Jump to content
oslepius

Prelude неприятно дрънчене при определени обороти

Recommended Posts

Здравеите колеги при 3500 оборота започва едно ужасно дрънчене, по скоро звучи каторезачка, в сервиза ми казаха че е капака над испускателните тръби, ама нее защото го свалихструва ми се че идва от щитовете около катализаттора но те са много стегнати.някой има ли такъв опит?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Fido Dido

Най-добре намери канал. Качваш колата, някой подава газ до съответните обороти, а ти отдолу се ослушвай. Така ще разбереш най-бързо. А по генерацията има толкова много щитове и ламаринки, че с гадаене само е безнадеждно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Най-добре намери канал. Качваш колата, някой подава газ до съответните обороти, а ти отдолу се ослушвай. Така ще разбереш най-бързо. А по генерацията има толкова много щитове и ламаринки, че с гадаене само е безнадеждно.

Точно така,на мен ми дрънчеше щита над "средното"гърне.Може и така с капака на изпускателните колектори да провериш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери около изпускателните колектори от главата до катализатора всичко. При доста коли има разни ламаринки хванати наляво надясно уж да пазят може и там някъде по двигателя да са хванати. Аз лично имах такъв проблем и за мое учудване се оказа една алуминиева ламаринка на която болта се беше разхлабил ама неможеше нито да се бръкне да я стегна и направо я изкъртих. От тогава между 2000-3000 оборота ми изчезна резачката за дърва под колата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се появи дрънкане след като си изтърбуших катализатора-някъв резонанас

Добре ще е да си сложиш резонатор с бленда, щото много бързо ще ти заминат гърнетата. От стадиона по посока "Кумлука" май имаше едно-две читави гаражчета и предлагаха резонатори на прилични цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...