Jump to content
doktora_stz

проблем със оборотите

Recommended Posts

колеги много тарсих в тарсачката преди да пиша но за моят проблем нищо не открих ако случаино пак някои е срещал такава теме да ми пусне линка.та проблема ми е следният колата е прелюд-4г. мотора е H22A като я запаля и оборотите почват да играят от някаде 1000 до 2000 това е постояно докато е на обороти когато я карам няма проблем.мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко предположения: или има въздух в охладителната система, или взима от някъде въздух след дросела или от самия дросел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали е възможно да е от спортниат филтар тои от тези сас митаните траби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да махнеш тръбата преди дросела, не трябва да играят оборотите.Това ти го прави винаги или на студен/топъл двигател? Нещо променял ли си? Ресетвал ли си ECU?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи като е студена нали даржи малко по високи обороти и тогава не го прави обаче слет две три мин. като зема да падат и започва компа несам ресетвал само преместих мотора от англииски прелиюд ана тя и там си го правеше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото не е стъпково моторче, а си е баш клапан :angry:Щом го прави след като загрее, значи все пак взима от някъде въздух, или може би има разминаване със TPS датчика. Провери и дали дросела затваря плътно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен беше от това маркуче...беше се позакъсало откъм смукателния колектор и когато загрее си менеше оборотите. (това е на Д16З6, не знам как е разположено при Х22)

 

Публикувано изображение

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички за отговорите другото нещо което прави е че като извадя кабела на моторчето за празният ход и се оправя смених го сас друго от ф20 и пак саштата работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от там идва играта на оборотите, но не е в това причината. Като изключиш клапана ( не моторчето:lol: ), би трябвало да ти паднат оборотите към 400-500 (незнам колко са за този двигател) и да притраиса. Ако така подържа нормални обороти, значи взима въздух както споменахме по горе :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти кажа честно несам го загледал какви обороти даржи обаче на слух са перфектни около 700-800 сега играта на оборотите е от 900 до 1400 акато иа запалих за севте в новото копе нямаше гарне осхте и вода в мотора тогава бяха от 900 до 2400 и след като и налиах водичка и се спря заработи нормално до следващиат ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...