Jump to content
Kicho

Vin Decoder

Recommended Posts

SHH МА8 7 4 0 0 U 101725

 

1-3 позиция номера (WMI) - мировой индекс изготовителя: SHH - Хонда мотор компани, Великобритания;

4-6 позиция номера (раздел WDS) - код модели: MA8 - Civic 1.4 (1995- );

7 позиция номера - тип кузова/трансмиссия (1990-96): 7 - 4 двери/универсал, механ. (т.е. комби с ръчни скорости);

8 позиция номера - классификация (1990-96): 4 - DX Civic/EX civic 4двери (1996);

9 позиция номера - контрольная цифра: 0 - обикновено за 4/5 вратите Civic-и е 0; как се изчислява може да видиш тук;

10 позиция номера VIN Honda (раздел WIS) - год выпуска автомобиля: 0 - тук нещо не е наред, защото това не може да бъде нито 0 (нула), нито O (виж табличката за 10 позиция от линка по-горе);

11 позиция номера (сборочный завод): U - Honda of the U.K. Manufacturing, Great Britain;

12-17 позицию номера (раздел WIS) (производственный номер изделия): 101725 - сериен номер на автомобила.

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SHHМА87400U101725 INCORRECT VIN NUMBER :angry:

Написал си 4-ти и 5-ти символ на кирилица затова ти дава грешен ВИН.Направи "копи и пейст" на това и виж какво дава: SHHMA87400U101725

VIN:SHHMA87400U101725Country of origin: Honda Passenger Car, built in United KindomAssembly plant: SwindonModel: Civic Hatchback 5door 1.4Body type and transmision: 5 door hatchback, manual transmisionYear of production: 1996Serial Number: 01725

С други думи: декодера си работи безпроблемно,но трябва буквичките да са на латиница. Редактирано от cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди благодарности за декодера :( :( :worthy: пп. С приятна изненада установих, че красавицата е японка (незнайно защо си мислех, че е англичанка :( )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи перфектно!!! Всичко си ми каза. :huh:Благдаря за труда на хората които са се занимавали с декодера!!!Country of origin: Honda of America Mfg Inc - Passenger carAssembly plant: Marysville, OhioModel: Accord Aerodeck 2.0Body type and transmision: 4 door wagon/Aerodeck, manual transmisionYear of production: 1995Serial Number: 03789

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Country of origin: Honda of America Mfg Inc - Passenger car Assembly plant: Marysville, Ohio Model: Accord Aerodeck 2.0 Body type and transmision: 4 door wagon/Aerodeck, manual transmision Year of production: 1997 Serial Number: 02060 Едно голяяямо благодаря и от мен, това е единствения декодер който ме разпозна, вече си мислех че има нещо гнило, всички декодери които пробвах ми казаха: съжаляваме но не познаваме тази красавица :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и от мен знайте че много хора уважават труда ви ;)!!!

 

VIN:JHMCB35300C309597

Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger car

Assembly plant: Sayama

Model: Accord Sedan 2.0

Body type and transmision: sedan , manual transmision

Year of production: 1993

Serial Number: 09597

Thanks to kicho, zoroto & ADH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIN декодер за МОТОРИ ХОНДА!DECODER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да си напиша и аз какво ми изкара:Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger carAssembly plant: SuzukaModel: Civic Sedan 1.5Body type and transmision: sedan , manual transmisionYear of production: 1989Serial Number: 10976

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, кото са работили по декодера, работи перфектно. Относно "Годината на производство не съвпада с календарната година. Обикновенно новата година започва от Септември. (Пример: Година на производство 1992 означава 09.1991 - 09.1992) " - така е, но искам да добавя още подробности: при VIN:1HGCE27800A301537 резултата е следния:"Country of origin: Honda of America Mfg Inc - Passenger carAssembly plant: Marysville, OhioModel: Accord Aerodeck 2.0Body type and transmision: 4 door wagon/Aerodeck, manual transmisionYear of production: 1998Serial Number: 01537".Всъщност колата е с първа регистрация 15.05.1997г. Според мен разминаването се дължи на това,че обикновено годината на производство на този модел се дава с буква - напр. T, V и т.н. , но конкретно за тази партида годината е отбелязана с число, в случая - 3 (1HGCE27800A "3" 01537).Желая на всички безаварийно шофиране!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се запиша :P Моята Хонда в петък ще черпи за 14-тия си рожден ден! :hondarulez::D Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger car Assembly plant: Suzuka Model: Civic 1.4 Body type and transmision: 2 door hatchback, manual transmision Year of production: 1996 Serial Number: 00767

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят също не го открива. А не е нито акюра нито кончерто. Сити е, 2003, 1.3i, 16v. SOHC, D13B8. Явно не поддържа и Сити моделите... :) VIN:MRH3A25463P030020Err: Unknown VIN, unknown model

Редактирано от ChochoD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е! На мен няколко декодера ми даваха грешки.SHHMB8770XU100694Country of origin: Honda Passenger Car, built in United KindomAssembly plant: SwindonModel: Civic Aerodeck 1.4Body type and transmision: 4 door wagon/Aerodeck, manual transmisionYear of production: 1999Serial Number: 100694

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде дълго очаквания от мен момент и аз да впиша ВИН номер на ХОНДА в декодера! :D VIN:JHMED93700S110154 Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger car Assembly plant: Suzuka Model: Civic CRX 1.6 Body type and transmision: 2 door hatchback, manual transmision Year of production: 1989 Serial Number: 10154

Благодаря на хората, на които дължим това полезно средство за опознаване на собствените ни машини! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти пак! Искам да попитам, дали някой знае за друг декодер или нешо подобно, който да показва повече данни за колата?!? :) Нещо от сорта на цвят, номер на ДВГ, ЕЦУ и други такива?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че съм горд собственик на истинска японка :tooth:VIN:JHMEG33200S303037Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger car Assembly plant: Suzuka Model: Civic Hatchback 3door 1.3Body type and transmision: 2 door hatchback, manual transmision Year of production: 1995Serial Number: 03037

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за коли до коя година работи? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за коли до коя година работи? :)

За моята работи

Публикувано изображение

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен защо не работи ? - Unknown VIN, unknown model

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бачка бе! :):) Оказва се че моита е сабирана в Охайо!бреееей!какъв път какво премеждие-полезно линкче!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIN:JHMEJ93300S002999Country of origin: Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger carAssembly plant: SuzukaModel: Civic 1.4Body type and transmision: 2 door hatchback, manual transmisionYear of production: 1996Serial Number: 02999

Силата на самурая - made in Japan :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам забележки по вин декодера -всичко е точно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес гледах един Джаз - дават го 2010г., а първата буква от VIN-a е "L".Знае ли някой къде е произведен?Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Колега ако може целият VIN да кажеш?Иначе LA-L0 Taiwan(China)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, не ми се ходи пак до салона, в който видях Джазката, за да видя целия ВИН. И това инфо ми е достатъчно. Бях чел някъде, че от 2005г. производството е изнесено в Китай, а дали е Китай, или Тайван май е все тая. Благодаря още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен по вин номер ми излиза че колата е 1300куб,а по талон е 1500.Странна работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо малко ме обърка този декодер. Колата по стъкла е 97, а по талон 98, другото е изкарва я с Ф20, а тя е с Ф18....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра работа :rolleyes: моята е от щата Охайо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене много ме е яд че не пише и екстрите,оригинален цвят.. но пак е яко поне на мене ми излязаха работите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз нямам забележки карам си японка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Вина, който го има в коша под предното стъкло на стената м/у двигателното и кабината.]10-ия символ е годината на производствоA =1980 L =1990 Y =2000 A =2010 B =1981M =1991 1 =2001 B =2011 C =1982 N =19922 =2002 C =2012 D =1983 P =1993 3 =2003D =2013 E =1984 R =1994 4 =2004 E =2014F =1985 S =1995 5 =2005 F =2015 G =1986 T =1996 6 =2006 G =2016 H =1987 V =1997 7 =2007 H =2017 J =1988 W =1998 8 =2008J =2018 K =1989 X =1999 9 =2009 K =2019Информацията от Restless от тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой може ли да ми каже защо на пластината под капака дето пише раматана нея също пише "TYPE FRANCE"някой може ли да ми декодира това???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIN-a и е RD11011097.Хонда ЦРВ 1-ва генерация.ВИН декодера упорито ми иска 17 знака,но просто ВИН-а е 10 цифрен.Можете ли да ми кажете някакво решение.Между другото имам информация че е произведена за Япония.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега. Вин декодера на форума не разпознава Хонди които не са за европейският пазар. Покрива само моделите предназначени за Европа, не разпознава нито Акура нито хонди за Япония. Твоят вин е 100% японски и може да се разчете само от вин декодер за хонди за япония. В момента не мога да намеря онлайн декодер за това. Но някъде мисля че имах EPC за японския пазар и ако го намеря ще проверя VIN-а какво казва. За сега намирам само откъслечни и противоречиви тълкувания на японски VIN-онве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външно прилича на първите ЦРВ-ета-без халогени,двигател B20B,но... в талона пише първа регистрация -2002г.?Някаква мистерия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RD1 = CR-V5-door (4 Wheel drive)До тук мога да помогна с разчитането на японски VIN, тъй като това са кодовете за различните модели на хонда. Това което пишат за следващите цифри е много противоречива информация. 1011097 - това според един форум по еди каква си формула давала дата и място на производство, но се получава така че EG6 (което е Civic 5-та генерация хечбек 1.6 VTI което се произвежда от 1992 до 1995) може да е произведено 2006-та година. В друг е сериен номер, в трети е обяснено коя цифра от този сериен какво била но пак се получават безсмислици. Което лично мен ме навежда на мисълта че е просто сериен номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външно прилича на първите ЦРВ-ета-без халогени,двигател B20B,но... в талона пише първа регистрация -2002г.?Някаква мистерия!

Не е мистерия колата ти е правена за японския пазар Japan Domestic Market или накратко JDM а в талона ти пише 2002 защото тогава е внесена в Англия и е регистрирана за първи път ТАМ. И естествено нашите малоумници тук са го преписали от английския талон а ако още не са ще го направят. Такава рама може да разчете само JDM каталога на Хонда поне аз не успях да намеря онлайн декодер за японски рами а в JDM каталога 90% от написаното е с йероглифи Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно - за йероглифите си има Google Преводач - цък! :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е била за Япония.90% от надписите по нея са йероглифи и е с десен волан.Верно е внесена от Англия.Просто не се сетих, че може да е била карана в Япония и после да е внесена в Англия.Мислех че първоначално е била закупена в Англия.Ако имаш JDM каталог на Хонда,прати го на емайл- doktor_paunov@abv.bgЩе опитам да го преведа по метода на bullkiller т.е. с Гугъл преводача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...