Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Моята бабичка Сивик 4та ген. с Д14А1 мотор (Дуал карб) в Русе ми гори 9 бензин, извън града 7-8. Това е при нормално каране. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една разходка извън града около 700км. Разходът е 6,08 с бенз от Екото. Не мога да го сваля под 6, независимо, че при тоя преход се старах да съм в икономичната зона през по-голямата част и даже не ползвах климатик, защото беше хладно. Излиза, че разликата между ръчка с 4 човека, багаж и климатик и мудно каране и 4 човека и багаж не е повече от литър. Разликата ми се вижда много малка, но може и бензините да са различни.Сега остава да налея ОМВ100 и да пробвам, но за съжаление го има на твърде малко удобни ОМВ-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,и друг пьт сьм писал в темата но пак да споделя. Акорд 2.0 F20B3 Аеродек.Последните два месеца карам сьс 100 октана карера от ОМВ при положение че не карам обортомера да минава 3000об. в града ми дава разход 8.7 за 100 км. в София

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d13 на газ - градско под 10 не пада..но пък почти винаги е точна 10ка, както и да я карам. Извънградско съм много доволен 6-7/100 (пак газ, на бензин не съм мерил още)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... пускам мнението, и на лично всеки може да получи телефон и адрес къде да ме намери да му докажа след това:Това лято на отиване към морето изминах 670км. с 36л. бензин. Това прави, мисля, 5.3 на сто. Ако някой не вярва съм готов да подпишем двустранен договор и да изминем същия маршрут - ако изгори толкова отново - той плаща отиване и връщане - ако не изгори - аз плащам ;)След това заредих отново, и пак междуградско изгори 10л. за 200км. ;) Пак съм готов да си заложа ключовете на колата и да се обвържем правно в договор за тези, които не вярват.Този разход беше постигнат с 2ма човека в колата, резервна гума, 14ки джанти, един куфар, един сак, чадъри и тем подобни. На всеки достатъчен баир колата се пускаше на скорост, а на всеки недостатъчен - на свободна. Движил съм се ДО 90км/ч. и при изпреварване със 100 ;) На магистралата съм карал само със 100 и нито за минута повече. Гумите бяха напомпани от момчето на OMV, колко са били точно на 2.2 бара не знам. Карам със задни зимни. Колата е пълен сток, няма нищо, което да променя аеродинамиката й. За тези, които се хващат за малките подробности - карах САМО с включени фарове, никакъв климатик, на 50% отворени прозорци, включено радио. /Някои хора твърдят, че консуматорите в колата оказват влияние ;) /П.П.: Имам фактури за всяко зареждане. ;) П.П.2: На връщане колата обаче изгори 6.4/100, защото карах със 110-130 на магистралата и минавах през много баири. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 градско с моя Икономичен в-тек ;) ;) ;) Много малко се хвалят за висок разход, я се включвайте моля, няма да ви изядат тия с 4л/100км ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаде към 14-15-бенз градск но натискам газта с петата,много ме кефи втек звука.

Редактирано от ocean

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С б18ц4 ката разхода е доста приличен като вървеш/разход 9-10 градско и 30лв София-Пловдив-София ~7/100 го смятам аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С б18ц4 ката разхода е доста приличен като вървеш/разход 9-10 градско и 30лв София-Пловдив-София ~7/100 го смятам аз.

Ама това ако нея истрелваш нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда акорд 7ма генерация двигател K20Z2 155к.с.-ръчна скоростна кутия.-4800 км-Варна -рим и обратно.3ма души , пълен багажник,включен климатик , хладилна чанта и фарове и движение основно магистрали,средна скорост 130 км -понякога 150 -160 и няколко пъти до 220(хърватска магистралите са страхотни и не ми издържа търпилото-карах със 130-140 заради жена ми ,която почваше да пищи всеки път когато видеше километража над 140,въпреки че при тази скорост и магистралите през които пътувах хондата беше все едно върви със 100 по нашите )-та среден разход за тия почти 5000 км -7,9 л на 100-интересното е че в италия и словения колата вървеше по добре с техния бензин въпреки че зареждах 95

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне засякох сравнително точно разхода Банкя- София - Банкя.. всеки ден, около 6.3 - 7/100 до Русе ми даде около 5.3, но тогава я настъпвах доста..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П.2: На връщане колата обаче изгори 6.4/100, защото карах със 110-130 на магистралата и минавах през много баири. :)

...и моя разход е подобен при такива скорости :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекорда ми с д15б2 на газ извънградско 6,3 газ сам в колата средна скорост между 90 и 120 , градско винаги около 10,7 газ .На бензин рекорда ми 5/100 бавно каране и около 9 градско Варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6gen. Civic с 1.4is d14a4Градско - 10л Извънградско - 6лКарам само с Shell V-power, много добре се даржи колата с този бензин. Пробвал сам и 100 ОMV, но е като спънат кон.

Редактирано от Hippo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сивик 5 ген хеч градско - 7-8извън градско 5-6не знам с точнос там някъде е поред наблюденията ми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я засякох след 400км извънградско и 100-тина градско, резултата е 5,6/100км. Колата е д15з6 с колектор, генерация, филтър и джанти 17-ски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При последни засичания,градско газ с 21л.-215-220км..добре е :D на бенз 7,5-8,5/100км,градско..и това е добре.. :D

Редактирано от Niko1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам D15b3 карбуратор и ми хрчи към 6.1 извънградско и около 8 градско,разбирасе при нормално каране.Преди седмица я настъпих до 200 и ми вдигна разхода на около 8 извънградско :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R18A2Градско от 9 до 11 /100 ( зависи от подметките на дясната обувка :huh: )Извън градско спокойно каране - 6.8 до 7.2/100Магистралата 170-190 - 11-13 /100

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 5ген хеч d13b2 градско 6.5-7 при каране до 2000 оборота извънградско до 110 - 5л/100.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6-та ген. 1.4 Is (90 к.с.) - Извънградско със средна скорост 100 км/ч - 5.5/6 литра бензин (без климатик), градско със средна скорост 50 км/ч :cool: - 7.5/8.0 литра бензин (без климатик). :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d13b2 в града > 9-12л / 1002000 оборота само при спиране :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.9л газ на 100км, сам, без особен товар, при скорост 90-120(на моменти и повече), в зависимост от терена. Градското ми е към 8, ма може и 9, в зависимост от настроението :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд 4 г. ,2.2 втек,бензин:градско-12/100 , извън-8/100Суифт 1000 куб.см,85 г.,газ:съотвено 8 и 6 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След прочетеното от ShEfA и от други колеги със сходни двигатели започвам да вярвам, че разхода на въпросния мотор наистина може да е такъв, какъвто не ми се вярваше доскоро. Бургас - Констанца при "туристическо" каране ми е давал сходен разход! Но при здраво каране лесно си утроява разхода, което също ме кефи ;) - собствена маса на колата 1040, мотор D16Z9, средно около 15 литра в резервоара (предпочитам често да зареждам) и мен - 70кг.Скоро след смяна на части по трансмисията ще бъде засечен разход само след 4000/5000 об/мин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско в Балчик, а сега тук е Камбоджа няма една улица ми дава 10/100 д15б7 инак изванградско е от 5 до 7 зависи от крака дали ще се кара със 100 или 160++++ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлкото и да заредя,всичкото го харча,нищо не остава :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d 13 b2 С 15л - 350км :D , от които 60км 2-ра 3-та из Балкана ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София май разхода се измерва на час... а извън градско 8л. на 100 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моя Акорд F18B2 на градско го докарвам до 12.5-13 а извън града някаде около 7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V, 1995г. В20В, Auto :Градско, винаги студен, 12.5 - 13 л/100км.Извън градско, 4 човека, 700км отиване и връщане, ср.скорост 130км/ч - 11.5л/100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харчи колкото му сипа. Ни капка не остава :drunk: Иначе средно 8.5 градско. От 100км до 100км може да има разлика от по 1.5 литра. Не си слагам по-леките пантофи за да спестя 400мл на 100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 литра газ градско с акорда... на 100... :drunk: а колата е ток ,извънградско ми е твърдо 9...

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с дел сол д16з6 съм стигал до 5.5 извънградско и с 1 резервоар 46л около 800 км и светва лампата незнам как ставаше но съм го правил много пъти сега съм с ДЕЛ СОЛ б16а2 имаите впредвид рядко минавам 3000 об и градско може и да минава 10 в студа извън града незнам но 7 не ги минава с 90 но не съм засичал и сега колата която в тази класация е непобедима имал съм 4 лични и много служебни сузуки суифт 1.0 53 к.с. 3 цилиндъра извънградско бензин 4.5-4.7 л. и 5.1-5.4 газ градско зимата бензин 5.9л газ 6.5-6.9 л измерванията са София град и автомагистрала Тракия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата kembo е прав за Д16З6 извънградско 5.5-6.0,само не разбрах колко му харчи градско Д16З6-двигателя

Редактирано от Белов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята "Икономична" хонда :D до софия и обратно до стара загора при каране със 160 ми изгори 7л./100км. а градско ми лапа така както я карам аз 3 километра спра 13часа не карам после пак 3км. и отвреме на време по 20 км из града около 10/11х100км. :huh:До Велико Търново и обратно с 11л. като не паднах под 100км. разтоянието е 220км.

Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята "Икономична" хонда :huh: до софия и обратно до стара загора при каране със 160 ми изгори 7л./100км.

:D:):D:P:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic '96, D15Z6Засичам я вече 500км градско във Варна - 8,5 литра на сто без ръчки, но със сутрешни подгреви. Тая зима ни умори във Варна - 2 месеца минусови температури. Извън града не съм засичал още

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...