Jump to content
BLEIN MONO

Инфо за разход

Recommended Posts

Колега, защо не опиташ на този сайт, вярно че данните са за нови автомобили и разхода не е "градско - София " ама може да се ориентираш малко.http://catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/civic/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Интересува ме разхода на следните мотори: 1,6втек 125 к.с; 1,5 втековия(майче 115 к.с.); и 1,4 90 к.с. и 1,4 75к.с.;Би било добре да ми дадете инфо за разхода на бензин(не на газ), градско(по възможност София) и извънградско.Нека да пишат хора, които са убедени, а не такива, които си мислят че разхода е хххххх.Би било добре да не се пълни темата с бози и да ми обеснявате че мога да ги намеря в други теми, търсил съм достатъчно.Мерси за инфото.отново моля за ОБЕКТИВНИ ОТГОВОРИ.

ОБЕКТИВНО?! Разход в София? Как точно ще сравниш маршрутите и начина на каране?!Ако те интересува нещо като статистическа извадка - http://www.spritmonitor.de/en/overview/18-...xactmodel=civicИмай предвид, че реалността в София би трябвало да е 1-2л нагоре от данните на производителя, които се засичат на стенд, а не в реално движение.Вчера за 1 час изминах 4км, утре може да ги мина за 20мин... как да сравним разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя мотор е D15Z6 114к.с. икономика му казват още, гори ми 7 на 100 грацко при режим Iconomd мисля че пишеше не съм сигурен. За другите незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

ей това чаках като отговор, а не философствания.мерси много пич!няякой друг ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам хонда сивик 99г. 1,4ис 90 к.с. извънградско с 80-90 км/ч разход 5.5л,градско 7л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...1.6 Втек 6.5 литра извънграда при скорост 100/120 км/ч,градско не съм от София и незнам колко ще е :lol:

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15з8 Втек-Е (114к.с.) (Civic Aerodeck)- извън градско около 5.5 л./100км. градско (София) около 7л. / 100км. Уточнение - карам я извънредно спокойно и предимно в икономичен режим.Зареждам веднъж седмично за 40 лв. и изминавам средно между 280-350км.

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето от мен:Брица :Сивик англичанка. Малкия VTEC.Маршрут: Бели Брези- Дървеница. Минавам през България, Раковска, Дъндуков и Цариграско, през Младост влизам.Народ: Двама... в колата - другите не ги броя, до Дундуков после - сам. Мъж под чехъл, какво да се прави ;)Време на тръгване: 8.30 сутринта.Разход при агресивно шофиране:15-16 л/100 км. Ако може да се нарече агресивно в тая лудница. Тръгвам с повечко гас - не че има смисъл.Разход при нормално каране: 12л / 100 км. Тук по-кротко с десния педал . Ако гася двигателя пада и на 10 л/100 км - Не съм привърженик, ама за науката ...Разход при ( е тук се затрудних) : 9.8л/100 км. Едвам тръгвам, превключвам рано ( малко над 2000 оборта), и от спирачки икономисвам ;) - оставям я да се "влачи" до светофара на скорост.Не гася двигателя обаче, но и не пускам фарове, парно и тн - радиото може.И забележка има:Времето на пътуването е около 50 мин, при всички замервания! Изминавал съм го и за 30 мин, и за 1 час и 30 мин. - това не влиза в резултатите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де нали има ТЕМА с кой с колко разход е ,няма ли да ти е по лесно да си намериш там каквото те интересува вместо дачакаш същите отговори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,4 is 90-6,5-8 1,6 125 на купе 6-та 8-101,6 англичанка 116 к.с точка 10 -11 газ Е родих се кой каквото иска да говори за газта следващата кола пак на газов инжекцион ще е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivi44a

Градско на късо разстояние до работа и обратно около 5км в двете посоки на ръчка 12-13/100,извън града 120-130/7л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest steff

1,4 75к.с градско София в началото я засичах 8 - 8.8 /100 но в последно време не мога да разбера защо,може би защото е по-студено върви над 9 до 10.... извънградско ако карам бавничко без зор 5.5 -6/100 иначе 6-6.5/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам 1.4 90коня само на бензин съм, градско ми дава между 8 и 9, а извънградско ми даваше 6,5 до 7 (с климатик са разходите) само че съм от Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско София - 17 засичания - 498 л - 5423 км - 9,2Извънградско - 14 засичания - 387 л - 6102 км - 6,3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stiv

civic d14a2 София-градско 9+Извънградско-газ до дупка 8+

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз във Варна не мога да докарам градското каране под 8.5л....а не знам как в софия колата може да гори 7-7.5л....според мен това е супер не реално и не знам какво ги кефи някой да се опитват да се самоизлъжат....живеем в такива времена в които на ден в софия се регистрират по 300 коли средно във варна по 150-170....и всички те се вливат в останалия трафик задръстванията са големи...и най-вероятно и един смарт дето е с 3 цилиндара докарва разход от 7 на сто със мъка...светофари много трафик огромен....Get Real! 7 градско...дизелаците едва го докарват по толкоз!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още я засичам - 1.4is с D14A4- с инфоборда , но ..... Постижимо дори с автоматик под 10 - за три прехода - Надежда , Люлин , Горубляне /през Т Александров, Цар Освободител и Цариградско -последно снощи около 19часа - 7.2!!!Изисква се СПОКОЙНО шофиране и да е загряла ...... :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

civic d14a2 София-градско 9+Извънградско-газ до дупка 8+

Газ до дупка? В такъв случай и с моята правя 8+ ...даже за по-точно 8+10!Нямаше ли вече подобна темичка :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

civic d14a2 София-градско 9+Извънградско-газ до дупка 8+

Газ до дупка? В такъв случай и с моята правя 8+ ...даже за по-точно 8+10!Нямаше ли вече подобна темичка :dry:
Иде реч за малко повече от 8.Примерно 8.3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Nasko 1.4is

Civic 1.4 is 6ген. японка на градско(София) - 7 и малко, извънградско - 5.5-6 без много ръчкане.Струва ми се даже странно малко :dry: :dry: :dry: може и да бъркам, но така ми излизат сметките

Редактирано от Nasko 1.4is

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки WeekEnd маршрут: Г.Оряховица-Козлодуй- Г.Оряховица общо 480км -->25 л А95. Скорост извън населени места 100-120 км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д16-ката ( 120-5коня)7.5-8 градско с нормалнои движение без задръствания до 2500 оборота :dry: извън градско с 100-110км/ч 6~ на 100 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години на всички първо,аз я цедя почти винаги до към 5-6000 к съответни 1-ва и 2-ра предавка ако не е дошел сфетофар и 3-та докадето може :P това всичко примесено и с нормално каране на моменти до към 3к. и разхода ми е около 11-12 според мен за 3-3.50лв на 100 км не си струва да мъча колата кви са тея 2500 об. и превкл. :P не искам да обидя никого но тея цени на бенза в момента мисля че не е проблем да си отпускате крачето повечко инъче икономично за да отговоря на колегата съм стигал 9-10 това на око го смятам мойе да е - 0.5 1 л/100 извън градско на 8- направих 11.5/115км. със пълна кола багажник и резервоар и газ до към 170км. по магистралата...дано съм помогнал колата е 126к.с. по каталог със здраве!п.п. хубаво е тези теми да се попълват отвреме на време с по- подробна информация примерно като давате разход 7.5/100 грацко да казвате както някой колеги на колко оборота се ограничавате и превкл. за да си сверяваме един с друг часовниците дето се вика :P

Редактирано от stamatov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...1.6 Втек 6.5 литра извънграда при скорост 100/120 км/ч,градско не съм от София и незнам колко ще е :hondarulez:

Потвърждавам :tooth: Градско 9-10 при каране без мания за икономия на бензин :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Д16З9 1,6 125 к.с. и в Хасково ми дава разход 10/11л/100км. :tooth: , а изванградско и то до София където е почти навсякаде само прав път ми дава 7л/100км. със 100 октана ОМВ, а с 95 ми дава 7,6/7,8л/100км. :hondarulez: . Това си е доста като гледам колегите със същите двигатели, че разхода им е по-малък.А не съм нервем шофьор и не настъпвам до дупка.П.П. Съжалявам за офф-а.На един познат му беше изгоряма ламбда сондата на Сеат Ибиза и му беше вдигнал разхода доста.Дали може и при мен да е нещо такова :cool: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става вапрос за наи яката машина D15Z6 прекрасно съотношение от вървене и разход наи точното ми засичне е на магистралата ПЛОВДИВ СОФИЯ с 130км постоянна скорост и на климатик 5,6л на сто а грацко с много агресия по пътя 7.5 8.5 макс което много добре за мен незнам за вас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с D16Y8 дава ми 7л. извън градско,а градско 10л.ако я настапвм минава 11л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С високо-октановите бензини действително сваля разхода с около половин един литър на 100.

Spas21 колата ти гори нормално.

Аз карам d16y8 125к.с. и ми дава подобен разход.Извън градско 7-8 в зависимост от пътя при скорост около 120.(+, - 20км)

Градско около 8,8-10 зимата понякога и 10,5/100

Според мен ако ламбдата се развали говорим за разход над 14 ;-) .......Освен това май и chek-a ще светне..

Така че карай си я спокоен.

:D

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5i LS-Vtech-114 h.p.- от 5,5 до 6,2 при 120км/ч-магистралаи от 5,8 до 6,8 градско-без ръчки и т.н - и кой номер обувки носиш-също е важно! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5i LS-Vtech-114 h.p.- от 5,5 до 6,2 при 120км/ч-магистралаи от 5,8 до 6,8 градско-без ръчки и т.н - и кой номер обувки носиш-също е важно! ;)

За извънградското ме съгласи, ама за градското сложи малко по-реални цифри, все пак доста хора тук карат този двигател включително и аз ;) Моя рекорд за икономия градско е 7.4 л./100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 75 к.с., без клима.В съотношение около 1/4 градско - София, 3/4 по подбалканската линия, ми гори: лятото под 6 литра, зимата под 8. Доказано две години и не я издувам много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам 1.3 75 кончета и расхода ми през лятото е 6.5 градско изжангряадско 5.5 а зимата определено ми качва сас един литар макс литар и половина защтото колата е карборатор...И сам много доволен от нея супер здрав ажтомобил...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic, Двигател D14A4, 90 к.с. - зимен период при среднодневни температури: -10 +1, само градско движение на къси разстояния със студен двигател и бензин А95 от "OMV" - 11-12L / 100km.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...