Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

D15Z3 430 km 23-4 литра при 90 -110 зимата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

800км за 37литра , макс.скорост110км/ч.Хасково Кавала Хасково.Сега около 8 литра паля почиствам поне 5-10мин.всяка сутрин.10км/денДълъг път над 50км в едната посока без ръчкане 90км/ч тук таме 100-1105л/100км.Градско 6-6.5,те това е дизеларката.Не карам бавно а след някои изправяния на коса тази скорост за нашата родина си е даже височка.По каталог е 4.5 ама с тая нафта няма как да стане.В гърция нафтата е по добра и може би за това разхода е по малък.В крайна сметкацената за изминаване примерно на 10км е една и съща.Добро гориво нисък разход ;лошо гориво/евтино/по висок разход и като се тегли чертата е едно и също само детопри втория вариант имаме и някои ремонти като честа смяна на горивен филтър.Хайде със здраве че нещо се разписах много. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14А8 градско 9 засечки от лятото до сега от 8.5 до 11.5 извънградско многократни засечки от 5.5 до 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора вие хубаво казвате кой колко му харчи обаче земете пишете моделите на двигателите...... Повечето ги пишат обаче половината не ...

Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам D15Z6, но гледам тук някакви супер нереални (поне за мен) неща! То че е икономик ясно, но при 160 km/h да гори 7/100 :P По темата - извънградско варира 5.5 - 6 (110-120 km/h), градско (Русе) около 7 (при топло време), а сега в студа отива 9-10 литра.

Редактирано от palpetrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F18A3 градско зверско газ инжекцион - 12-13 в студа. Лятото икономично каране 10 градско. Да не забравяме и бензинчето...около 10л на 500-600 км!Извънградско айляшко каране пада до 7/100 без климатик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H23извънградско каране леко и спокойно с 90-100 7.5/100градско ме е страх да я засеча :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято със стария двигател (D14A3), пълна с багаж кола и двама човека:

 

Публикувано изображение

 

За 1200 км изминат път, като 300 бяха градско, ми направи разход 6,4 л/100км с включен постоянно климатик и 140 - 150 км/ч по магистралите.

 

 

 

 

П.П.: ...и два литра масло.... :) (гореше ми го много и затова беше заменен)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F18A3 градско зверско газ инжекцион - 12-13 в студа. Лятото икономично каране 10 градско. Да не забравяме и бензинчето...около 10л на 500-600 км!Извънградско айляшко каране пада до 7/100 без климатик.

За градското забрай...не вервам:)!!1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да ме плюете, ама 80% от колегите тука се самозалъгват или не знаят как да си засечат разхода.Ей, хора опомнете се по каталог ви дават 7/100 вие харчите 5/100 и то с 12г., че и по-дърти коли!Срам ме е от тази лъжлива тема и сме за подигравка по другите форуми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 горе долу само градско съм я карал и през последните 2 месеца ми дава 8л гас + 2л бензин на 100км Ако не я изкарвам от града дава 10-11 литра. На 300 км като я изкарам 100 извън градско ми дава към 9л Другите колеги с тоя мотор как горят 4.5л незнам :( Явно кракът ми е 2 пъти по тежък а съм 62 кила човек :D;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A8- 650 КМ смесено с 48 литра повече не ми са е случвало да зареждам. :dry:повече градско НО живея в Tullamore спокоен град с 2 кръстовища с светофар и много кръгови / ако играе роля :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега един итнтересен факт,за който доста хора небиха ми повярвали Ф20Б7(2.0ВИТЕК 147коня) в купе на прелюд 5г гори 5,8-6,3 извнградско при скорост 110-120 и бензин 98-100 октана.засичано многократно.В Варна гори14-15, а сега зимата 17 .Е нема логика ама ... да кажа само че колата е настойвана 2-3 пъти и не е с заводския софтуер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам D15Z6, но гледам тук някакви супер нереални (поне за мен) неща! То че е икономик ясно, но при 160 km/h да гори 7/100 :) По темата - извънградско варира 5.5 - 6 (110-120 km/h), градско (Русе) около 7 (при топло време), а сега в студа отива 9-10 литра.

Незнам кое е странното когато потдържаш една скорост да ти изгори 7! Градско от 9 - 10л. на 100км/ч Иначе около 5.5 - 6л. на 109км/ч извънградско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско от 12 до 14-14,5,извън градско при скорост 120-130 дава 8,7-9,2(3-ма не малки човека и пълен багажник).При каране на макс по маситрала с горе доло същата тежест 14,5.Това е разход на газ сивик 5 ген Д15Б7

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам кое е странното когато потдържаш една скорост да ти изгори 7!

Ами странно е... По твоята логика ако потдържаш и максималната скорост (не е много по-висока от 160 км/ч), пак ще изгори 7. Никой не може да ме убеди, че d15z6 при 160 км/ч гори 7 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с darius - като ги чета какви никакви разходи правите, почвам да си мисля, че или аз незнам как да карам икономично или това което карам му е спукан резервоара :) Сивик 5-а ген хеч D15B2 - сток от всякъде; 155/80/13 колела:-чисто градско във Враца, в най-големите студове които бяха преди 2 - 3 седмици (-18 градуса), сутрешно палене и стоене по 10 - 15 минути на място докато изтържа леда и т.н., разтояния до макс. 5 - 7 км. (т.е. тъкмо загрее и проима парно в този сибирски студ) и изгася, а като загрее чат пат си понатисна газта да си направя духовната чикия.... - разход към 14 - 15 ! Сега като е около 0 градуса - май е към 11 - 12, разликата е че сутрин не паля да загравя на място (няма какво да стържа от стъклата).-С 80лв, т.е. ~ 42 литра изминавам около 620км, което ще рече среден разход около 6,8 - 7/100, от които около 100км (не помня с точност, но горе долу) са горе споменатия начин на градско каране във Враца и София - пак зимен период, а извънградското каране е спокойно (около 100 - 120, много рядко до макс 140)* тези "засичания" ги правя на око, т.е. помня какво е положението на стрелката на резервоара, сипвам бензин и докато пак спадне до там докъдето е било преди да сипя - виждам колко КМ съм минал. По принцип, стрелките на Сивиците си показват каквото им е кеф, малко да кривнеш, да разлюлееш, дали си спрял по наклон - показват нереално, но горе долу съм и свикнал и предполагам че горе споменатите данни са горе долу (+/- литър два) от реалните, знам ли ;) =======Дел Сол с B16A2 - пипнат интейк, екзауст - дреболии общо взето; 205/45/16 колела:Чисто извънградско - Лампата за намяляване на бензин светва, зареждам 10лв (около 5 литра и маааалко отгоре) и докато отново светне лампата минавам точно 50км т.е. разход извънградско около 10-11 на 100км, обаче това извънградско предимно е много безотговорно и абдалско - до дупка само във vtec зоната, 220-230-240 - колкото може, за хората от северозападния регион знаят за "мездренския баир" (отсечката Мездра-Враца), в този баир (за изкачване говоря, не за спускане) влизам с 210км/ч и с толкова излизам от него (ако няма движение по него) - колата е натоварена фул (т.е. 2-ма души ;) ) ... е на такъв тип каране гори 10-11 извънградско (ако може да се вярва на миганията на лампата, на Сивика по-горе нямам лампа); градско не съм го засичал.=======Сивик 3-а ген с EW2 мотор - сток; 155/80/13 колела;-извънградско съм го докарвал до над 10 май (само че, докато карам правя снимки как я тумбя до дупка и я мъча - 200км/ч), иначе на извънградско веднъж я бях закротих с точно 90 на магистралата (като бабичка карах, автобуси ме изпреварваха даже - нещо ми беше кофти и зле май...) - тогава изгори около 5 и нещо.Изводът е, че разхода се влияе от много фактори - най-вече кубатурата на двигателя (на теория, колкото по-малък, толкова по-икономичен), но също и колко го натискаш и мъчиш, а за градско най-важното е до какви пробеци прави с едно палене и едно загряване на двигателя. Наскоро в техническия под форум имаше дискусия, как е ненормално D13B2 да изгори градско 15 - е накрая всички май се съгласиха, че е нормално и то при изрядна кола. Едно е да минеш лятото 100км градско, като взимаш разтояния по 20 - 30км наведнъж (т.е. през 100-те километра си запалил двигателя 3 - 4 пъти), друго е да минеш 100км градско в люта зима (по-бавно загряване, по-трудно достигане на оптимална температура) да минаваш до 3 - 5 км разтояния (т.е. почти невъзможно да достигнеш оптимална работна температура - гори като ламя) и за тия 100км да си врътнал стартера 30 - 40 пъти, а както знаем една колата гори най-много когато ускорява (газта до дупка) и когато двигателя стартира, така че всичко е възможно и нормално в ненормални условия (как звучи само :) ), друг е въпроса колко от хората си го признават, защото и аз имам един приятел който твърди че няма значение дали е зиме или лете , негово бмв 320 неможе да му мине 13 - 14 градско, пък виждаш ли аз със скапаната черупка "хонда цвик" съм горил много, тия японци не стават нищо, а БМВ-то е по-икономично.... ама май само така му се иска да е, че 320-ката в тия условия които Сивик с D15B2 гори 14, оновоа може и 20 да мине...., но както и да е.Спирам.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d16у7 с 10 литра минавам 85-90км градско сега в студовете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често я чувам в преекъсвач.....този разход е невъзможен ,готов съм да споря явно не я засичаш как тряаа ако искаш ш си ги сменим за една седмица да ти видя аз как гори. :) ..моята си бумка 20-газ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д13Б2 -извънградско 5/100 LPG :huh:.3МА човека в колата с не повече от 90км/ч. -_- .Това е лятото естествено по нормален равен път :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A3 лятото градско 8-9 литра ,извън града с пуснат климатик 5 литра на 100 км. Зимата 12-13 градско,извънградско 7-8 литра!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С D16Y2 през зимата на градско ми дава среден разход около 10.5. Но да се има предвид, че не кисна много в задръствания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха стига бе едмундо само моята и твоята ли ядът бре деба .как се врътнах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16У8 разход от 8 до 12 л./100км. В последно време под 11л./100км. не е падал разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година пътувах всеки ден по 2 пъти пловдив- пазарджик,заради работата ми.на заплата си пълнех резервоара и с въэможно най плавно трагване,каране с не повече от 80км.гуми 185(60)14 винаги напомпани повече-кам 2.8 разхода ми е под 5 бензин.то чак е срамно така да караш хонда,но ей така за експеримента.незнам ако имам витек125кс или другия още по малкия90кс ли беше,щото сега съм с д15б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........не повече от 80км.гуми 185(60)14 винаги напомпани повече-кам 2.8 разхода ми е под 5 бензин :) .то чак е срамно така да караш хонда,но ей такa.........

:):P:)

Хич не е срамно, това е достойно за награда!

Ти си за рекордите на Гинес, обади се в Хонда да изследват това чудо, колата ти,

белким се светнат да намалят разхода на всичките си коли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди с Д15Б2 между 5.5-6 на 100 а градско 9.5- 11.5 на сто.сега съм сД16А9 НЕССЪМ ГО ЗАСИЧАЛ но много добре върви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15б2 на газ.Смесено около 9 газ ( отсечки по 20км + градско на студена кола)Извънградско под 8/100 (с 90-100 ) но не знам точно колко. Зимно време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта д15-ка гори като ламя :( Зимата житкам само на къси разстояния, до 3км. макс.Грубо засякано с 15лв. 95 октана в градски условия минавам много трудно 80 км.Извън градско с литър надоле най-много,но 130 140 си държа.Лятото пак с 15 лв. 95 с много жалене си правя 100 км. в града.Отзиви от колегите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта д15-ка гори като ламя :) Зимата житкам само на къси разстояния, до 3км. макс.Грубо засякано с 15лв. 95 октана в градски условия минавам много трудно 80 км.Извън градско с литър надоле най-много,но 130 140 си държа.Лятото пак с 15 лв. 95 с много жалене си правя 100 км. в града.Отзиви от колегите ?

Кое точно е горенето като ламя .. ? 15лв при 1.98/ 1л = 7.2л. гориво ... ? За вграда мисля че :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моя Акорд 2.0 автоматик с газов инжекцион - 12.2/100км. смесен разход ,което мисля че е прилично за зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16У8 разход от 8 до 12 л./100км. В последно време под 11л./100км. не е падал разхода

Аз съм малко по-добре. D16Y8 - градско около 9-10 лете и 10.5-11 зиме. Извънградско съм го засичал само веднъж (не особено точно), но даде към 6.5 с клима и 2-ма души при 90-100 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта д15-ка гори като ламя ;) Зимата житкам само на къси разстояния, до 3км. макс.Грубо засякано с 15лв. 95 октана в градски условия минавам много трудно 80 км.Извън градско с литър надоле най-много,но 130 140 си държа.Лятото пак с 15 лв. 95 с много жалене си правя 100 км. в града.Отзиви от колегите ?

Кое точно е горенето като ламя .. ? 15лв при 1.98/ 1л = 7.2л. гориво ... ? За вграда мисля че ;)
Мързелива работа,даже и не си направих труда да си ги сметна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Y3 (обикновена англичанка) по 20 км на ден до работа и обратно без много висене по задръствания ми даде 9,4 л/100 км (това е сметнато за пробег от 400 км и засичане пълен-пълен резервоар).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно засичане:Натоварен трафик из София сутрин(8.00-9.30) и вечер(17.30-19.00) 18л/100!Вися по 5 до 10мин понякога на светофар.Средна скорост 5км/ч!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дава 14 селско студена палиш докато загрее ти я загасиш.Бях си направил тефтерче да си записвам колко зареждам на колко километра и тнт, но осазнах че неми пука колко ми гори прелудчето и 25на 100 да ми гори пак ще си я карам хондичката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иВаНоВ, ти би всички рекорди :) сега ще бъдеш публично линчуван и порицан :);) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...