Jump to content
Guest vegata

D14z4 проблем с охлаждането

Recommended Posts

Guest vegata

Колеги, брат ми си взе сивик 2000 комби англичанка. Още веднага му гръмна радиатора(на първия ден), ложихме нов радиатор и сега нещо са ибава. Като отвориш капачката на радиатора излиза почти плътна струя мехурчета и се пени водата, а и като се запали колата след престой от парното се чува как клокочи водата(дори и студена). Не прегрява има си сила колицата но във водата постоянно има въздух, просто си се чува как си шумоли вътре. Не знам от какво е ама е странно защото не може да се обезвъздуши като хората, правихме го както си трябва с отворено парно (пуснато) със всичко му там, ама нъц. Има подобна тема ама там се оказа че е от радиатора така че ако не съм видял чема извинете ме. Забравих да кажа маркучите са твърдички като загрее. Дайте идеи че накрая е му сваля и главата, ама ми е направо жал щото мърка като котенце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми сигурно има още 5-6 теми. Издухала гарнитура на главата... кво се чудите, щом набива налягане в охладителната система

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми сигурно има още 5-6 теми. Издухала гарнитура на главата... кво се чудите, щом набива налягане в охладителната система

А защо не прегрява...???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми сигурно има още 5-6 теми. Издухала гарнитура на главата... кво се чудите, щом набива налягане в охладителната система

май май. Тойотата ми беше така едно към едно. Особено дразнещо ми беше клокоченето(като подам малко газ се чуваше перфектно). След отварянето на двигателя се оказа че в голяма степен са се запушили водните канали на блока и главата. След отпушването и почистването им всичко е 6. В този случай може да е само гарнитура ама не е лошо да погледнеш да не би да има нещо запушено.Не прегрява, защото още явно не е духната както трябва. Покарай още така и след като смеси водата с маслото и почне да излиза бял дим (пара) от ауспуха ще почне и да прегрява. Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vegata

Точно затова не бързам да отварям. Ще поизчакам малко и като прегрее тогава то ако има нещо да става ще стане така или иначе... А май са сипвали некви мизерии в антифриза защото през радиатора плуват някакви силиконови (или поне така изглеждат) гадости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest teror1sta

Точно затова не бързам да отварям. Ще поизчакам малко и като прегрее тогава то ако има нещо да става ще стане така или иначе... А май са сипвали некви мизерии в антифриза защото през радиатора плуват някакви силиконови (или поне така изглеждат) гадости

Работата е ясна.......някой се е изакал. Отваряй докато е време, защото после може да ти се отвори доста по-голям ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vegata

Знам ли...Утре заминавам за в командировка и няма да съм тука една седмица и ще видим. Ако не се е опрасила докато се върна ще е чудо, ама кой знае... Днес му смених ремъците пък си мислех дали да не съборя и главата ама се разчудих нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...