Jump to content
Guest ivofen

Вода в багажника

Recommended Posts

Guest ivofen

Става въпрос за хонда сивик 97 имам я от една седмица когато вали се сабира малко вода в багажника. Немога да разбера от каде влиза съмнявам се в стоповете но и тях не знам как точно да сваля. Благодаря предварително. А и между другото не ми свети и лампа за бензина изобщо има ли в модела 97 1,4 75 коня хечбек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма лампа. Теча се опрвя с малка дупка с бормашината там където се събира водата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят хе4 97г. има лампа за бензина.Потарси в форома имаше тема,но първо провери да не е изгоряла крушката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз си мисля за стоповете..уплатненията виж ако имат де

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има шибидах , първата ти работа е да погледнеш там !!! От там може да тече навсякаде , при мене беше така , едната ми трабичка беше запушена а другата извадена вътре в купето и течеше по колонките и направо в краката , както и на задната седалка и леко в багажника ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От стоповете е!Ако колата ти е имала чукване отзад и не са напасвани точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах сыщия проблем, свалих стоповете- санитарен силикон на врызката с ламарината и оттогава вече нямам проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах сыщия проблем, свалих стоповете- санитарен силикон на врызката с ламарината и оттогава вече нямам проблеми

Колега, само да те попитам - освен вода в багажника, имаше ли кондез от вътрешната страна на самия стоп?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Ако се окаже от стоповете , имам едно излишно уплътнение за стоп . Оригинално хонда е .... за да не правиш разни силикон побългарявания !!!

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от варна съм днес взех селикон ако остане време утре ще го запушвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от варна съм днес взех селикон ако остане време утре ще го запушвам

драсни после да кажеш какво е станало ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мърлява работа с тоя силикон! Вземете си самозалепваща топлоизолация изрежете си я по дупката на стопа и ще стане като ново.Друг варянт взимате самозалепваща лента за изолация на прозорци и лепите, като преди това избършете много добре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах същия проблем ... купих си плавници :offtopic: кофти ама се свиква с тия тънки ламарини от всякъде влиза вода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Sa8o

Аз имам същия проблем на рекса - гледам капе от амортесиорчетата на багажника. Обаче немога да разбера конденз ли е или пуска от някъде :offtopic: (капе и от 2та едновременно и по малко, но е достатъчно да ръждяса долу купето)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година при мен влизаше пясък и чакъл :( ,беше паднала клапата за вентилация.Отстраних проблема,ама в дъжда пак ми напълни багажника,даже и на задната седалка намокрилои добре,че качих една колежка та ме светна,щото си намокри дупето :) !Май и аз ще се заема със стоповете.Поне ще ги пристегна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

токущо им сложих уплатнители за прозорци отказах се от селикона утре ще ходя на автомивка да я пробвам или ще чакам дъжда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водата продължава да влиза ще чакам дъжда и ще я разхвърля отзад за да видя откаде точно влиза но сякаш е по малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

водата продължава да влиза ще чакам дъжда и ще я разхвърля отзад за да видя откаде точно влиза но сякаш е по малко

силикона му е майката :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за съветите но проблема мисля че е решен след вчерашният дъжд нямам и капка вода да чукна на дърво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pitbuls

сега като си правих колата махнах преди боядисването оплатнението на задния капак и на берта на които се нанизва то има6е 2-3 дупки и от там влиза6е вода,едната бе6е до амортисора,така 4е колегата с рекса дето имал такав проблем не е ло6о да го махне и да погледне.за да не карпи6 ако има проблем си вземи от магазин за авто бои рапит,маже6 една ламаринка с формата и висо4ината на берта и я лепва6 на мястото на дупката,замазва6 отгоре са6то с рапит и става ве4но,няма отлепяне,няма вода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема стана и мой, от десния стоп, при валежи гнездото за резервната гума е с пърст/два вода. Кажете за силикона, за самолепещи ленти... ...има ли някои специйални за конкретния проблем или няма значение. Корите в багажника, сваляват се или само стоповете... Хората кои са се занимавали с въпроса нека драснат ред/два, как са решили проблема, какви трудности са имали или какво и да е, а ще ми олесни работата.Благодарям предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. При мен проблема се оправи взех лента за оплътнения за врати гумирана. Значи трябва да разкачиш малко корите като почваш от средната за да развиеш стоповете поне аз не можах по друг начин да го направя. Почистваш хубаво ламарината и след това залепяш навсякъде с лентата затягаш здраво като натискаш стопа хубаво да оберат гайките. Провери и под бронята отдолу въздуховодите както и под резервната гума има една залепена дупка да не би да се е разлепила аз мойта като се напълнеше от там е изпразвах :thumbs: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и при мен е така, и според мен е от онази тапа, под резервната гума, явно с годинките започва да пропуска и трябва да се поуплътни, ама кой знае може пък и като по-нови да го имат този проблем, но според мен е малко вероятно :thumbs:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. При мен проблема се оправи взех лента за оплътнения за врати гумирана. Значи трябва да разкачиш малко корите като почваш от средната за да развиеш стоповете поне аз не можах по друг начин да го направя. Почистваш хубаво ламарината и след това залепяш навсякъде с лентата затягаш здраво като натискаш стопа хубаво да оберат гайките. Провери и под бронята отдолу въздуховодите както и под резервната гума има една залепена дупка да не би да се е разлепила аз мойта като се напълнеше от там е

Колеги, и при мен е така, и според мен е от онази тапа, под резервната гума, явно с годинките започва да пропуска и трябва да се поуплътни, ама кой знае може пък и като по-нови да го имат този проблем, но според мен е малко вероятно

Благодарям колеги, моя проблем е с бонус, в гнездото за резервната гума има сложено газова... ...искате да кажете че има дупка за изпразване?, защото аз собирам водата с пърцал за стакло (трудно е многу с газовата)-смуче пърцалот, ама има си и вода :thumbs: Редактирано от d_r_tushe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай тогава, отдолу(отвън), на някой канал, ако може да уплътниш тапата със силикон или нещо подобно(болкит и т.н.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при мен пък влиза мистериозно вода в купето долу в краката при пасажерската седалка ... Т.е капе някъде отгоре (отдолу дето е пластмасата на парното и вентилатора) . Оня ден свалих вентилатора, но освен боклуци друго нямаше (разбирай вода, влага и т.н.). Водата се събира след дъжд, а не ако съм минал през някви злобни локви .. Идеи? Има ли някой със същия проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате шибидах, проверете да ли са ви запушени четерите маркуча за отводнявне и дали някой от тях не се е извадил. Аз имах такъв проблем. Имаше вода и в багажника и сами те колани сащо се навлажняваха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година при мен влизаше пясък и чакъл :( ,беше паднала клапата за вентилация.Отстраних проблема,ама в дъжда пак ми напълни багажника,даже и на задната седалка намокрилои добре,че качих една колежка та ме светна,щото си намокри дупето :) !Май и аз ще се заема със стоповете.Поне ще ги пристегна.

Колега, да ме светнеш къде е тази клапа за вентилация? Интересувам се заради кофти вентилацията която има моята стрела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой с Del Sol да е имал проблем? При моя се получава конденз в багажника, но само в случаите когато външно се е заледил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не ти се събира и при теб вода някъде,щото и при мен беше по същия начин като ми се събираше вода в багажника(то при Del Sol-a не знам дали багажника има общо със вътре(в кокпита)Иначе при мен вода влизаше през уплътнението на десния стоп като дори се беше събрало около половин литър вода във стопа :lol: -оправих проблема със малко силиконец и сега няма ядове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не ти се събира и при теб вода някъде,щото и при мен беше по същия начин като ми се събираше вода в багажника(то при Del Sol-a не знам дали багажника има общо със вътре(в кокпита)Иначе при мен вода влизаше през уплътнението на десния стоп като дори се беше събрало около половин литър вода във стопа :lol: -оправих проблема със малко силиконец и сега няма ядове :)

Не не, при мен от вътрешната страна на капака на багажника се появяват капчици- конденз. Не мисля че проблема ми е в уплътненията. Може би защото ламарините са тънки, не знам. Но когато навън градусите са под нулата ми се заскрежават тавана и багажника. С тавана проблеми нямам, но багажничето, понеже там не се отоплява...П.С. И да няма нищо общо багажника с кокпита Редактирано от skylinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тънките ламарини нямат нищо общо с конденза :),най вероятно е да е от някакви уплатнения или нещо подобноНали в по-горния пост писах,че и аз имах конденз във багажника,но само след дъжд когато ми се събираше вода в коритото за резервната гума :) п.п.провери ги пак уплътненията може пък да излезе нещо :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше от дунапренените уплътнения на стоповете.В един голям дъжд есента излязох с чадъра , отворих капака и гледах от къде влиза водата.После до магазина за 5 лева санитарен силикон и сега няма и помен от влага.А отделно колко боклуци извадих от трабите за люка не е истина.Вътре се бяха развили нови организми :) В дъжд колега се вижда най-добре от къде влиза вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекарах месеци в борба с водата в багажника на моята японка хечбек 6-та ген.Залепих тапите, уплътних стоповете и клапите, уплътних даже и болтовете по коша на багажника, но ефект нямаше. Естествено се оказа най-баналното, а именно уплътненията. Леко се бяха разместили и част от стичащата се вода проникваше в багажника. След залепяне със силикон вече година няма течове. Виж си все пак изброените неща от колегите, единия стоп му ръждясали болчетата заради не добро уплътняване, но определено теча не беше от там. За да залепиш тапите и/или уплътнш клапите трябва да свалиш задната броня. Дано съм полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...