Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

F18B3 V-TEC 136 к.с.На газ градско 12-13 л.извънградско 8,5- 9,5 л.магистрала/150 на темпомат/ и от време на време стъпка да изпреваря някой + климатик до 11 л.На безин от тези стойности вадя 2 л.

Редактирано от mr_petroff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си пътувах Плевен-Варна и д15б2-ката ми даде разход точно 5/100 при положение, че бяхме двама и колата беше доста натоварена с багаж. Не съм я натискал, но в населените места съм карал с 50км/ч :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа по темата :lol: дизеларка Accord 2.2 ctdi CN1 модел 2007- извънградско ненатоварено 90-110 км/ч - среден разход 4.8л/100 (под това не съм падал)- магистрала София-Пловдив 130-150 км/ч - средно 5-5.3л./100- градско в София (основно преходи 2-5 км.)- 6.7-7л/100- преход София-Амстердам-София (общо 5000км.) - средно 5.5л/100П.С. Това е по показанието на компютъра , като при всяко засичане съм го ресетирал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара Загпра - Нова Загора - Зтара Загора с 10 лв (сам)Стара Загора - Шипка - Стара Загора с 20 лв (3-ма човека)В града като карам през ден сипвам :lol:Извън градско ми се струва, че при 120 км/ч дава разход около 5л което доста ме учуди първоначално. Може би трябва да се отуча да сменям на първа и втора над 4000 оборота в града понеже в последните студени дни удари 10 градско :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара Загора-Казанлък(30км)Казанлък-Овощник-Казанлък(30)Казанлък-Шипка(града)-Казанлък(20)Казанлък-Стара Загора(30)всичко това е равно на 110 км. съм го минал със 15 лв което няма и 6.5Иначе Стара Загора-Пловдив 40лв с ръчкане.:lol: Колата е Хонда Д15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14А2 градско 7,0-7,5литра та и по малко някой пат изванградско -заси4ах на пат кам морето сас 5 4овека вав колата и багажник до горе сас 120-140 дава 6,1литра на вращане отново излезе толко нямаше никво разминаване :lol:

Редактирано от m@ni@k@9111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже тука се надхвърляме кой по-малко харчи, та днес имах едно пътуване около 200 км извънградско по ненатоварен маршрут и направих експеримент да си карам в рамките на ограниченията в т.ч. 90 км/ч извън населените места, че даже си карах с 80 през повечето време.Постигнах разход 5.047 / 100. Въпреки това го считам за спортно постижение, т.к. се изискват железни нерви в някои моменти. :lol:Иначе пътуването е приятно и се пристига изненадващо скоро.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета темата и се чудя как постигате тези разходи. Аз карам Акорд Ф20Б6, автоматик и без много газ в София ми дава 13-15л/100км. Вижда ми се много ,дори и за автоматик. Наистина карам в час пик - сутрин и вечер ,но колегите с подобни двигатели обаждат с 2-3 литра по-нисък разход.Това нормално ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Z9 - градско 9-12 зависи от задръстванията и настъпването на педала. Извън града 6.5 - 7 може и по-надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan100ev

Здравеите карам Акорд Аеродек 2.0 16v 95г. Миналата седмица сипах догоре изминал сам 440км извьнградско и 225км градско докато светне лампата за резервата. Тогава налях 60л бензин пак догоре А95 неможе точно да се изчисли но е истина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d14a2 извънградско 5,6 ако има хорица в колата 6 /100 а в градки условия съм на 10 с малко повечко газ при завоите..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината всеки път различно гори. От Стара Загора до София 10/100 от София до Стара Загора 5/100. 300км балканско с яка ръчка и 200 км по магистралата със скорост 110-130 7,3/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z3 при почти постоянно включена лампичка ECONO на таблото и средна скорост около 120-130 км/ч..последният път експериментирах, като налях 10,9 литра A95 /25 лв/в Стара Загора и забавното беше, че с тях стигнах до София, където моментално заредих на първата ОМВ след магистралата;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета темата и се чудя как постигате тези разходи. Аз карам Акорд Ф20Б6, автоматик и без много газ в София ми дава 13-15л/100км. Вижда ми се много ,дори и за автоматик. Наистина карам в час пик - сутрин и вечер ,но колегите с подобни двигатели обаждат с 2-3 литра по-нисък разход.Това нормално ли е?

нека си пишат, това е реалният разход за твоя мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamo

Откакто дадох 600 лева за 4 гуми ми гори около ЛИТЪР по-малко... ( и не ми мирише на изгоряла гума в купето )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нека изясним нещо как си засичате разхода.Има само един приблизително верен начин:Пълниш до горе и гледаш нивото на бензин в гърловината до къде стига.Нулираш километража.Караш например 145км.Зареждаш пак до горе по възможност на същото ниво като преди.Сметката:Количеството бензин например 16.5литра се умножава по 100 и се дели на километрите.Демек 16.5х100/145=11,38л/100км разход.Айде сега си сметнете пак нереалните 5/100.

Колега а ако напълним до горе, нулираме... като стигне минимума стрелката пак пълним до горе и делим това което сме напълнили на километрите не става ли ? аз правя винаги така 8 и нешо /100 градско извънградско с каране като костенурка съм правил 4.8/100 , а с нормално каране 5.5-6.0/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговор на колегата Дариус... аз до сега съм имал възможност да наливам само веднъж пълно-пълно, но най-интересното беше, че разхода съвпадна с този, който изчислявах като сипвах по 20-25лв. и гледах кога ще светне жълтата гад. Та пълен резервоар без 6 литра, тоест 39литра изгори за 615км., или 620км, не съм сигурен. Това ти си сметни, че прави 6.3 на 100. Не ти се карам, даже съм напълно съгласен, че това е ЕДИНСТВЕНИЯ точен начин да се измерва разхода на колата. Но беше интересно, как като наливам от резерва 25лв. бензин и после като светне пак гледам колко км. съм изминал и разликата беше 200мл. Тоест на око бях изчислил, че колата ми гори 6.5-6.6, а се оказа, че гори 6.3. Това всичкото е извънградско, да не си помисли някой за градско, щото там работата е десетична :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям напълно дариус, само и да добавя че е редно да сипите пак до горе на същата бензиностанция и първия и втория път да сипвате на една и съща колонка докато пистолета испусне.така е максимално обективно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се заяждам - всъщност ги изчислявам по съвсем друг начин, но реших да го направя по твоя..или 10,9 литра по 100 прави 1090. Разделям го на 223 км и се получава 4,887..ето това вече ми се струва абсурдно малко :) Не знам..или аз нищо не мога да разбера или нещо тук е сбъркано..но все пак знаем, че всеки маршут е различен..средно ми отчита между 5 и 6 извънградско....

Според мен засечи по посочения метод и ако не даде резултат,ще черпя бира за наказание! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, ако зареждате "догоре", има разлика. Когато изключи пистолетът в зависимост от модел може да се долее още гориво докато стигне капачката. За да се намали статистическата грешка, колкото по-голямо разстояние изминавате, токова по-точно ще е. Аз заредих два пъти от една и съща колонка по 40л. и в двата случая ми даде разход ~14л./100км. Все пак това е софийско градско, там средната скорост е 8км/ч. Така ,че според мен е много относително и каде и как се кара колата. Лятото ми даваше 9л/100 ,когато нямаше коли. Дори почнах да си мисля, че нещо не е в ред с колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от скоро сам с хонда и се бях понаплашил ор разхода които ми дава но като гледам колата си гори нормал,и аз сам с тежак крак,градско варира 10-13 ,извън градско плевен-варна около 7-7.5 :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мене ми гори вти-то 9.5-11 зависи дали карам до 2500 или до 4000 оборота :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16у3 автоматик: градско 10, изванградско 10 и със 70км и със 170 пак толкова за 1-ви пат виждам такава кола...Д16у3 ръчка: градско 9 до 18(рекорд), изванградско 6.6-8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest no1else

D15B2 нормална газова уредба 20л газ 299.8км извънградско и почна да прекъсва :fun: по-малко от това....здраве му кажи...средна скорост 100-110км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sloow

Аз карам Акорд 2.0 16V и на газ в София ми харчи минимум 15 газ с газов инж. а извънградско 9-12. Мисля, че е малко множко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Акорд 2.0 16V и на газ в София ми харчи минимум 15 газ с газов инж. а извънградско 9-12. Мисля, че е малко множко.

Е къде ви е сметката тогава от газта?!?Сивик седан 1.8 08София Август градско с климатик до 3000 оборота 7.6/100 /разработвах я/ Септември втората половина всички се прибраха 10/100 с климатик В момента 8/100 без климатик в Неделя стига до 7.4/100 пак без климатик.Извънградското е по интересно и по-обективноСофия Пловдив 160-180 км/ч трима души с климатик 6.3/100 Пловдив София трима с климатик и подобни скорости 6.7/100 предполагам заради повечето изкачване.Миналата седмица София Видин София през Петрохан и то на мръсна газ като на планинско рали /само на изкачване/ 5.9/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично мое мнение-цифрите който си посочил и начина на каране при който си ги постигнал са меко казано дискусионни-... може и да греша- иначе казано - когато го видя ще повярвам - но си преувеличил!

Редактирано от sturshel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София Пловдив 160-180 км/ч трима души с климатик 6.3/100 Пловдив София трима с климатик и подобни скорости 6.7/100 предполагам заради повечето изкачване.Миналата седмица София Видин София през Петрохан и то на мръсна газ като на планинско рали /само на изкачване/ 5.9/100

:stupid: ... кат туй Хондата няма друга машина, глей к'во става. и ко ... и ко ... колко дига ;) Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.7-5.8 на 100 при 110-120 извънградско и 7 на 100 градско в най лошият случай.VTEC-E D15Z6 sedan-чеБахти и японците :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

И кво сега аз да плача ли:София-Ихтиман 17л/100км, като под 200км/ч не съм я пускал :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично мое мнение-цифрите който си посочил и начина на каране при който си ги постигнал са меко казано дискусионни-... може и да греша- иначе казано - когато го видя ще повярвам - но си преувеличил!

Дискусионни или не факт са :) Забравих може бии да спомена че колата е на два месеца. Това показва компютърчето. ако то бърка ....И все пак съм далеч от разхда по каталог 5.5 извънгардско Редактирано от i-vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dachev

Като чета разходите на масовите коли в форума - сивик, направо ми се насълзяват очите. Разхода ми е между 9.3 и 10/100 при условие, че карам само извънградско магистрала. Е наистина като се опитам да карам с 110 км/ч ми се струва, че съм спрял и чак ми се доспива страшно. Ама сърце не трае дълго и натискам на 140-150 круиз контрола. Малее какво ли ще бъде, ако карам само в града?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро карам Civic 6г. D15Z6вчера го карах извънградско и ми даде един доста приличен според мен разход 6.1л/100км .Първо да отбллежа, че се стараех лампата "ЕCONO" да не изгасва ;) т.е. до 3000 оборота и 120км/ч по километраж, който се оказа не много точен.Засяках с GPS, на 100км/ч има 5км/ч отколонение реална скорост 95км/ч, при 200км/ч по километраж реалната скорост беше 180км/ч.Щах да забравя, че климатика не е изключван през целя път.Кажете сега Вие с какво може да се похвалите ;)

5.2/100 с Д14А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да си кажа мъката - 10.5l/100 градско - 2 отсечки по 7км еври дей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 грацко 7л/100км, на стапка от излизане от бензиностанцията парвите километри и после норм каране, а извън грацко незнам колко защото имам колата от 15 дена и не сам карал, но скоро ще ходя до гърция и ще я засека!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord Tourer i-CDTI смесен разход Софиа град - Магистрала минимална скорост 140 км/ч : максимална 220 км/ч : средна може би 160 км/ч - Пловдивд град и обратно - 7.6 на 100 км :offtopic: Не знам дали е в плюс или минус на разхода , но много от километрите са минати с Круиз контрол

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...