изцепки за просто ......!!!
Недей умира от смях моля те!!! А да видим хора които разбират от хонда какво ще кажат по въпроса.......много ми е любопитно! Още повече че имам сивик 1.4 90кс и бия с МНОГО 1.5 втек-е 90кс на 402м, а падам с половин кола от 1.5 втек-е 115кс пак на същата писта. Разликата бе че моята тогава беше без климатик, но на повече километри а втека с климатик, но доста по-нова. А относно ЕГ3 1.3 - много добре върви колицата и ако е в ред е по-бърза от англичанката с икономичния втек по простата причина че е и по-лека!............и недей така маздите да са "тромави и шлепове" - да, по-бавни са малко от еквивалентвите по двигател хонди, но чак толкова.......не обичам марката мазда, но не обичам и такива изказвания

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами намери една ЗДРАВА 1.3 или мазда 1.5 и ела да се пуснем. и мен 1.4 90 коня ме бие ама за сметка на това АЗ биех 115 коня англичанка. Така че явно не си уцелил на читава 90-тка.п.п. 1.4 ме бие с кола до 2 и тази разлика ми я прави само на старта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и най-елементарната справка - сивик 1.3 0-100 11.3 сек сивик 1.5 втек-е 0-100 13 секмазда 1.5 88кс 12 секhttp://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/civic/останалото са твоите празни приказки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та по въпроса. Хондата която си посочил е по-бавна, но при вссички положения по-добра от към окачване, спирачки и т.н. Ако си решил да си продаваш колата и да вземаш 323, по-добре си вземи един Сивик Д15б2 или малкия Втек 125коня. Втория вариант е по-скъп, но всеки си преценява според финансовите възможности. Ако просто питаш информативно, вече имаш достатъчно отговори и сам си преценяваш кое по си заслужава. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маздите са по-здрави (разбира се говорим за запазен екземпляр) но не са толкова пъргави и икономични (въпреки, че на колегите от мазда форума им се иска) колкото хондите (323-сивик). Аз лично имам по-старата мазда с 1.3 мотор и се бях засилил да купувам сивик 6г. 1.4 - сивика е малко по-комфортен и приятен за шофиране, но не ме впечатли т.е. няма огромна разлика - каквато открих в друга хонда. Маздите също имат проблеми с меки маслени сегменти (ако може да се нарече проблем смяната на сегменти за 500лв. вместо основен ремонт), задните амортесьори обикновено са смяна на новия внос, но общо взето не случайно мазда имат много награди за надеждни автомобили. Друг минус за маздите е липсата на тунинг глезотийки (от всякакъв вид), каквито не подозирах че се намират толкова лесно и сравнително евтино за хондите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МайнатаКолега от сайта който си посочил за 5г сивик 1.5 VEI дават 10.1с от 0-100Нека този който е пуснал темата да уточни за кои точно модификации на хонда и мазда става дума че май доста глупости се изписаха поради липсата на тази информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недей мери маздата по надежност със сивик, който обикновено оглавява всички класации по надеждност

Само да кажа,че имам магазин за авточасти и сервиз.Карам японски коли от над 15год,та имам някакъв поглед върху нещата и тия класации за мен са много смешни,аз виждам нещата пряко в канала.Хондата има доста по-сложно окачване с горен и долен носач,втулките на носачите са 2-3 пъти по-малки от на Маздата,особенно тия дето се сменят в сряда и в петък и са на долният носа и носят целият товар от амортисьора.Като цяло детайлите на окачването на Хондата са в пъти по-малки от на Маздата и съответ но с много по-малък ресурс по нашите пътища.На маздата окачването е практически вечно,т.е. при нормална екплоатация една здрава кола ще изкара около 100 000км без да се сменя нещо друго освен биалета.Друг проблем е ръждата за Маздата,да.И аз харесвам Хондите,не отричам качествата им,но нека бъдем обективни,нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно всички хора с които съм говорил, като чуят Хонда и веднага ми отговарят - перфектен двигател. Просто за тези години едва ли ще се намери по-добър автомобил за тези пари. Като недостатък на Хондата съм забелязал, че много често се късат задните тампони, а това са наблюдения и на други колеги не само мои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на сивика, единствено от маздите ми харесват MX3 кадето са мисля, че така се водеха много агресивна визия имат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и най-елементарната справка - сивик 1.3 0-100 11.3 сек сивик 1.5 втек-е 0-100 13 секмазда 1.5 88кс 12 секhttp://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/civic/останалото са твоите празни приказки

Майна не им гледай снимките - омотани са в ауто ру-то! Гледал си на англичанката 1,5 втек-е, не на хечбека.Ето ги на хечбека:1.5 VEi (90 Hp) 3врати 90к.с. 180км/ч 10.1сек 45л 1991 19951.3 16V (75 Hp) 3 75 170 11.3 45 1991 1995Ама какво пак се палите, на кой каквото му харесва - такова да си купува и кара! :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iceman, перфектно се ориентирам в http://www.catalog.auto.ru/ и от години ползвам този сайт.След като Терориста дава за пример неговата англичанка, разбира се че ще я сравнявав също с такава :huh: никъде не става и въпрос за хечбек. а МАЗДА и ХОНДА тук е излишно да сравняваме - първо тук сме фенове на хонда и второ - още като нов автомобил хонда е оценен като по-добрия, след като е и с много по-висока стартова цена от алтернативните мазди. Иди във форума на мазда и задай същия въпрос - поне 80% от отговорите ще са в полза на тяхната марка. Така че това са глупави въпроси, зададени на грешното място и създаващи понякога съвсем неволно интрига

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много неща се изписаха по тая тема за което благодаря на всички ,в никакъв случаи няма да си сменя англичнката за мазда !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам такъв сивик.и мога да ти кажа че е много добро решение на проблемите ти.бърз е икономичен е (много) и ако ти кажа че двигателя ми е на 500 000 км и още върви на пушка нз дали ще ми повярваш.ти решаваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко Offtopic, но да спомена, че Мазда форума е първия, в който видях хората да казват нещата такива, каквито са. При сравнения с други марки не хвалят безсмислено тяхната си...А специално за Хонда никога не са отричали, че са по-добри като цяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, момчетата там са точни, едно време и тук беше така.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sturshel

точно тая мазда с тоя мотор , е доста "спряла" в сравнение сьс сивика.Лоша динамика ,висок разход, но перфектна визия и здраво окачване-личен опит!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се чудя защо твърдите, че маздата има перфектна визия :? много корубеста ми изглежда на мен.То това е доста субективно де, но бая хора казаха "перфектна визия", явно на повечето им се струва красива?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

И кое не ти харесва,по точно?:Visit My Website

Редактирано от 323f-fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маздата е супер като дизаин външен. За вътре не знам, не съм се качвал. Но преди да се паля по Хонда се бях запалил точно по мазада 323 ЕФ БА. И трябва да кажа че хората от мазда клуба или форума са супер точни. Не усетих и грам сектантство, абе печени са. Те самите ме насочиха донякъде към хонда зашото бях разпитвал и там и си казаха че хондата е по икономична, по младежка, по динамична. А тая мазда все оше си ми е голяма тръпка. Секи път като я видя по улиците и се заплесвам. Мисля че доста е изпреварила времето с с тая визия, за разлика от следващото поколение, което си е скука(за мен). Ако тая мазда я правеха с технологиите на хонда щеше да супер. И в този ред на мисли възмошен ли е суап на б16 в такова купе. мися че ще е доста интересен проект.Според мен уникалното на този модел е че има визията на купе а е с 4 врати, нещо което се популяризира чак с появяването на Мерк CLS, а мазда имат оше с този модел 323, както и с предишния, както и с Xedos-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest predatov

МАЗДАТА Е МНОГО ЗДРАВА макар да съм я карал 30 тина километра мога да кажа че вози доста прилично и стабилно но е мудна каквото и да си говорим няма нужда от спорове всеки сам решава в каква кола даси вложи парите а аз вече на два пати реших хонда и пак хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много неща се изписаха по тая тема за което благодаря на всички ,в никакъв случаи няма да си сменя англичнката за мазда !

Не е важно колко бързо можеш да караш,а колко бързо можеш да спреш! Редактирано от byjy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest teror1sta

относно спора с Майната : http://forums.hondabg.com/index.php?showto...30&start=30 п.п. Майна тука на селу не можем да броим много много ........ ама е около 50-60 сек до 100 км/ч. И следващия път ме остави да си приказвам "ПРАЗНИТЕ ПРИКАЗКИ", защото като ме разкриваш ми образуваш още ПО-ГОЛЕМИ КОМПЛЕКСИ .....И дано хората знаят по - добре от теб как им вървят колите ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...