Jump to content

Recommended Posts

Сложих чисто нови гуми Тудрич на алуминиеви джанти 15 цола - нископрофилни и сега след като потегляне над 10 км в час започва да се чува шум Знае ли някой дали това е нормално или да обърна внимание на лагери или карета или кой знае какво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DundyTheCroc

Всяка гума си има някакъв специфичен шум. Зимните ми примерно при спиране издават шум като от разбит лагер. Летните ми се чуват при скорост от 10-20 км в час при движение по инерция. Щом проблема ти се е появил със слагането на гумите значи шума е от грайфера им, не се притеснявай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

често при неравномерно износени гуми се получава този шум - мисля че се получава заради ABS-а, гумите стават на вълни, които се усещат трудно - от магазин ли ги взе или от ръка. При по високи скорости шума променя ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

често при неравномерно износени гуми се получава този шум - мисля че се получава заради ABS-а, гумите стават на вълни, които се усещат трудно - от магазин ли ги взе или от ръка. При по високи скорости шума променя ли се?

Бях със стари гуми - така купих колата - много шумна беше - купих нови гуми - Гудрич от Софияауто Шума нонамаля но си го имаНаписах това във форума за да се посъветвам - дали действително има резон да е от гумите или да търся причината другадеБях при Омбре 2 и ми прегледаха предницата като казаха че всичко по нея си е в редДали не е от това че съм с 15 цола алуминиеви джанти и гумите са нископрофилни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от гумите, някъде даже имаше една класификация на гуми и един от признаците беше колко шумна е една гума. Съмнява ме да е от това че си с нископрофилни гуми и 15-ки джанти, аз съм с такива и с Йокохама C-Drive и не съм чул да шумят. Има и нещо друго, ако не си карал до сега хонда и не си се возил имай в предвид че нямат много добро обезшумяване и е възможно на теб да си се струва че много шумят гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от джантите да е. До сега с какви джанти си карал ? Предаването на звука от трансмисията е различно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че за първи път карам "Хонда". До сега съм карал с окачване "Макферсън" и за това ми прави впечатление. Явно ще трябва да свикна със шума, но за мен по-важното е да се уверя /като чуя мнения на хора, които карат и са карали "Хонди"/ че се получават такива неща, а не да си мисля за лагери, карета и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Хондата " я купих преди два месеца, така, че нямам никакви наблюдения. За джантите - ще се уверя дали е в тях като сложа зимните гуми - те са стоманени и 14 цола. Ако тогава шумът е същия - ясно. Ако е различен и по-малък, ще продам джантите барабар с гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега с кой модел си да не са обаркали посоката на гумата ,6тото мойте аз докато пия кафе и 1 дядка си ги монтира6е как му падне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проблема ти май не е от гумите. И аз като купих акорда беще със зимни гуми и шумяха - мислех си нормално - зимно гуми, обаче ги смених с летни и .......... същото. Мисля, че посоката на гумата не може да доведе до шум - имаш проблеми в лагерите на главините! Пробвай ги - вдигаш на крик задните една по една и завърташ колкото може по-силно на ръка и слушаш - ако има шум - лагер. Предните - вдигаш на крик, палиш, 5 та скорост, газ до 80 - 100 на километража, освобождаващ от скорост, гасиш и слушаш. Имай предвид все пак, че отпред има и полуоски, тоест шума ще е по- различен от този на задните гуми. Все пак не трябва да има празитни шумове като хрупане, виене и други такива на лагер. При този тест гумите и джантите ги изключваш като вариант, защото нямат допир със земята :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в гумите е според мен. Като сложих зимните гуми на акорда миналата есен и направо в сервиза отидох щото точно дойде след 1 ден човек да пробва колата да я купува и вика тая кола е разбита отзад. Става въпрос за Акорд 2000 година. В сервиза директно ми се изсмяха и ми казаха, че дори няма смисъл да гледат. Такава беше и истината... Но все пак човека искаше да даде 20 лева за пълен преглед :bye:Или свиквай така или като си взимаш други гуми гледай за нивото на шум. И аз ще взимам и ми препоръчаха Yokohama C-drive за минимален шум :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам подобен проблем. Карам с гуми Nokian Н, които по тестове ги дават доста тихи. Миналото лято ги сложих на 15" стоманени джанти 5.5J и съм доволен от ниското ниво на шума. Тази пролет като смених зимните също нямах проблеми с шума. Май месец си взех алуминиеви джанти 15" 6.5J оригинални от Прелюд. Още като сложих на тях гумите и си тръгнах от майстора чух по-висок шум. Правех всякакви проби, но гумите вече са определено по-шумни. Или защото летите джанти са по-широки и профила става по-нисък вероятно, или са повече напомпени. Има и друга вероятност: джантите на Прелюда са леви и десни, а аз купих 3 леви и една дясна /така бяха комплект/ и едната се върти в обратна посока, което може да е причина за по-силен шум, но това има резон при по-високи скорости, а шума се чува и при 50-60 км/ч. Шума не е чак толкова силен, но Акорда е тиха кола, а и аз съм малко маниак на тема шум и това ме дразни, макар, че други хора изобщо не го чуват!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако джантите са по-широки от стандартните е нормално да има шум или свистене, защото гумата излиза извън въздушната струя която се оформя от предния спойлер.Ако тази струя съвпадне и с някой от надлъжните канали на гумата-веселбата е голяма, аз лично съм го преживял и се бях видял в чудо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niki64

същия проблем хонда акорд 2007 година,оригинални гуми мишелин пайлът от 60 до 80 км/час шуми и ме дразни,ще видя какво ще стане със зимните ако шума продължава-рекламация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...