Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

20200603_180626.thumb.jpg.6e8a2b116b9e27ac6d04ef7ff8391520.jpg

1.4i-dsi до горе на Екото, 5/100 смесен цикъл: 100км магистрала, 60 градско София, останалото провинция(извънградско/градско), нормално шофиране, ориентирано към икономично, но в никакъв случай пенсионерско.

Според борда мога да мина още 805км.

Не веднъж съм чел и слушал да се приказва, че 1.8втека харчел колкото 1.4dsi,  мисля че е крайно време да се спре с тези спекулации.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D5252T...

 

Volvo V 70.

 

До Хисаря и обратно...

wp_ss_20200604_0006.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Брееей! Много си "галил" педала на газта, на това Волво! :thumbs1: :)

Вярно, все пак, че е дизел... ;)

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като го сметнете в левове и отивате в кереча...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кой " кереч " точно...

 

Кола тежаща около 1700 кг, с мотор 2.5, 140 коня...

 

Никоя друга не ми е давала такава сигурност и комфорт!

 

Който не е карал... не може да разбере!

 

Безупречни материали и сглобка.

 

И... много, много инженерна мисъл, а не като новите манекени, правени за подиума!

 

Ето още един разход - до морето и обратно.

 

130 - 140...

WP_20190902_12_58_55_Pro.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 2 часа, Hunter написа:

 

Който не е карал... не може да разбере!

Разбирам те, въпреки че не съм карал V70. Карал съм, ама само за тест драйв, 10-15 минути.

 

Обаче, имах за малко повече от 2.5г нещо от същата марка и епоха - V40. Преди фейса, '98-а със стария, 1.9 литров tdi на Рено. Разхода беше сходен - около 6/100. И сигурността, и комфорта, и материалите, и сглобката, и инженерната мисъл. 

Имах и Rover 420 sdi, 2-литров турбо дизел. И той така. Ама той си е Honda Domani,  та ....

 

А за кереча ... заеВи, настоящето ми CR-V гОри точно 2 пъти повече бензин. Ама газта не ме кефи и нищЪ. Карам си го на пЕтрол и не ми пука.

 

п.п. Искрено се надявам да не се разрази спор, кой е по-по-най-... , бензина или дизела. Целта на поста ми не е такава.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Краси, V40 e Mitsubishi Carisma...

 

И пак сигурно си е кола.

 

Но след 6 броя Honda, като седна в това добиче...

 

Усмивката ми е като на...

 

Редовия петак на Audi е невероятен - още един цилиндър към прекрасния им 1.9...

 

Звукът му е като на Subaru - не знам защо, но " петака " има невероятно звучене...

 

Качеството на изработката просто не мога да ти го опиша - колата я взех на реални 347 000...

 

Но не ми пукаше, защото ако видиш салона, германка е, но няма грам ръжда... Автомат Aisin, плюс това, че я измъкнах от гаража на първи собственик.

 

И така...

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 1 час, Hunter написа:

V40 e Mitsubishi Carisma

Знам ... че ползват обща платформа, ама чия е не знам. Лично съм виждал Каризма с гумени детайли по пода с надпис Волво на тях. V40/S40 ползват три вида двг - Волво бензин, Митси бензин GDI и Рено дизел. Бензинов Волво не съм карал, но имам на разположение Митси 1.8 GDI в Паджеро Пинин. Чудесен двигател е, ама в България не го харесват, 'щото не става за газчица. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студено ли е, задръстено ли е в София, но скочи моя разход рязко от 14/100 на 18/100!

Често като чакам в колата, си стои запалена да ме топли!

Та така с разхода. Иначе из Родопите покарах със скорост около 80 и ми даде 7.5/100!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Висок разход!

За 150км само в София център, къси макс 5км придвижвания, 23/100!

Е това е рекорд!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#Rakeem

Ми моят 1,8 ми дава 10,5 градско бензин или 12,5 газ в момента...! 😜😉

1,30 Euro/ L Benzin  срещу 0,54 Euro/L LPG

Какво да се прави?!🙈

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе много скъп тоя бензин в Германия, ние тука сипваме на 1.85. 

Иначе разходът за този двигател съотнесен към масата и габаритите на автомобила си е напълно закономерен. 

С какъв автоматик си, робот ли е това? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20201216_124623.thumb.jpg.e0e2f520002cdcb7190fdf4e1c5bd98a.jpg

Смесено,на газ...🙂!

Отговаря си борда,със зареденото количество газ,от колонката.

Сега зимно време, има повече разход и на бензин.

Някога имах стойности и под 9л,но сега не ги достигам.Дали,защото е била нова газовата или просто,сега я натискам повече...?

Те и маслата,бяха с 0W ,отпред...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя шестак е залепнал на 11,6 среден разход за последните 3800 км, ама в тях само около 10% е градско. Борда показва бензина, а газта реално е с литъ нагоре. Лятоска бе по-икономичен.

132420955_490199795503562_457172385348044275_n.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход 5/100 с дизела (1.9 ТДИ) -предимно магистрала, но около 300 литра заминават месечно. Със хондата разход 10, (ЦРВ 2.0 Бензин) но пък не я карам почти- един резервоар ми стига за месеца.

Редактирано от Civic Owner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

900км до морето и обратно! Скорост между 130 и 140! Ограничението на 90, минавам със 100!

Разход 9/100 по компа! Реално газ, 10.5 или 11/100, зависи от бенизиностанцията!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 6 F18В2 136 к.с. ръчна кутия 11200 км 70/30 градско/извънградско 9,2 само бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Renault Laguna F4R800 205к.с. 6 степенна ръчка, лятото съм я свалял на 7.5 ,сега е 8.4 по борд ,за очудване имам чувството че гори по- малко сръвнение от Хондата.. . - 69700км реални!! Разход на Акорда ,горе-долу сходен като на Колегата отгоре, чист бензин 95 Vpower only ;)

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият мотор е турбиниран а другият си е чисто атмосферен, няма как да се сравняват. Между другото по каталог  F4R800 205к Рено го дават 11.5/11.5, извън 6.5/6.5, смесен 8.2/8.3

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно голямо значение си дават годините и кмрте, предвид ниския разход. Живот и здраве ,ако не забравя лятото ще снимам на борд какво показва..

П.с. Говорим за Фаза 1 на Лагуната 2008-2012г.

>>>

 

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.02.2021 г. at 18:54, Accord 1,8i LS 2001 написа:

Акорд 6 F18В2 136 к.с. ръчна кутия 11200 км 70/30 градско/извънградско 9,2 само бензин

 

Това все едно е писано за моята кола, която си е на практика същата. При мен разликата е, че километрите са към 15000 и имам 5 врати.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, xatamoto said:

 

Това все едно е писано за моята кола, която си е на практика същата. При мен разликата е, че километрите са към 15000 и имам 5 врати.

средно и дават 8,6 на 100 та  горе долу при 50 на 50 градско извънградско го покрива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес, малко преди Джъмбо София - хоризонталния край на Хемус.

Маршрут Монтана - Враца (центъра) - София.

Силен трафик, ремонти и ограничения (Мездра - Ботевград), зимни гуми. Без тея фактори е 0,5 надолу.

Другото е на кофти снимките. Вижда се моментен разход на круиз контрол (2500об/мин при 120 км/ч), средна скорос и среден разход за прехода (trip A).

IMG_20210226_135821.jpg

IMG_20210226_140301.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрите енерговъоръженост и аеродинамика дават такъв моментен разход. Това е крейцерската скорост на Ледженда. При 90 км/ч е 6л/100км. Строго извънградски автомобил.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, как го направи разходомера да показва вярно, като си на газ? :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономичен Леджънд е ОКСИМОРОН.

Не е направен да е икономичен. 

Това му е едно от силните качества.

Е, който не смее да настъпи газта и само гледа разхода , или се влачи с......нека се радва на разхода.

Писал съм в раздела и макар отдавна да се разделих с автомобила, пак казвам  това не е икономична /не само за гориво/ кола. Всичко друго е заблуда, че си излъгал Honda.

Не се стърпях.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 

Аз едноцифрен разход не съм виждал на борда досега..имам го вече две години и 50к км 😀

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, chavdu написа:

Цецо, как го направи разходомера да показва вярно, като си на газ? :) 

 

Никак. Той си смята бензина (където се справя точно), а аз добавям 1.5 литра когато съм на газ. Ама гледам газта е вече над лев за литър, та днешното ми "Софиянец в повече" (по магистралката) излезе 38 лева. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, show_time написа:

Икономичен Леджънд е ОКСИМОРОН.

Не е направен да е икономичен. 

Това му е едно от силните качества.

Е, който не смее да настъпи газта и само гледа разхода , или се влачи с......нека се радва на разхода.

Писал съм в раздела и макар отдавна да се разделих с автомобила, пак казвам  това не е икономична /не само за гориво/ кола. Всичко друго е заблуда, че си излъгал Honda.

Не се стърпях.

Аз съм доволен. Очаквах да е по-лакома. Знам как да я галя и да не пие много, а в същото време да не съм бавен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, ceco_accord написа:

Никак. Той си смята бензина (където се справя точно), а аз добавям 1.5 литра когато съм на газ. Ама гледам газта е вече над лев за литър, та днешното ми "Софиянец в повече" (по магистралката) излезе 38 лева. :)

Ейй.... Голям "лъжец" ще се окажеш, с тези 38лв. за 300 км. .... :D.

С "утрепания" дизел, щеше да ми се върже 37.84лв. и то като не се влача с 120 км/ч. :lol:

А мислех, че ще ми е по-скъпо, с едно кафе, или малко Джони 🤣

 

п. п. О.... забравих, че си със шестак:rolleyes:, което автоматично ме набутва с малко Джони, ако си мерим разхода, с някой 4 цилиндров газов асматик. :lol:

 

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Emicha написа:

С "утрепания" дизел, щеше да ми се върже 37.84лв. и то като не се влача с 120 км/ч. :lol:

Не разбирам, защо са кавичките :) 

10.3 до 100км/ч ? По кои точно критерии, не ти е утрепан дизела? 

Ние с асматиците на газ, поне знаем, че го правим за икономия, нямаме илюзии "как се изстрелва тоя дизел, бате, бате". 

Отделно, че не караме никой да ни диша саждите.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, Емича не е бавняк - немоем а го стигнем по столичните задръствания. :) Кат пришпори Сервантес (както го наричат братушките) по легналите полицай, чак задния му мост къчове хвръга.

А 120 е макс скорост не на Ледженда а на магистралното хасвалт.

Някой път ще снимам и разход по друг маршрут, а горното споделяне бе заради факта че той е икономичен (за V6 SH-AWD) само на 3-цифрени извънградски скорости - без трафик, защото с него, (а особено ако намеря с кого пътем да си поиграя), лесно става 2-цифрен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Emicha написа:

Ейй.... Голям "лъжец" ще се окажеш, с тези 38лв. за 300 км. .... :D.

По-точно 320 - "от врата до врата", тоест вътре е и градското, което у Софето е 1-ва / 2-ра / спри па пцувай и така от кръговото на 4-ти км до болницата. Обратно същото + тапа още на качването на Цариградско. Това петък след 15 часа си е "лунна походка", а сянката ти се удуъжава по-бръже от местенето напред - нема излазане от столицата. :(

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 9 часа, chavdu написа:

Не разбирам, защо са кавичките :) .....

Ми трудно е "бате, бате" :), та най-добре, си го разбирай както те влече - ако има време де, че то след някоя и друга година , няма да останат ни дизели, ни бензини.

И не се взимай много на сериозно, че живота е кратък - карай си кефа и си живей живота с усмивка 🥃.

 

Цецо:

Цитат

...Кат пришпори Сервантес (както го наричат братушките) по легналите полицай, чак задния му мост къчове хвръга....

Което значи ,че магарето/катъра е свежарка , демек не е уморено и скльофано. :D

Което пък отговаря на въпросите на доста от колегите в разделите на 2-ра и 3-та генерация, (за разкрачените задници, повдигане на купето и т.н.), - сиреч да си сменяват омекналите и скъсани тампони и пружини, вместо да се занимават с някакви раздвижни щанги.

 

п.п. А Цецо, буриш с 20 км. и сега стана страшно....:)

Редактирано от Emicha
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята 2-ка даже мръсна с тоя цвят изглежда ОК, а технически не я мисля - ти си и стопанин и знам че си я почиташ, дори да е "работен кон".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, кола гориво не връща, освен тея дето карат на газ, с под половин резервоар с бензин.

Стрелката си спада постепенно и по някое време - ХОП, пак се вдига. :)

Но иде новото време, с ЕЛ. автомобилите, дето рекуперират тока, ама дали ще го дочакаме?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 км са ми на днешни цени 26 лв газ. В Петрохан. С такава скорост, дето нито 1 ЦРВ не може да влезе в завой. Така де, може и да влезе, ама няма да излезе. Не напъвайте се с печките. Да не изпушите. 

  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, mirott написа:

Така де, може и да влезе, ама няма да излезе.

То за завоите има и други фактори, но точно по онези към Вършец реших че няма да карам лятоска Ледженда с всесезонни гуми.

Грехота е по такива пътчета да не се използва тая трансмисия пълноценно. Обръщам борда на SH-AWD и консумацията не се вижда. Само после като плащам сметката си казвам - е поне представлението беше добро. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Emicha написа:

И не се взимай много на сериозно, че живота е кратък - карай си кефа и си живей живота с усмивка 🥃.

a-a-a-a, ти значи си се шегува-а-а-ал?  :)

Ясно, извинявай тогава :)

Така вече правят много повече смисъл умозаключенията ти по въпросите дизел/бензин/газ, от последните дни. 

 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пааа...  аз така  си правИм постоянно :).

 

А сега сериозно, много е важно , относно икономията:

67209602_2250683278363614_1663717459699433472_n.thumb.jpg.9c1d356f2f8181f893f1ffd44041ecbd.jpg

:lol::thumbs1:.

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...