Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Мазда ЦХ9, 3.7 литров фордовски дръгел, 2+ тона и 5+метра дълъг туч, качен на 20-ски гуми.😁

Редактирано от jijane
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С туджовете е така - харчат на час, а не на километри.

За това градското е поне х2 на извънградското.

Да не ти дреме, щом си на газ. В пари е колкото дизелчето на колегата със Сивика - по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, jijane написа:

Мазда ЦХ9, 3.7 литров фордовски дръгел, 2+ тона и 5+метра дълъг туч, качен на 20-ски гуми.😁

Kак се излъга така с тоя туч? 20/100 си е дебело, освен ако не е за събота и неделя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, Cyreon написа:

В тия гладни години икономията ми е топ приоритет. Средно 5.4 л/100 км, толкова е и по колонка засечено пълно-пълно. 2.0 бензин!

IMG_20211228_151934.jpg

 

А колко е разхода на платформата, на която си качил колата при измерване на този разход :D?

Сериозно, аз и да го видя това, няма как да повярвам как тази 1.5т кошница може да се движи с толкова малък разход. Още повече ако използваш и темпомат. Явно имаш железни нерви да не натискаш педала на газта. Можеш ли да споделиш маршрута и разстоянието, за което си засякъл този разход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй, големи неверници има. Преди време предложих бас за 1000 лв. на някой да му го демонстрирам пълно-пълно как постигам заветния разход, но нямаше мераклии за облога. Междудругото, ако забелязваш околната температура е 9 градуса, имам и по-добро постижение на температури над 20 градуса, все пак е бензин. Ама и то беше "оборено" от философите, че видиш ли съм я засилил от София по инерция и до Пазарджик надолнището е било причината за ниския разход. Специално горните 400 км с разход 5.4 са постигнати по-голямата част по Тракия, а друга по подбалканския път. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина този разход е невероятен, 5.4/100!  Трябва да си карал постоянно с 90 до 100!

Стигал съм 7/100 с 90км/ч и никакво изпреварване или натискане.

Ще  потърся снимки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, darius написа:

Kак се излъга така с тоя туч? 20/100 си е дебело, освен ако не е за събота и неделя!

Аз целенасочено го взех. За цената си ми дава всичко от, което имам нужда. Взел съм го, за да ми върши работа (хобита), а не защото е много хубав. Карам си го всеки ден. 

Хондата по стечение на обстоятелствата за една година има 3-4 хиляди км, но няма как да я махна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Cyreon, aз мога само да се възхитя на постижението, но наистина не само граничи с, а направо си е нереално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо нереално. И нищо чак толкова непостижимо. Минимален разход се постига с няколко неща: нежно подаване на газ, скорост около 90 км/ч (малко по-ниска е дори още по-икономично), по-високи външните температури, гумите да са оптимално напомпени според препоръките на производителя, разбира се неработещ климатик подпомага, затворени прозорци, ако се залепиш зад някой ТИР да ти обира насрещното съпротивление ще падне с още някоя десета разхода и т.н. Ето и още нещо от преди няколко години - Това 4.4/100 км реално беше малко отгоре, малко под 5 литра на 100 км. Постигнато е на равен магистрален път, двама души в колата, без допълнителен багаж. Не е имало никакви надолнища и някакви подобни конспиративни чудесии. Много зависи и от шофьора, от търпението и общата нагласа и поведение на пътя.

562094111_20170414_123801(1).jpg.0ea1495446d6ea7bff0145167692ed84.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, караулка София, караулка Бургас, два часа и половина, 13/100, средна скорост 144км/ч.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Да се похваля  и аз в темата.  След смяна на ОЕМ свещи и почистване и обучение на дросел от баш Хондаджия, Копривщица-Сливен под балкан до 5.3 по борд.

Славен-Бургас  по магистрала до 5.7 борд среден разход.  Скорост 120-140 км, трима големки пасажери с общо тегло 300 кг + малко багаж. 

    За леко градски  СУВ (1.6/117 кс) мисля е супер  .

  Колата ASX 1.6/117 . Извинявам се ,ако го приемете за спам.  Това ми е изпаднало и си оставам Хондаджия. 

20220405_115716.jpg

20220406_145158.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готин разход! И колата ми харесва.
Мицубиши, нали? СУВ?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Двигателя е слаб. Ако го стъпваш яко отива към 9.По подходяща за второстепенните  пътища. Пенсионерски вариант. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pet71 , със директно впръскване ли е?

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих експеримент. София- Пловдив и Пловдив-София един и същи маршрут от врата до врата. CR-V то дава 9.6, аудито и то дава толкова. 140 на темпомат на магистралата. Единственото по-готино нещо на Хондата е, че има LKAS и ACC. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално.

По-големият мотор извънградско е по-икономичен на литрова мощност спрямо малолитражките, щото тях ги натискаш за да връвят.

Под 10 дава и Легена (същия маршрут и круиз на законно ограничение), ако не ми е цел да съм първенец. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е за тия хладилници. Акорд 7, 2.4 автомат, при същите условия дава 10-10,5 газ.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от днес. Маршрут Пловдив-Бургас. През повечето път даваше 4.8-4.9, но накрая закова на 5.0. Този път не съм я засичал пълно-пълно, но реалният разход ще е някъде около 5.0. 

IMG_20220407_154508.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Krasi-mir написа:

@pet71 , със директно впръскване ли е?

Не зная,Краси. Mivec  се води двигателя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моето последно постижение:

honda5.thumb.jpg.0b1915ab4d81cee3ba42fdc879da4ee5.jpg

Постигнато е в ежедневното ми каране. Нямам дълги магистрали. Сутрин: извънградско в трафик (кола след кола), после вход в София, през Горубляне, след това градско до работата ми на Г.М. Димитров (през 4-ти километър, кръговото). Вечер обратно + от време на време отбивка през бул. "Цветан Лазаров" и изход през Горубляне, покрай Бойла.

Трип B за 3880 км. (занулен при смяна на маслото) ми показва 6.3 л./100 км.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Ето къде трябваше да покажа разхода.... абе знаех си, че пак съм неориентиран...

Около 20- 30% градско (предимно на D3), и 70- 80% извънградско (на D), нормално шофиране по правилата. Бензина, който наливам е 95 от лук. С ACC предполагам, че разхода ще се вдигне- ще експериментирам. 

Поздрави 

20220411_075538.jpg

Редактирано от JoroHondata
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.03.2022 г. at 16:36, jijane написа:

Аз целенасочено го взех. За цената си ми дава всичко от, което имам нужда. Взел съм го, за да ми върши работа (хобита), а не защото е много хубав. Карам си го всеки ден. 

Чесно да си кажа, Маздата ми харесва много, особенно 263к.с. !

Нова турбинка и електроника и става 330к.с., което си е брутално!

 

Ай по темата вчера при 90-100км/ч. извън магистрала 250км и магистрала 500км, ми даде  8.9/100!

Магистралата обаче беше задръстена и карах кофти от 90 до 140 с постоянни набирания и спирания.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш се най-вероятно с CX7. CX9 до 2016-та е с 3.7 v6(3.5 само първата година на производство с 265 коня) атмосферка с 273 добитъка. След 2016-та е с 2.5 турбо с 250 коня и тунинга е малко спорен, че кутията е слаба. Все пак мотора е обърнат в грешната посока и коравите кутии са за киселите коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трафика винаги качва консумацията.

Ако го няма, двуглавата ми ламя арчи 8/100, ама с него стават 10.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми даде 10.3 Калофер-София по подбалканския с доста изпреварвания.  Като цяло с тия гуми, тоя разход си е супер :) 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от гумите съм доволен, но след празничните 826 км  (12% от които градско), няма как общият разход да слезе пак на едноцифрена стойност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Сл. бряг  в дъжд и под 120км/ч, даде 8.8/100 по компа!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плевен-Бодрум-Плевен, с малко размотаване около 2500км- 6,2/100 с дизелака. Скорост 120-140, на места с по-агресивно каране.  

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:offtopic: Здравословният ми сезонен градски разход - 0.0л/100км.

IMG_20220622_081229.jpg

IMG_20220622_081141.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от къде го тафна това? Дай малко подробности, ако може ...

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Ами, мой проект си е + наше родно производство.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 10 часа, jt26 написа:

...малко подробности, ако може ...

Малък багажник - малко колело. :)

Подробностите, и те малки. :)

Catalogue Cross 2009.pdf

IMG_20220623_071112.jpg

IMG_20220623_071328.jpg

IMG_20220623_071517.jpg

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Къде ми е комбито, а?!

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 3 часа, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

Къде ми е комбито, а?!

 

Off Topic

Ех, ако имаше Honda Legend комби ... То има де, ама му викат Acura MDX.

Като остарея (и забогатея), ще се качвам в колта, но дорде съм млад, предпочитам да сядам в нея. :)

 

Редактирано от ceco_accord
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо тури един нормален шок поне, тая ружина нищо не прави :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко! Има си каквото трябва. Не е гола пружина.

IMG_20220623_171229.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

И от калници си спестил-минал си с един за двете гуми. :P

 

Редактирано от tony®
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Бе, айде стига с тва колело!

10 поста оф-топик. Човек да не ви покаже нещо. :)

Утре жната ша ма води на пазар, та ще вадя Легена от гаража. Квот ми е спестило то, той ще го хапне за 1 градско. До 4-та предавка харчи 20/100 газ.

Бай дъ уей - докато тесвах новото HR-V 2022, в София харчеше 3.2/100, но като стъпих на Тракията, отиде над 6/100 !

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 1 час, ceco_accord написа:
Off Topic

До 4-та предавка харчи 20/100 

В този ред на мисли - отиваме с един приятел семейно в Лондон на гости. Той заклет дизелджия, ама аз му викам - твоето гОри наполовин на моето, ама щом ти ще пиеш, аз ще карам моята си кола. Ее, в Лондон ми светнА лампата. На едно включване в трафик настъпвам газта яко, CR-V-то лЕпи за седалката. Онзи седи до мен и си мърмори - един литър, два литра, три литра ... 

 

 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще последваме Цецо с колеУото!

Цената на бензина отиде 3.50!

А в една тема за прогнозите някои колеги ме обвиняваха във всяване на паника, май, май!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...