Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Аз лично си мисля, че споровете са излишни "кой-колко". Това се гледа когато се купува колата, после кой каквото иска да говори производителя е точен и ясен кое-колко. Не мисля, че някой трябва да трепери на разхода при условие, че когато си купува нещо с високи съпътстващи разходи както на гориво така и за поддръжка се е правил на воевода.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 23 минути, Митко Йотов написа:

.... Не мисля, че някой трябва да трепери на разхода при условие, че когато си купува нещо с високи съпътстващи разходи както на гориво така и за поддръжка се е правил на воевода.

Така де, ама някои се филмират, други се стягат, трети избиват комплекси, четвърти кълват на гола кукичка, а живота е кратък 🥃

 

п. п. Мине не мине и някой ми се върже на закачките :D, ама каквото такова. 

Редактирано от Emicha
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, така. Който не разбира тук се спира. Друго си е да си бохем и да пиеш кафе от 10 лв. Дай Боже всекиму. 😂

  • Харесвам 1
  • Хаха 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

и моята преди 3 години удари 19 комбинирано,но се караше 1-2ра включени подгрев седалки,климатроник,задно стъкло и музика  Говоря за Legend

Редактирано от Plevelcho
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Тя темата е от 2008г.,в разгара на "икономическата криза" и заплати от по 200лв.

Днес всичко е "патрон"💴😉!

Сега,като дойдат и здрвите дизели от Европа,ще станем още по яки🙃!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 45 минути, ceco_accord написа:

Давал ми е извънградско малко под 9 на 100 (като заводските данни), както и 15 на 100

Т.е. "Баба знае 2 и 200", нали?! :P

 

Една такава тема ще е полезна, ако се споделят реални статистики. Не казвам, че тук масово се лъже, ама ...

 

Ако някой е решил, че днес ще кара от София до Пловдив и обратно с крайцерска скорост 100км/ч само за да се похвали, колко малко му гори колата, не, благодаря. А ако някой ми каже, че това му е нормалния, ежедневен стил на каране ... много моля другарко ... не мога да се съглася.

 

Да не кажа голяма дума, ама ако направя горното упражнение с Авенсиса, разходът ми сигурно ще е под 5/100 бензин, включая градското в двата града. Ми то баирите не са най-страшните на света, а и половината път е спускане. Борд комп-а на Авенсиса, в момента в който си махна крака от газта отива на 3.2/100км.

 

п.п. За да не съм тотално off:

Авенсиса по борд ми дава малко над 7 среден разход. В действителност (пълен-пълен, отиване-връщане) е около и под 1л отгоре. CR-V-то няма борд. По груби сметки (пълен-пълен, отиване-връщане) се движи средно 10-12/100км комбинирано, в зависимост от скоростта и товара.

 

Карам като застаряващ бой-рейсър (и бивш КАТ-аджия :D), агресивно-безопасно. Под агресивно да се разбира - газ до ламарината до достигане на максимално разрешената скорост за участъка, после си я поддържам. Е, чат-пат я превишавам, ако няма опастност за джоба и аз съм човек, все пак. ;)

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Krasi-mir написа:

 - газ до ламарината до достигане на максимално разрешената скорост за участъка, после си я поддържам. Е, чат-пат я превишавам, ако няма опастност.

Така и аз - като профи си открил точната рецепта за икономично шофиране с радост от него.

Не гоня нисък разход, освен от любопитство, Карам си нормално и за кеф, а кефа не е нужно да е скъп, особенно ако не идва от стремглавото шарене лево / десно по аутобана. 

Акорда (2.4 / 7-ма / фейс / АТ / комби) дежурно ми харчеше 7,4л/100 по този метод и около литър надолу експериментално.

Същият стил ползвам и за Ледженда, а като се има предвид че е с 6 буркана - тоест 50% по-голяма кубатура, разходът е по-висок с 20%, което си е инжинерингова далавера. За това писах че аеродинамиката му е от значение, въпреки други утежняващи фактори. 

A като пари ми е -20% спрямо Акорда, което си е Гифт фром дъ дестъни - заради АГУ-то. :) Аз доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Карам. Сивик 8 2.2, 2006 г.разход не съм засичал с такава точност.От 2 месеца имам много работа в София, аз съм от Бургас.

Та, ходя до Сф, по 2-3 пъти седмично- отивам сутрин и се прибирам вечер. Скорост- 140-170, където позволява.

По борд 5,9, но реално е към 6.5, може и повече, имало леко отклонение в дюзата, така ми казаха преди време.

А, и да кажа, прибирам се, и 3 дни имам мускулни болки навсякъде, понякога бонус и в кръста new9gag_smile.png

Ей, за това следя Легендата, но наистина не съм наясно с подръжката, а съм загледал една в мобилето 2009+ г.........или Мерцедес E, пак тези години

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката е като на всяка Хонда - скъпа, но само ако се наложи. :)

За сега Легена е в ред, а имайки предвид опита си от 1 Сивик и 2 Акорда (за общ период 20 години). не очаквам да ме разори. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 51 минути, ceco_accord написа:

като се има предвид че е с 6 буркана

На въпроси "кой двг да избера" винаги съм цитирал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!".

Шестте буркана могат "две и двеста". На моменти разхода може да удари в земята някоя по-малка въшка с 4 буркана. В същото време бая пишман рейсъри ще гледат с отворена уста отдалечаващия се кораб. Голема кола си иска голем двг. Ааа, за малко да пропусна - и автоматик.

 

п.п. Разхода на Джаз 1 L13 i-dsi, Сивик 9 L13 i-vtec и Сивик 9 R18 i-vtec беше еднакъв. Личен опит. По-големия Авенсис автоматик гори само с около 1л нагоре. ;)

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Krasi-mir написа:

На въпроси "кой двг да избера" винаги съм цитирал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!".

Баш така си е. Консумацията на навесното оборудване е почти еднаква, а каквото остане е за кеф.

Ледженда не усеща дали е вкл. климатроника (или други глезотии), както и не му дреме дали е с 2-ма или с 5 човека.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9.6 / 100 за 1300км. показва компа!

Действително 1.5 до 2л. отгоре газ, зависи къде наливам!

Извънградско магистрала. Ако може да се нарече "Тракия" така!

 

За градско е много относително!

За Леджънд разправят, че била много чувствителна на газ!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам база за сравнение. При мен е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14/100 за 450км градско в София на компа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.03.2021 г. at 17:06, darius написа:

9.6 / 100 за 1300км. показва компа!

Действително 1.5 до 2л. отгоре газ, зависи къде наливам!

Извънградско магистрала. Ако може да се нарече "Тракия" така!

 

За градско е много относително!

За Леджънд разправят, че била много чувствителна на газ!

 

И при мен е 9.6/100 - извънградско, през няколко населени места и по Хемус. Това е от неделното пътуване Монтана - В. Търново. Кара се естествено на газ, а нейния разход е като при теб. 

Трип Б не съм го нулирал от есента, но там има около  20% зимно градско.

IMG_20210404_121812.jpg

IMG_20210404_122207.jpg

IMG_20210407_184959.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият маршрут, но културно. От врата до врата, на 1 дъх, а снимката е след пристигане.

IMG_20210706_222805.jpg

IMG_20210706_222815.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 7.03.2021 г. at 10:22, Krasi-mir написа:

Карам като застаряващ бой-рейсър (и бивш КАТ-аджия :D), агресивно-безопасно. Под агресивно да се разбира - газ до ламарината до достигане на максимално разрешената скорост за участъка, после си я поддържам. Е, чат-пат я превишавам, ако няма опастност за джоба и аз съм човек, все пак. ;)

 хахаха - и аз така карам, дори скоро на един сфетофар един моторис спря до мене и аз си потеглих на жълто-зелено с пълна газ (без свирене на гуми) и ония ме догони (явно не очакваше, че няма да е пръв), засече ме и ме спря, за да ми показва комбинация от три пръста с преобладаващ среден ... както и да е, това е една друга история :D

Та моя разход го добавям от carspending-а, като този разход е от ежедневното ми пътуване Перник-София-Перник, като рано сутрин (към 06:15) когато няма трафик, карам бабешката до 2200 оборота, което са към 90км.ч, а след като стъпя на Сливница съм "като застаряващ бой-рейсър"... :D и след 17:00 като се прибирам след като излезна от Сливница и стъпя на магистралата, съм на 3000 оборота или към 110км.ч.
Като гледам по-новите коли как на няма и 2 500 оборота ми подържат 120км.ч и ме хваща една мъка... аз като видя над 3000 оборота (да се разбира 4000 оборота) и се сещам как тази кола почва да гори едни 12/100 и сърце не ми дава да карам както бял човек (да се разбира магистрално със 140 постоянни) ... просто имам чуството, че изнасилвам мотора като го карам постоянно на 4 и повече хиляди оборота извънградско за по-дълго време :(

 

Screenshot_2021-07-07-10-21-59-812_com.motomoshi.motomoshiapp.thumb.png.222dd236cdff7d57129ec28b6c4e0399.png

IMG-6a9a7a2f49bcdf628fe9d7972812a6c3-V.jpg

Редактирано от Mironch0
грешна снимка
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 7/7/2021 at 10:18 AM, Mironch0 said:

   просто имам чуството, че изнасилвам мотора като го карам постоянно на 4 и повече хиляди оборота извънградско за по-дълго време :(

 

 

 

 Не мисля, че има място за притеснение......Аз моята редовно я държа в тези обороти, като при 5к се отпушва. Разход 10 газ + 1 бензин, заради подгряването предимно. Наскоро ревизираха газовата и разхода се смъкна на почти 9.  70/30 извънградско/градско без напъни за икономично шофиране.

 

Редактирано от Drun

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

При мен, при 140 км/ч са 4500 об./мин. Но така си е конструирана...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен бе странно това - 4к оборота 140 км/ч, но свикнах. Какво свикнах, направо ми смени мирогледа 😁! Сега не мога да погледна автомобил, който няма прилично ускорение. ( Прощавайте за офтопика)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда обороти не я плашат. 4000-5000 не е издевателство, а "мед и капе на сърцето" - в случая, масло на валовете, ама не винаги е само там.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да питам 2.0 АТ комби , колко ви дава на магистрала?! Аз съм 11-12+ на без/с климатик 130-150 ... гледам всеки се хвали с разход като на 1.9TDI 😄 ,и се чудя добре ли , зле ли е...

Редактирано от jungles

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на газ или бензин? При мен на бензин е определено под 10/100, бих казал дори под 9. Нямам още достатъчно километри, за да засека точно, но смесен преход: 100-110 на първокласен път (магистрала), 130-140 - автомагистрала (Габрово -Варна) около и малко над 8. Без климатик, но доволно натоварена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 2.4 АТ комби, а и с разни промени от стоков вариант, така че не е съвсем съизмеримо, но мога да кажа със сигурност, че за автомата стилът на шофиране прави голяма разлика в разхода на магистралата. При мен разходът в момента при икономично каране с плавни ускорения с поддържане на ~150 по километраж е около 10–10.5 на газ. Ако карам по същия начин, но си закотвя круз контрола на същата скорост може да се качи на 11 и нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за на газ, на бензин не съм я пробвал на магистрала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наложи ми се бързо придвижване София - Слънчев бряг!

13.5/100 газ и 2ч. и 40!

 

С V8 и 400к.с. с темпомат и 120 средна -  16/100!

Мина ли 150 средна  и става 20/100!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата снимка е Монтана - Велико Търново (254 км).

Втората - общо за деня, като влизат сутрешно и вечерно градско в Търново (20-тина км) + обеден трафик в София (около 30 км).

Разход на газ +15% по колонка спрямо борд компа, така че вчера съм сГазил 112 литра. Лошото е че като взех колата август 2020-та, газта беше 2 пъти по-евтина в пари, а разходът си е приемлив за трафика и със зимни гуми.

IMG_20220302_064648.jpg

IMG_20220303_093957.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив-Търново 10.8 с понастъпване на магистралата. 

За 2600км среден разход 11.8.

 

Може би трябва да го ресетна, да видя след ремонта на скоростите как ще е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постояно 12/100 газ София - Бургас!

Със скорост до 150км/ч, иначе се оскъпява със 70лв. глоба!

Градското в София постоянно се мени от 14 до 16!

С тези цени пред блока се местят най-много 20 от 100 коли!

Всички са на изчакване.

Мисля си ако бензина удари 5лв, дали няма да се разчисти тоя паркинг?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стане 5 лева бензина тогава ще има национални протести, защото..........как ти ще посегнеш на записаното в конституцията право на нашенецът да кара кола.

Иначе по темата, моят туч гори от 15 до 23 газ. Като и извън градско може да гори 13, ама може и 20. Градското си е 20+,не съм я засичал чисто градско, ама е там някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин 95

8,73 л на 100км

Изминато разстояние

54 349 км

Гориво на км

0,19 лв.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От събота.
Сивик, 2.2 дизел, 2006г.

Температура на времето: 15-16 гр.
Бургас- София-Бургас.
Скорост на круиз: 140. На моменти, 160-170 км.ч. За кефа, на права отсечка, без никакви коли.
Изминати км-800
Гориво: 50 литра, дизел.
Средно: 6.2/100

Цена на горивото, когато зареждах: 2.99. Ромпетрол.

Изчислено в лева-150 лева.

Много, малко, това е положението :)

В колата бяхме двама човека.
Включен климатроник.


Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тия гладни години икономията ми е топ приоритет. Средно 5.4 л/100 км, толкова е и по колонка засечено пълно-пълно. 2.0 бензин!

IMG_20211228_151934.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



От събота.
Сивик, 2.2 дизел, 2006г.

Температура на времето: 15-16 гр.
Бургас- София-Бургас.
Скорост на круиз: 140. На моменти, 160-170 км.ч. За кефа, на права отсечка, без никакви коли.
Изминати км-800
Гориво: 50 литра, дизел.
Средно: 6.2/100

Цена на горивото, когато зареждах: 2.99. Ромпетрол.

Изчислено в лева-150 лева.

Много, малко, това е положението new9gag_smile.png

В колата бяхме двама човека.
Включен климатроник.


Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk




Да се допълня, като видях долният пост.
На мен, по борд ми даваше 5.4.

И а ли как да се уеднакви с реалното 6.2???

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги гледай реалното, АКО си сигурен, че зареждаш на бензиностанция, която отчита реално. Аз си имам такава, ходил съм си с мерителна бутилка, наливал съм си точно литри (примерно 5 литра и гледам дали отговаря на разграфяването). Ако отговаря, значи точно отчита. Някой път има разминаване между борд компютър и колонка, някой път си показва 1 към 1. Бордът е ориентировъчен, ама в случая дето постнах горната картинка си е съвпадна с реалното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам на 1 бензиностанция, на една и съща колонка.
Преди време ми даваше разлика борд/реално , примерно, ако е 5 по борд, реално беше 5,3.
Сега вече, разликата е осезаема ;)))))

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, jijane написа:

Иначе по темата, моят туч гори от 15 до 23 газ. Като и извън градско може да гори 13, ама може и 20. Градското си е 20+,не съм я засичал чисто градско, ама е там някъде.

Каква е колата/ туч /? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...