Jump to content
enol

Honda и метан?

Recommended Posts

Уважаеми хондажии, решил съм да си взема един Сивик D15B2 обаче е Lsi, a ще го карам основно в градско и ми идват в повечко парите за гориво. Четох какво сте писали за газ, но аз си мисля за метан. Не успях да намеря нищо по този въпрос. Не знам дали изобщо е възможно такова нещо. Ако някой може да даде мнение или да сподели опит ще съм ви много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е един колега търкаля една д15б2-ка хеч до към 300-350 хиляди км на метан с много приличен разход и така я продаде. Единствения проблем беше че заради тежеста задницата на колата клекна. Така че ако смяташ да слагаш метан сложи и някакви по-твърди пружини отзад от седан примерно би трябвало да свършат работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение приятелю е да не се занимаваш с глупости от сорта на метан,да евтино е но дали собствената ти безопасност не е по важна...Пред очите ми са се палили 2 таксита (различни случаи) ...Праи си сметката...

Редактирано от MakaveliTheDon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Fido Dido

Мани го тоя метан...Дори и да сложиш по-твърди пружини, амортисьорите пак заминават. Оставаш без багажник, уредбите са скъпи, а и ще скача цената на метана. По-добре пропан-бутан, ама да ти сложат газовата в читав сервиз, със стикерче, паспорт и т.н. Щото колегата е прав - бакшишите са царе на евтиното, което им коства много после - с тия самоделки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest patrick

Възможна е инсталацията на метан, но ако карасх малко и то само градско не си заслужава инжестицията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е метан - що Хонда ???

Ако пък няма да е Хонда и търсим икономия защо трябва да е кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в-тека има малак порблем с метана заради смазването трябва да се инсталира едно допълнително устройство за смазване което не е скъпо но върши работав момента колата ми я правят на метан ( не е заради разхода ,а е варянта да си прибера едни пари )но при прости сметки в момента бензина е 2.2лв/л мойта кола е със счупена сонда от калпав майстор и го гоня вече 4 -ти месец да вземе нова сонда и гори около 9-10/100 бензин на почти градско каране та малко сметки 10/100 бензин са ми 22лвочакван разход на метан 4-5 кг/100км при цена 1.55лв/кг5/100 метан тва са ми 7,75лвуредбата ми струва 1000лв 10 000 км на бензин са ми 2200лв10 000км на метан са ми 775лви какво излиза 2200лв минус 1775лв уредбата се изплаща за по малко от 10 000км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е метан - що Хонда ???

Ако пък няма да е Хонда и търсим икономия защо трябва да е кола?
;) Бухахахахха тва ми хареса! Евала!Иначе от както го дигнаха с 30 % тоя метан изобщо не ми се вижда на сметка, и ако вземат още малко да го увеличат, вече според мен тия дето са си набили 3 пъти по голями и по тежки бутилки отзад и са дали 3 пъти повече пари от колото за газова уредба, ще се чувстват доста прецакани!Но такива като мен на газ също не са застраховани, щот като дигнат и пропанбутана и аз много ще се ядосам, че даже може и да земе да направя нещо (освен да псувам)...:lol: За много хора в Бг е важна икономията за това слагайте кой квот може, аз лично нямам нищо против, ХОНДА на газ,метан,керосин,ток,ядрено гориво и т.н.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,какъв метан? Че има ли смисъл да го слагаш 1.50лв. му е кг. и още ще го вдигат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни сметките по горе и си направи извод сам за газта кола която харчи 10/ 100 бензин гори 11 газ по 1.3лв/л= 14.3лв на 100км уредба 400лв метан при 2лв да стане за кг е 10лв на 100/км сам си направи сметката газов инжекцион 1500лв и гори колкото на бензин 10/100 13лв/100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метан бих сложил на бус, ван, джип но на лек автомобил ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде да си кажа първите впечатления от метана , днес си взех колата , малко легна отзад , млако е по мудна но не чак дразнещо , заради дюзата за впръскане преди дебитомера падна млако мощноста и на бензин , ма мина 200 км тестово каране за 15.50 лв е ако ще и повече от 120км/ч да не вдигне аз съм доволен от тоя разход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cK1

айде да си кажа първите впечатления от метана , днес си взех колата , малко легна отзад , млако е по мудна но не чак дразнещо , заради дюзата за впръскане преди дебитомера падна млако мощноста и на бензин , ма мина 200 км тестово каране за 15.50 лв е ако ще и повече от 120км/ч да не вдигне аз съм доволен от тоя разход

Баси ще слагам метан, и аз си бях правил сметката колко пари се дават за 50 к км. за безнин и за метан ... както и да го смятяш .. метанана беше 3-и пъти по евтин .. и 2,5 пъти да стане и 2-пъти .. пак си е надалавера .. знам че съм прецакан дето не го направих преди време .... :)Както и да го смяташ .. караш ли много ... слагай метан .. и да се вдига метана ... то и пропан бутна ще се вдигне .. какво остава за бензина и "психологическата граница от 2-а лева " :angry: И да се счупи колата ... ако успеш да изкараш (дори и само) 50 к км - можеш да я оставиш и да и кажеш благодаря .. защотото ще си спестил за още една (виждам че тука повечето не сме милионери и караме 90-99 година коли )...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...