Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Повечето колеги се хвалят с разходи под заводските и макс. скорости над заводските.

Как стават тея работи нИзнам? Публикувано изображение

Тея инДжинерини от Хонда нищо не разбират!

 

Mоже би карат по-икономично от инжинерите тествали колата Публикувано изображение.

Най-реалното си е това пълно-пълно и няма лъжа, няма измама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д13б2 95г. - лятото 5,5 изънградско8 градскозимата с литър отгоре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе...(от скоро я имам HR-V-105к.)...всеки ден на климатикПубликувано изображение с мръсна газПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениедосега вече 4-5 пъти я засичам-10 на 100...тва е майка...ако щешПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К24А3 - Напоследък много хиляди км. се навъртяха - и нещата стоят г/д така: (газ)Извънградско - между 9,5-10,0/100 - с климатроник; пълна кола и багажи бе натоварена до горе;Градско - тук ми е много трудно да кажа цифра зависи от задръстванията, от натискането, но някъде около 12-15/100 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15б2 варна -бургас- варна 5.8/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В софийските задръстваня 16/100, ужас :o !София Съни бийч и обратно 14/100, пак ужасно, но поне синаправих кефа.Повечето лачени коли Q7,bmw, s klasse,ауди, ми направи впечетление,че се юркат да ме гонят и след няколко км, пак падат на 120.Явно разхода им е висок след 120!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15B7....Лятото 8 градско,зимата 9 . Извънградско без значение лято или зима до 100 км. 5.5на 100 ! Няколко пъти съм я засичал с всичката газ на магистралата и дава 9.5-10 на 100!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Y8 Варна на газ с нормално каране. При последните 2 зареждания 9 и 9.3 съответно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д13б2 на газ 9 градско през лятото,а през зимата 11. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеееее, 16/100, студено е, изпарителя не смогва!Пуснах задните седалки напред, стоплих на макс колата, съответно и багажника и паднах на 12-13/100.Сега вече ще карам със пуснати седалки и до 140км/ч(ако не ме ядоса некои гоулем гоуф)! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несебър - София - Несебър - 7.5 със средна скорост 140. Доволен съм :rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стопли се времето, стопли се и бутилката, вчера 11/100, днес 9,9/100!

Нещо и става на таз кола, разхода е съмнително нисък! :yes:

Скороста е максимум 100км/ч!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 градско, а извънградско 6, колата е d16y7 

Редактирано от mitaks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

у Варна градско 1литър газ - 10км :) д15б2 в седан аз съм възмутен :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Z6 (125) хеч 94г Ракитово-София и обратно,на магистралата със 120-140км/ч и малко градско в София,ми даде разход 7.2 Газ.С газов инжекцион съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TYPE R а ми гори колкото му сипя до сега не го е връщал иначе 10 газ градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три години я карам с 225/45/17  - градско 14.5 до 16.5 извънградско 8.0 - 8,5

Днес минах на 16-ки с нови Dunlop sp bluresponse - 11.5 градско ( по същия маршрут преди да ги сменя беше 13.5) Трябва да мина още километри за да бъда по точен , но разлика има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско - София 8.5 /100 

Извънградско 7.5/100 

 

Това на LPG :-) Бензин 0.5/100 лятото , 1.2/100 зимата 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11,0/100 градско, 12,5/100 междуградско. Това на пропан бутан. На бензин същата работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам сивик англичанка Д14А2 ... зимата при нормално каране градско 9-10 си ги бара ... Лятото съм я засичал извънградско 7 с пуснат климатик , градско 8 .

Редактирано от rasedevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Honda Civic Vtec-e D15Z6 с газов инжекцион. Градско ми харчи 6, извънградско 5 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бее...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)  :spoko: Това е, защото по време на на движение, поема и доизгаря газове от предните автомобили  :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено всички така реагират, но факт толкоз си е.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едрева, как смяташ разхода?Кое по кое умножаваш и кое делиш?

Само за протокола!И как засичаш разхода, пълно-пълно, празно-празно или по стрелката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic coupe 7-ца d17a2 автомат многократни засичания - все 10/100 се върти смесено както и да го коткам, не ще да падне и това е. И това при положение, че повече от 50 мили (80 км/ч) не съм вдигал никогиш. Почвам да си мисля че нещо не е като трябва. Но пък от друга страна автоматика сигурно ме дърпа 1 литър поне пък и колата не е от най-леките. 1100 кг я дават... Шах с пешката. Има ли още някой с такава, дори и ръчка че ми е интересно? Май ще излезе най-НЕиконоичната Д серия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A4 седан кутия S20 от B13D2 след смяна на в.филтър и изпарител(БРЦ към Ловато) разход извън градско 6.6 до 100км/h градско в София без да я щадя в часовете 08.00 Младост-ценъур и 17.00 обратно 10,2/100 газостанция Ромпетрол

Редактирано от bigmo6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A4 9 градско 6 извън, при нормално каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Лого Д13Б7 (хайде малко разнообразие :yes: ) с АГУ и турски изпарител първо засичане от пълно до пълно,другите все бяха частични. 28 литра газ изминати 420 км. от тях 100 извънградско и 320 градско. Пали се на бензин и веднага прехвърля на газ,кранчето е доста натегнато,карането е пенсионерско-просто исках да видя на колко може да падне и все още не мога да повярвам дали е реално? :plane: Разход 6.68 л/100км.... :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Honda Civic Vtec-e D15Z6 с газов инжекцион. Градско ми харчи 6, извънградско 5 :)

А аз съм с D15Z8 с бензинов инжекцион  :),зимата съм до 6,5 ,лятото 5,8.Маршрута е от едно малко село ,до друго голямо,с 2 светофара и доста денивелация,и обратно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз съм с Honda Civic Vtec-e D15Z6 с газов инжекцион. Градско ми харчи 6, извънградско 5 :)

А аз съм с D15Z8 с бензинов инжекцион  :),зимата съм до 6,5 ,лятото 5,8.Маршрута е от едно малко село ,до друго голямо,с 2 светофара и доста денивелация,и обратно.

 

Ами ай ти като мъж им обясни, че е възможен такъв разход, че явно на мен като жена не ми вярват.....На колегата с математическите изчисления му писах на лично, да не става сеир тука, че не тва е целта уж....Поздрави за всички колеги и ай стига сте ни дискриминарали жените, не сме малоумни и може да смятаме и караме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някай беше писал тук,че който не е карал читава Z6/Z8 той не вярва за разхода,а мъж или жена колата е една.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам от две седмици на брат ми сивика седан Д14Z2 докато моята я кърпят с 50 лева бензин минах 250 км 70 извън града и 190 градско в Пловдив това е около 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо 9 газ,няма зиме,няма лете,35/65 градско-извънградско.

Англичанка 1,6витек D16Y2 126 катъра сток,климатика лятото не се спира.Рядко се пърчи,щото адреналина си го качвам с мотоциклет Хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея дни попътувах доста :)В Смолян лампичката вече светеше от няколко км. Заредих 50 лв. 95 на OMV. От там до Пловдив сам. Там натоварихме бажаж, взех още един човек и потеглихме за Силистра (през Ст.З.). По пътя сипах още 50 лв, и като стигнахме сипах за още 30 пак на OMV. С тоя бенз стигнах до София - общо 1000 и малко км. ECONO каране с 130 лв. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 ген. хеч с Н22А двигател, градско 10-13/100 - извънградско  6-10/100 бензин 95

8 ген. хеч 2.2ctdi  градско 6-8/100 - извънградско 4.8-6/100 дизел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Сивик (хечбек) 1,5 Vtec - E бензин 

Градско, зависи от задръстванията 7-8 

Извънградско, тук зависи от скоростта(за мен обикновено 100-110) и колко човека сме, но в порядъка на 5,5 - 7/8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...