Jump to content
kalmara

А след нас и потоп: историята и съдбата на един рай

Recommended Posts

Искаше ми се да го пусна цялото като цитат, но ще оставя само линка за да не товаря излишно форума ...

Прегледайте го, колеги - това е коментар-пътепис на мой познат, който си прекара тази година 19-годишният рожден ден на екскурзия в Рила ...

 

http://simfle.com/story.php?StoryID=1

 

Текста и снимките са авторски (без тези с крановете) на момчето, моля който може, където може - разпространявайте линка ! Нека с общи усилия се опитаме да направим нещо по въпроса ... единствената възможност за възстановяване на местността е :

 

1. Всички медии да говорят за този проблем;

2. Да се накара изпълнителната власт да изгони "предприемачите";

3. Да организираме доброволна група (има кой!) за залесяване на изсечените местности.

 

Няма невъзможни неща !! :whistle:Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

несе пени :whistle: нищо неможеш да напаравиш :) ....за милиони няма закони :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека си е глупав по природа. Винаги е работил срещу себе си. Малцина се усещат, но няма какво да направят. Могат единствено да забавят неизбежното. Не че съм такъв песимист по природа, но в този случай няма кой да ги спре. Държавата ли? Как ли пък не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активити батка не е така може да се направи.Стига да поискаме и да се съберем много хора. Ще се направи много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да може , освен да се съберем с косите и лопатите и да ходим ги гоним , че друг начин аз невиждам , държавата няма да си помръдне пръста за това , така де нали тя им е дала правото на всичко това.И някой ще кажат ,че народа прави държавата но ние не сме точно така по точно влизаме в думите „Прост народ слаба държава”. От там идва и всичко.

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Activity, просто не бъди песимист...ако всички размишляваме така до къде ще стигнем ? Просто - ще затънем още много пъти по толкова. :whistle:

 

Симонов, на Рила прекарах почти час в разговори с една 55-годишна американка от LA. Едва ли някой от вас допуска колко огромни разлики има между нейната позиция за определени въпроси и тази на кой да е българин. Като разбра, че съм записал висше образование в областта на енергетиката, тя каза че това е нещо много важно за човечеството и че са му нужни доста добри специалисти в тази област. Българите пък казват "хм, колко глупава специалност - ще станеш лопатар в ТЕЦ-а". А пък когато стана дума за развитието на държавата ни - каза, че България не само е способна да настигне, но и да изпревари европейските държави. По един сравнително лесен начин: освен да копира тяхното развитие, да не повтаря техните грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

forum bug ... двоен пост, дел моля :whistle:

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехе ,че повече ли можело от това :whistle: това за затъването го виждаме , как ще излезем е въпроса :) Виж сега , навсякъде по света хората си ценят природата , само ние не.Това на държавното устройство ли се дължи или на манталитета на българина (бай Ганьо) ?.Само се задълбочи в мислите как може да спрем това да стане с езерата и ще видиш ,че до никъде няма да стигнеш, просто това е мое мнение и го споделям може и да греша :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) "Аз съм българче, обичам наш'те планини застроени"Едно прекрасно нещо ни остана в държавата....и него ще окепазим! Тотална трагедия :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жителите на Сепарева Баня и Паничище, през които се минава за езерата по единия от маршрутите навнесоха смут сред активистите, които все пак се бяха насъбрали, за да протестират срещу застрояването на природен парк Рила.Въпросните жители обявиха публично по една медия, че не са против развиването на туризма по този начин, защото и те са хора (разбираш ли), и те трябва да си изкарват прехраната по някакъв начин. И така всъщност настана война не между активисти и инвеститори, а активисти и местни. Аз имам вила в местността, където ходим със семейството и собствената ми баба, която живее там също ми сподели, че чака времето, когато местността около Мальовица и Рилските езера ще стане един голям курорт, както са Банско, Добринище, Пампорово и т.н., защото тогава ще може да превърне къщата в "хостел" за туристи и ще припечелва добри пари покрай пенсията.На всички ни е тъжно, че там се строи. По мое мнение няма нужда от повече строежи и легловата база, с която местността разполага в момента е напълно достатъчна. Дори и да заприиждат туристи, ще има къде да отсядат. Както американката е казала, ние не трябва да допускаме грешките на ЕС в това отношение, а да се учим. В Алпите съществува т.нар. селски туризъм, при който туристите отсядат в къщата на някое възрастно семейство срещу не много пари, а те им дават да опитат от истинския живот в планината. Без грандиозни скъпи хотели с басейни, сауни, фитнеси и всякакви глезотии - има ги достатъчно. Защо всички са толкова алчни? :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

развиват туризма хората ... това на документи се прави да изглежда като облагородяване и развиване на местността в което щедрият бизнесмен г-н Едикойси влага много средства ... един вид подарява на природата хотели, а като започне сезона и хотелите като отворят врати, ще има пак "уф, много слаба година ... никакви туристи няма ..." и накрая ще отчетат дейност 1/100 от реалната, "държавата" ще се хване пак за палците а г-н Едикой си ще бере ядове докато се опитва да си прибере чисто новото Бентли в тесния за него гараж в новопостроената му частна кооперация в "широк център" - София ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:whistle: "Такъв е животът .... всеки си намира майстора , кой ако не човечеството, да затрие човечеството ....а някога и София беше като Рила сега"Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

развиват туризма хората ... това на документи се прави да изглежда като облагородяване и развиване на местността в което щедрият бизнесмен г-н Едикойси влага много средства ... един вид подарява на природата хотели, а като започне сезона и хотелите като отворят врати, ще има пак "уф, много слаба година ... никакви туристи няма ..." и накрая ще отчетат дейност 1/100 от реалната, "държавата" ще се хване пак за палците а г-н Едикой си ще бере ядове докато се опитва да си прибере чисто новото Бентли в тесния за него гараж в новопостроената му частна кооперация в "широк център" - София ...

прас ви , кефиш ме бате храниш яко наред :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

несе пени :) нищо неможеш да напаравиш :P ....за милиони няма закони :P

без да ми се обиждаш и да създавам напрежение във форума искам само да ти кажа че ето това е проблема на българксата нация.Че всички са ТОЧНО КАТО ТЕБ И МИСЛЯТ ТОЧНО КАТО ТЕБ.Кво значи това не се пени, ами ако всички си мислим ХАЙДЕ ДА СЕ ПЕНИМ И ДА ИМ РАЗКЪТАЕМ ФАМИЛИЯТА, защото те разкатават майката на НАШЕТА ПРИРОДА.Искам само да вмъкна:преди 3 години като бях в Париж и съм на триумфалната арка и чувам адски викове на много хора но в един глас(всички заедно, всички заедно, ДА ДА ДА).И питам една французойка:Защо стачкуват, тя казва, вдигнаха малборото с 10 ЕВРО ЦЕНТА и сега 18 000 човека са на стачка.Човекооооооо това е за едни цигари.А на нас тука хляба ни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се пеним и да не се пеним,работата е ясна.Весниците писаха дори,но бг политика знае една поговорка:"Кервана си минава,кучетата си лаят!"Или още по-яката:"Всяко чудо за три дни"Като не гласуваме и се правим на велики ще му ядем на Доган и станишев .............я!Прочетете началото на"Под игото",случката във воденицата и тогава ми говорето колко му е било добре на българина през робство,и дали си е плащал данъците.....Направо се разсмях.Айде със здраве и да не забравите да гласувате,че ще станем булгаристан на следващите избори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest UniCorn

Много тъжно, наистина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не гласуваме и се правим на велики ще му ядем на Доган и станишев .............я!

Като едни и същи Мистър Паричковци се кандидатират за "големите" постове, е един и същ к*р за кого ще гласуваш.

 

Прочетете началото на"Под игото", случката във воденицата, и тогава ми говоретe колко му е било

добре на българина през робство и дали си е плащал данъците.....

Приятел, като си толкова начетен, хайде обясни ми защо тогава 50 българина организират въстание, а 5-тима други ги предават на турците? И на най-глупавия човечец му е пределно ясно, че общ знаменател за хората няма. Има хора от крайност до крайност, по всички параграфи.

 

Поразпитайте за информация относно стачкуването на Гърците. Преди няколко месеца приеха закон за увеличаване на пенсионните осигуровки и пенсионната възраст, при което ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА буквално спря всякаква дейност - пощи, градски транспорт, магазини, кафенета, кръчми, ВСИЧКО. И това дни наред, докато властта не се окопити.

 

При нас се случва обратното. 50 човека отиват пред парламента, изсипват 100 кила продукция на жълтите павета и изяждат боя от полицаите. През това време кръчмарите си търкат стотачките в брадата, защото останалите 500 "стачкуващи" са седнали да се видят на по бира и картофки - тъкмо им е излезнало свободно време.

 

Това е то нашият Българин: "Мое да ми изгори къщата, само да подпалим и на Вуте плевнята". Когато искат да бутнат твоята къща се бунтуваш, та пушек се вдига. Но когато бутат тая на съседа, на тебе ти е през космите в лявото ухо. Сигурно някои от вас са виждали завода на BAUMIT в Елин Пелин? Еми, там коефициента на трезво мислещи граждани явно е по-нисък от тукашния. Този завод искаха да го правят на има-няма 200 метра от къщата ми, там където всяка сутрин се събират хора от махалата да тичат. Там, където може да вземеш одеалцето и да отидеш на пикник на чистия въздух под звездите. Но когато има хора, които се сетят че няма да е ОК да направят каменомелница до къщите им, това просто не се случва. Но докато народа ни си предлага дупето на сульо и пульо, само за да вземе стотинки от това - така ще сме си, овча държава с овчи народ.

 

Хайде със здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се пеним и да не се пеним,работата е ясна.Весниците писаха дори,но бг политика знае една поговорка:"Кервана си минава,кучетата си лаят!"Или още по-яката:"Всяко чудо за три дни"Като не гласуваме и се правим на велики ще му ядем на Доган и станишев .............я!Прочетете началото на"Под игото",случката във воденицата и тогава ми говорето колко му е било добре на българина през робство,и дали си е плащал данъците.....Направо се разсмях.Айде със здраве и да не забравите да гласувате,че ще станем булгаристан на следващите избори.

ТОВА СЕ ОПИТАХ ДА ОБЕСНЯ ЗА КЕРВАНА И ЗА КУЧЕТАТА ама ти май не четеш.ЗА ГЛАСУВАНЕТО СЪМ НА 100% съгласен.Направо не е истина колко си правЗа под игото какво да ти напишат бе човек,да четат хората след 100 години какви келеши сме или какво?.Няма зн, няма да ме разбереш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, като си толкова начетен, хайде обясни ми защо тогава 50 българина организират въстание, а 5-тима други ги предават на турците?

Защото колега това се казва разузнаване,турско,разбра ли,щото са давали пара,затова!Щото турците не са толкова глупави колкото си мислите,управлявали са ни 500години и самоинтереса на Русия ни е спасил.А това въстание и без предатели е било обречено.Тая империя с 50 човека не се бута.Ще ти дам един пример:Паша Махмуд II през 1826 година ликвидира еничарския корпус.Демек ликвидира държавна сигурност,за да няма преврати и игри зад гърба му.Кой ще прасне наща ДС?Даже в Румъния им пуснаха кръв,Чаушеско със многото му офицери.Прочети малко история за след 9-ти септември и разбери кого са избили комунистите като са взели власта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове само казвате каде и кога и съм там....мисля че това е нужно от всеки, не е голяма саможертва, но сговорна дружина планина повдига.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове само казвате каде и кога и съм там....мисля че това е нужно от всеки, не е голяма саможертва, но сговорна дружина планина повдига.....

много ти е хубав ентусиазма, ама в България сговорна дружина СЛЕПИ ГИ РАЖДА...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от протести файда няма - само се отбива водата към следващото село. Оправия има само ако гръмнем като 1 време и подпалим парламента. Защото наглоста на някой хора отдавна е минала границата и колкото и емоционален народ да сме и да умеем да търпим... то си има граница която не бива да се преминава. Може и скъпите ни управници да ги нахраним с не добре натрошени киримидки от вскичките незконни и нагли строежи, които са позволили и после да ги изпратим до тоалетна, че току виж им се е възвърнал малко морала. После може и да признаят някой за виновен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от протести файда няма - само се отбива водата към следващото село. Оправия има само ако гръмнем като 1 време и подпалим парламента. Защото наглоста на някой хора отдавна е минала границата и колкото и емоционален народ да сме и да умеем да търпим... то си има граница която не бива да се преминава. Може и скъпите ни управници да ги нахраним с не добре натрошени киримидки от вскичките незконни и нагли строежи, които са позволили и после да ги изпратим до тоалетна, че току виж им се е възвърнал малко морала. После може и да признаят някой за виновен...

;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като ви слушам имам чувството, че и да почнат да изнасилват жените и децата ви пак, ще си седите в къщи ще викате "каквото и да направим, файда няма...", еми стойте си в къщи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и скъпите ни управници да ги нахраним с не добре натрошени киримидки от вскичките незконни и нагли строежи, които са позволили и после да ги изпратим до тоалетна, че току виж им се е възвърнал малко морала. После може и да признаят някой за виновен...

Ей това трябва да стане,ама полицията преби и прибра няколко фермера вчера.Национална стачка и да ги бутаме тия боклуци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви е все тая и не виждате смисъл ВИЕ от полагане на усилия за подобни АКТИВНИ действия, то моля, останете си пасивни поне и не подкопавайте и вие като драгите ни управници дупки под краката на хората, които се опитват някак си да помогнат за популяризирането на такава кауза;) Дотолкова сте се примирили с поведението и действията им, че сте се превърнали в техни клонинги! Всичко, което се изказа по въпроса за държавата и умните глави дето я управляват го знаем, никой не е спорил - алчни, корумпирани, дреме им на ъглошлайфа какво се случва с народа, стига то да е в тяхна полза. Никой не влиза в полемика с вас за това. Обаче е адски некоректно и дразнещо да се пречи на тези, на които им пука за това, което се случва и искат да опитат да помогнат. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това ни е проблема на всички, само се пеним по форумите ... пускаме си тука поста в яростна подкрепа на това или онова уж нередно нещо, и се пеним все едно че утре ще тръгнем и ще ги изколим. обаче после всеки натиска червения хикс на страницата и си отваря някой друг форум където да се разпени по някой проблем. а като дойде време за действие всичките тия "активисти" и "отворени съзнания" дето пропагандират за търсене на права и т.н. просто не личи че ги е имало някога ... и така до следващата тема във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dilqn_Mitev

Сори за оф-топик ама не се сдържах http://bezhaberie.com/ разгледаите обстойно този сайт (ако имате време) особено Галерията! И ми кажете дали е толкова трудно и нашите градове да преличат на "онези" .. става дума за шахти,за градинки,за паметници за дървета за чистота,за калкани и т.н..неща които не се касаят много много от пари,а са елемтарни ама никои няма желание да ги направи така..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kalmara

Сори за оф-топик ама не се сдържах http://bezhaberie.com/ разгледаите обстойно този сайт (ако имате време) особено Галерията! И ми кажете дали е толкова трудно и нашите градове да преличат на "онези" .. става дума за шахти,за градинки,за паметници за дървета за чистота,за калкани и т.н..неща които не се касаят много много от пари,а са елемтарни ама никои няма желание да ги направи така..

По тая тема - наскоро един познат ходи до Швецията ... ;)Каза че го е прал много як дъжд ... и за негово очудване там като се разхождаш из града не можеш дори да се изкаляш като хората!! (по български) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил съм на езерата в Рила като дете.И до ден днешен имам спомен как всички дървета остава назад в ниското,как се катеря по морените и.....изведнъж пред носа ти се ширва езеро с вода в която се отразяват скалите и небето!Как бъркаш с канчето и чакаш да се стопли малко,че да пиеш....

Ако се направи същото безумие като на Слънчев бряг или като на много други места,ще е много тъжно!

На някой хора още не им схващат бетонираните тикви,че унищожават всичко.И като казвам "всичко" имам предвид и самия техен "бизнес"!

 

Ще ви дам друг пример за простотията:

 

яз.Беглика

Публикувано изображение

 

Толкова ли е трудно да си изхвърлят боклука в кошовете по пътя?

 

А каква красота е

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...