Jump to content
Sign in to follow this  
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Аз лично си мисля, че споровете са излишни "кой-колко". Това се гледа когато се купува колата, после кой каквото иска да говори производителя е точен и ясен кое-колко. Не мисля, че някой трябва да трепери на разхода при условие, че когато си купува нещо с високи съпътстващи разходи както на гориво така и за поддръжка се е правил на воевода.

• Like 2
  • Upvote 1

Posted (edited)
преди 23 минути, Митко Йотов написа:

.... Не мисля, че някой трябва да трепери на разхода при условие, че когато си купува нещо с високи съпътстващи разходи както на гориво така и за поддръжка се е правил на воевода.

Така де, ама някои се филмират, други се стягат, трети избиват комплекси, четвърти кълват на гола кукичка, а живота е кратък 🥃

п. п. Мине не мине и някой ми се върже на закачките :D, ама каквото такова. 

Edited by Emicha
  • Like 2
  • Upvote 1

Така, така. Който не разбира тук се спира. Друго си е да си бохем и да пиеш кафе от 10 лв. Дай Боже всекиму. 😂

• Like 1
  • Haha 1

Posted (edited)

и моята преди 3 години удари 19 комбинирано,но се караше 1-2ра включени подгрев седалки,климатроник,задно стъкло и музика  Говоря за Legend

Edited by Plevelcho
  • Like 2

Off Topic

Тя темата е от 2008г.,в разгара на "икономическата криза" и заплати от по 200лв.

Днес всичко е "патрон"💴😉!

Сега,като дойдат и здрвите дизели от Европа,ще станем още по яки🙃!

• Like 1

Posted (edited)
преди 45 минути, ceco_accord написа:

Давал ми е извънградско малко под 9 на 100 (като заводските данни), както и 15 на 100

Т.е. "Баба знае 2 и 200", нали?! :P

Една такава тема ще е полезна, ако се споделят реални статистики. Не казвам, че тук масово се лъже, ама ...

Ако някой е решил, че днес ще кара от София до Пловдив и обратно с крайцерска скорост 100км/ч само за да се похвали, колко малко му гори колата, не, благодаря. А ако някой ми каже, че това му е нормалния, ежедневен стил на каране ... много моля другарко ... не мога да се съглася.

Да не кажа голяма дума, ама ако направя горното упражнение с Авенсиса, разходът ми сигурно ще е под 5/100 бензин, включая градското в двата града. Ми то баирите не са най-страшните на света, а и половината път е спускане. Борд комп-а на Авенсиса, в момента в който си махна крака от газта отива на 3.2/100км.

п.п. За да не съм тотално off:

Авенсиса по борд ми дава малко над 7 среден разход. В действителност (пълен-пълен, отиване-връщане) е около и под 1л отгоре. CR-V-то няма борд. По груби сметки (пълен-пълен, отиване-връщане) се движи средно 10-12/100км комбинирано, в зависимост от скоростта и товара.

Карам като застаряващ бой-рейсър (и бивш КАТ-аджия :D), агресивно-безопасно. Под агресивно да се разбира - газ до ламарината до достигане на максимално разрешената скорост за участъка, после си я поддържам. Е, чат-пат я превишавам, ако няма опастност за джоба и аз съм човек, все пак. ;)

Edited by Krasi-mir
  • Like 2
  • Upvote 1

преди 55 минути, Krasi-mir написа:

- газ до ламарината до достигане на максимално разрешената скорост за участъка, после си я поддържам. Е, чат-пат я превишавам, ако няма опастност.

Така и аз - като профи си открил точната рецепта за икономично шофиране с радост от него.

Не гоня нисък разход, освен от любопитство, Карам си нормално и за кеф, а кефа не е нужно да е скъп, особенно ако не идва от стремглавото шарене лево / десно по аутобана. 

Акорда (2.4 / 7-ма / фейс / АТ / комби) дежурно ми харчеше 7,4л/100 по този метод и около литър надолу експериментално.

Същият стил ползвам и за Ледженда, а като се има предвид че е с 6 буркана - тоест 50% по-голяма кубатура, разходът е по-висок с 20%, което си е инжинерингова далавера. За това писах че аеродинамиката му е от значение, въпреки други утежняващи фактори. 

A като пари ми е -20% спрямо Акорда, което си е Гифт фром дъ дестъни - заради АГУ-то. :) Аз доволен!

Карам. Сивик 8 2.2, 2006 г.разход не съм засичал с такава точност.От 2 месеца имам много работа в София, аз съм от Бургас.

Та, ходя до Сф, по 2-3 пъти седмично- отивам сутрин и се прибирам вечер. Скорост- 140-170, където позволява.

По борд 5,9, но реално е към 6.5, може и повече, имало леко отклонение в дюзата, така ми казаха преди време.

А, и да кажа, прибирам се, и 3 дни имам мускулни болки навсякъде, понякога бонус и в кръста new9gag_smile.png

Ей, за това следя Легендата, но наистина не съм наясно с подръжката, а съм загледал една в мобилето 2009+ г.........или Мерцедес E, пак тези години

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Поддръжката е като на всяка Хонда - скъпа, но само ако се наложи. :)

За сега Легена е в ред, а имайки предвид опита си от 1 Сивик и 2 Акорда (за общ период 20 години). не очаквам да ме разори. 

Posted (edited)
преди 51 минути, ceco_accord написа:

като се има предвид че е с 6 буркана

На въпроси "кой двг да избера" винаги съм цитирал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!".

Шестте буркана могат "две и двеста". На моменти разхода може да удари в земята някоя по-малка въшка с 4 буркана. В същото време бая пишман рейсъри ще гледат с отворена уста отдалечаващия се кораб. Голема кола си иска голем двг. Ааа, за малко да пропусна - и автоматик.

п.п. Разхода на Джаз 1 L13 i-dsi, Сивик 9 L13 i-vtec и Сивик 9 R18 i-vtec беше еднакъв. Личен опит. По-големия Авенсис автоматик гори само с около 1л нагоре. ;)

Edited by Krasi-mir

преди 6 минути, Krasi-mir написа:

На въпроси "кой двг да избера" винаги съм цитирал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!".

Баш така си е. Консумацията на навесното оборудване е почти еднаква, а каквото остане е за кеф.

Ледженда не усеща дали е вкл. климатроника (или други глезотии), както и не му дреме дали е с 2-ма или с 5 човека.

9.6 / 100 за 1300км. показва компа!

Действително 1.5 до 2л. отгоре газ, зависи къде наливам!

Извънградско магистрала. Ако може да се нарече "Тракия" така!

За градско е много относително!

За Леджънд разправят, че била много чувствителна на газ!

Нямам база за сравнение. При мен е ок.

14/100 за 450км градско в София на компа!

На 15.03.2021 г. at 17:06, darius написа:

9.6 / 100 за 1300км. показва компа!

Действително 1.5 до 2л. отгоре газ, зависи къде наливам!

Извънградско магистрала. Ако може да се нарече "Тракия" така!

За градско е много относително!

За Леджънд разправят, че била много чувствителна на газ!

И при мен е 9.6/100 - извънградско, през няколко населени места и по Хемус. Това е от неделното пътуване Монтана - В. Търново. Кара се естествено на газ, а нейния разход е като при теб. 

Трип Б не съм го нулирал от есента, но там има около  20% зимно градско.

IMG_20210404_121812.jpg

IMG_20210404_122207.jpg

IMG_20210407_184959.jpg

Същият маршрут, но културно. От врата до врата, на 1 дъх, а снимката е след пристигане.

IMG_20210706_222805.jpg

IMG_20210706_222815.jpg

Posted (edited)
На 7.03.2021 г. at 10:22, Krasi-mir написа:

Карам като застаряващ бой-рейсър (и бивш КАТ-аджия :D), агресивно-безопасно. Под агресивно да се разбира - газ до ламарината до достигане на максимално разрешената скорост за участъка, после си я поддържам. Е, чат-пат я превишавам, ако няма опастност за джоба и аз съм човек, все пак. ;)

хахаха - и аз така карам, дори скоро на един сфетофар един моторис спря до мене и аз си потеглих на жълто-зелено с пълна газ (без свирене на гуми) и ония ме догони (явно не очакваше, че няма да е пръв), засече ме и ме спря, за да ми показва комбинация от три пръста с преобладаващ среден ... както и да е, това е една друга история :D

Та моя разход го добавям от carspending-а, като този разход е от ежедневното ми пътуване Перник-София-Перник, като рано сутрин (към 06:15) когато няма трафик, карам бабешката до 2200 оборота, което са към 90км.ч, а след като стъпя на Сливница съм "като застаряващ бой-рейсър"... :D и след 17:00 като се прибирам след като излезна от Сливница и стъпя на магистралата, съм на 3000 оборота или към 110км.ч.
Като гледам по-новите коли как на няма и 2 500 оборота ми подържат 120км.ч и ме хваща една мъка... аз като видя над 3000 оборота (да се разбира 4000 оборота) и се сещам как тази кола почва да гори едни 12/100 и сърце не ми дава да карам както бял човек (да се разбира магистрално със 140 постоянни) ... просто имам чуството, че изнасилвам мотора като го карам постоянно на 4 и повече хиляди оборота извънградско за по-дълго време :(

Screenshot_2021-07-07-10-21-59-812_com.motomoshi.motomoshiapp.thumb.png.222dd236cdff7d57129ec28b6c4e0399.png

IMG-6a9a7a2f49bcdf628fe9d7972812a6c3-V.jpg

Edited by Mironch0
грешна снимка
  • Like 1

Posted (edited)
On 7/7/2021 at 10:18 AM, Mironch0 said:

просто имам чуството, че изнасилвам мотора като го карам постоянно на 4 и повече хиляди оборота извънградско за по-дълго време :(

Не мисля, че има място за притеснение......Аз моята редовно я държа в тези обороти, като при 5к се отпушва. Разход 10 газ + 1 бензин, заради подгряването предимно. Наскоро ревизираха газовата и разхода се смъкна на почти 9.  70/30 извънградско/градско без напъни за икономично шофиране.

Edited by Drun

Off Topic

При мен, при 140 км/ч са 4500 об./мин. Но така си е конструирана...

И за мен бе странно това - 4к оборота 140 км/ч, но свикнах. Какво свикнах, направо ми смени мирогледа 😁! Сега не мога да погледна автомобил, който няма прилично ускорение. ( Прощавайте за офтопика)

• Haha 1

Хонда обороти не я плашат. 4000-5000 не е издевателство, а "мед и капе на сърцето" - в случая, масло на валовете, ама не винаги е само там.

• Like 1

Posted (edited)

Я да питам 2.0 АТ комби , колко ви дава на магистрала?! Аз съм 11-12+ на без/с климатик 130-150 ... гледам всеки се хвали с разход като на 1.9TDI 😄 ,и се чудя добре ли , зле ли е...

Edited by jungles

Това на газ или бензин? При мен на бензин е определено под 10/100, бих казал дори под 9. Нямам още достатъчно километри, за да засека точно, но смесен преход: 100-110 на първокласен път (магистрала), 130-140 - автомагистрала (Габрово -Варна) около и малко над 8. Без климатик, но доволно натоварена

Карам 2.4 АТ комби, а и с разни промени от стоков вариант, така че не е съвсем съизмеримо, но мога да кажа със сигурност, че за автомата стилът на шофиране прави голяма разлика в разхода на магистралата. При мен разходът в момента при икономично каране с плавни ускорения с поддържане на ~150 по километраж е около 10–10.5 на газ. Ако карам по същия начин, но си закотвя круз контрола на същата скорост може да се качи на 11 и нагоре.

Говоря за на газ, на бензин не съм я пробвал на магистрала.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Upcoming Events

No upcoming events found
  • Create New...