Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

И от мен от днес. От пълен до пълен резервоар засичам винаги и днес изкара 8/100 смесен разход Prelude F20A4 49л бензин 95 ЕКО за 600км, от тях 400км извънградско, а  200км градско в София, но без да хващам задръствания. Най-ниското, което съм изкарвал с Прелюда.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички аз купех скоро д15з1 Vtec-E  и съм страшно доволен  взех го от Добрич налях му 50 лева от които някой друг литър в туба колата беше полу пресушена с 300 зора отиде до бенза .На колата налях 11 литра другото в шишето до Сливен са 280 километра с тези 11 литра се прибрах чак аз не повярвах това с скорост от около 80 90 километра . Разхода ми излезе около 4 на 100 колата гори масло от гумичките на клапаните 100 % проверено .В града при нормално каране стига около 6 6.5 .Колата няма и е нямала газ. Другата ми е д13б2 градско газ бензин от 11 до 13 на 100 няма значение на какво се кара. Извън града около 7 -8 зависи от карането купих я с пренатегнати клапани може и от там да е защото като ги направихме по книга дет се вика взеха да тракат по зле от дизел живот и здраве като се затопли ще се отваря при положение че грам не пропушва и непипа маслото. 

Лека на Всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14А4 на газ 11-12/100 като под 5к оборотомера не пада :) Тази седмица мога да я докарам и повече от посоченото по-горе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 Разход на ГАЗ 7,5л/100км-градско; 7л/100км-аутобан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 Разход на ГАЗ 7,5л/100км-градско; 7л/100км-аутобан

Похвално колега,същият мотор,но явно моята нещо не е наред напоследък.

Варна-Свищов и обратно с 3 зареждания на газ три различни разхода-11,26/9,85/10,5 или средно 10,53 извънградско с що годе нормално каране :)

Редактирано от longfinmako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като стана малко по-студено - 11/100 с настъпване (ЕК4 с ФД 4.4) от ЕКО - 95.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С настъпването на мокрото, влажно и някъде заснежено време - 20лв газ (на сегашните цени) 150км :) (д14а4 спешъл едишън)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се разпиша. Старата ми кола която вече нямам (астра ф комби 1.8 115 кс.) Ми харчеше 12-14 на 100 градско и 7.5 извън градско. Това на бензин. След като и сложих ГИ Бардолини разхода се качи с около 1 -1.5 от този н бенз. И сега карам от време на време хондата на бащата д14а8 с моя си стил на каране. Разхода е с 0.5 на сто по-мало от този на опела ми. Странно но факт. Малките мотори не са толкова икономични колкото на някои хора им се иска. Хондата за грядско е супер клица. Но извън града изпреварването е голяма мъка. Особенно в някой баир, а и ми е забранено да я тормозя. И тук виздам голямата разлика в предавателните отношения на 5 скорост. При опела 3500 об/мин 140 км/ч. Хондата при 140 км/ч 4000 и налко над об/мин. Ако имаше 6та по магистралата щеше да е малко по-икономича. Много добър разход дава Сивика на един приятел 7 ген. 1.6 16в 110 к.с. Оглеждам се за такъв сега, а и вървежа много ми допада на този мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте  .. моята кола гори колкото и сипя ... но в началото като е взех гореше 13 на 100 газ  ( и то не зимно време) абее ужас беше ... след малка настройка на газта  падам на 10ки :)  Поздрави .. колата е 1.5 90 коня 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен фрапиращ разход 14,6 на 100 разход газ от д14а4 - казване на алеко, копитото, и малко стреет 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DC2 в най-големият студ, когато работеше по 20-30 мин докато я чистя - 12/100 ЕКО 100 октана (нормално каране).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара Загора - Пловдив(130-140км/ч) в Пловдив 15км градско , Пловдив - Стара Загора(100-110км/ч) - Общо 194км с 15лв газ , което на сегашните цени е около 15,625л . което прави около 7,8/100 , колата е Хонда Сивик 7-ма генерация на газ 1.4 90коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след новите настройки на мотора (D15Z6) 6,8l/100km LPG 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ej9  с D14z2  харчи в града 7,5l/100 и извън 5l/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7ма генерация купе 125 коня 1.7 бензин втек, 9 градско с натискания и 6,5 извънградско, тея коли разход нямат.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Карам CR-V 2005, ръчни. на дълъг път по магистрала Тракия ми даваше 11-12/100 бензин, а отскоро на газ (BRC) на извънградско я засякох 13,5/100. Това в нормата ли е, понеже не съм сменял кабели и свещи и се чудя?

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 7 дизелак преди фейса:

 

- магистрално със 140км/ч- 7/100

- междуградско 80-100км/ч с много нерви 5,2/100

- градско в Бургас от както е по топло 9,2/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да обновим информацията - DC2 10.4 за 340 километра градско (имаше и настъпжане, ама не много). Разхода се промени, след като се стопли времето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Малко информазия и за разхода на колата и от мен: Honda Civic 2010 Sport, 1.8 бензин.

 

В Германия, от където я купих: в града - разход 7.5л. без климатик (потвърдено и от немеца), тук в София: 8.4л. Предполагам, че от разликата в качеството на горивата между немското и българкото. По магистралите нормално каране до 130 км., без климатик 6.7л. Над 170км. ми отчете 10.7л, смуче доста зверчето :) . Това ми е наблюдението след около 20 часа каране от Германия до България.

 

Нов ъпдейт с българското гориво: извънградско - по баири и завои, макс. скорост 120 -130 км. = 7.4л.  Да отбележа, че колата се кара с 18 цола джанти, предполагам, че това вдига и разхода на гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d14z2  с обикновенно газово 500 км - 400 извънграда - 100 в града - 50 лв газ 10/100.. в града с 10 лв минавам 60-65км .. мисля,че трябва да ида на настройка на газта :punch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

31 литра газ София - Варна, да ги сложим 460 км., което е около 7/100. Стил на каране - пенсионерски - на автопилот 110 на 80-90. Колата е с полу-автоматична скоростна кутия.Няколко въпроса:1. Нормален ли е разхода, очаквах по-малко?2. Да ходя ли за настройки и изобщо възможни ли са такива, при положение, че е с ОБД комуникация и уж си дърпа настройките от бензиновия компютър? 3. По борд показваше 5/100, има ли такива разминавания и при вас?4. След монтажа на газта не е сменяно нищо (чета за кабели, свщи...), има ли смисъл, при положение, че двигателя работи добре и стабилно?Това ми е първото междуградско след монтажа на газта и изобщо първата кола на газ, така че благодаря на отговорилите.

Редактирано от xaxo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Шумен - 380 км. с 40 лв. дизел (V Power Nitro, 15 литра), по груби сметки излиза към 4.3-4.5 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимния сезон го изкарах с 6.3л/100км.,сега месец и половина назад вече е малко под 6л.,D15Z8-вълшебния мотор.  :bow:  :honda:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа, D15Z8 при градско София ~ 8л./100 . Наскоро имах възможност чисто извънградско да я засека, точно 100км. при спокойно каране мисля, че го свалих на 5.5  :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.2 дизел автоматик 

градско Бургас 10/100 със климатик 

извън градско 8-8,5/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско 7.2 /100 гас на 94ст. Колата е D13 дуал карб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен промени до 3000 об/мин. харчи 8/100

На магистралата при 140км/ч харчи 12,5/100

 

К20А1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен D15B2 градско ми гори 7.5/100 газ, а извън града 5.5-6/100 газ, на бензин не съм я пробвал, но знам, че ще е или същото или по-малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Легенд  3.5L 208(hp) Градско 20 газ-17 бензин ,извън град-а 12  газ-10 бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 -  С 10лв - 60км градско на бензин ,без да се правя на Мишел Ваян разбира се.Извън града 6 на 100 ако я държа до 110-120,нагоре почва да гори мъжката.Иначе имах акорд 2.0  който ми гореше 10/100 градско и рядко някой ми вярваше,като цяло баланса от към вървеж и разход за мен Хонда са фаворити.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Варна - София по северния път ми дава 10/100 газ, без да я жаля (5 часа път със спирането във В. Търново)
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15mini me празна бутилка+10лв гас -празна бутилка: 140,150км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EK4 на газ - 9 среден разход за почти 600 километра: София - Габрово - Велико Търново - Габрово - София. Аз и приятелката ми + багажите ни :) (Зареждах само от Ромпетрол).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик Тайп Р К20,   7 извън градско 11 градско при нормално каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик Тайп Р К20,   7 извън градско 11 градско при нормално каране.

Колега,

 

Сподели колко дава и с леко настъпване и с много настъпване, ако имаш възможност.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12-13 е в града  като си я карам във втек от време на време.

Редактирано от Pep0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен промени до 3000 об/мин. харчи 8/100

На магистралата при 140км/ч харчи 12,5/100

 

К20А1

До тук добре, но на 160 - 170км/ч отиде на 16/100!

Лошото е че над 180км/ч даде 20/100.

Всички данни са на газ!

Ако си взема J35, колко ли ще скочи разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 7-ма генерация купе 125 коня 1.7 бензин втек, извън градско 6 (130 км/ч), градксо 7.5, доста икономичен автомобил, може и на 5 да падне с бензин 98.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда црх д16а9  градско 11 до 12.5 на цялата газ постояно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...