Jump to content
Jacko

Prelude или Civic

Recommended Posts

Е СПОРЕД МЕН КОЕТО И ДА ЗЕМИШ НИАА ДА ЗГРЕШИШЛИЧНО МНЕНИЕ АЗ МНОО СЕ ЧУДИХ НО ИЗБРАХ СИВИК КОПЕ ШТОТ ПРИЛюДА НЕМИ ХАРЕСВА ОТ ВУТРЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ Е ТОВА НИКОИ ДА НЕ СЕ ЗАСИАГА :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Взимаи Сивика а не питаи за газ на Прелуда, сетих се за оня дето спечели Ферарито при Слави и го попита дали може да му сложи "ГАЗОВО", като пътуваш много сложи си газ на Сивика. Няма ден в които да не карам моя Хеч но газ не съм слагал и съм доволен. Аз съм за Сивика ->ако си баровец взимаи Прелуда.п.п.:lefter0v за задни накладки уж японски ми зеха 25 лева с смянатаБате и аз искам такава смяна веднага като скоча до морето ще мина да ги сменя при твоя човек.

Редактирано от doctor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lefter0v

Взимаи Сивика а не питаи за газ на Прелуда, сетих се за оня дето спечели Ферарито при Слави и го попита дали може да му сложи "ГАЗОВО", като пътуваш много сложи си газ на Сивика. Няма ден в които да не карам моя Хеч но газ не съм слагал и съм доволен. Аз съм за Сивика ->ако си баровец взимаи Прелуда.п.п.:lefter0v за задни накладки уж японски ми зеха 25 лева с смянатаБате и аз искам такава смяна веднага като скоча до морето ще мина да ги сменя при твоя човек.

е той ми е познат, може и за това да ми взима по малко за ремонт , но мисалта ми беше че частите не са чак толкова скъпи, другото опира до майстора колко майсторлък решава да си сложи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на гумичките,настройка на клапаните,пилене на главата,смяна на гарнитурата,смяна на ангренажен ремък,смяна на 2 ремъка и 2 ролки+труд=1000лв. за моя.Не знам дали е евтино или скъпо-вие преценете ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам какви са тези ремъци и ролки за 200 лв. с работата, при положение, че частите са горе долу тези пари , че и повече. ;) Иначе 4г и 5г са една и съща кола в общи линии, само с различни ламарини фарове и стопове. Говоря за 2.0 моторите. друрото е, че да караш прелюдец на газ е просто смешно, но това си е моето мнение. По-добре да не го караш отколкото , да го караш на газ. А когато набелижиш някаква кола по-добре вземи някой от форума, които е карал прелюд и може да ти каже за какво става въпрос. какво да гледаш .. гледай дали двигателя работи спокойно и тихо, махни капачката на маслото ..виж дали отдолу има някакво гадно такова като грес. Виж аспуха ..не трябва да е омазнен от масло... това са някои насоки. качи се вътре ..виж волана дали има някакъв луфт .. покарай малко ..виж дали тегли нанякъде. виж дали хърка 5та предавка при включване .. разни такива неща. Принципно тези коли са супер здрави, рядко имат някакви проблеми и то в повечето случаи са дребни но все пак е задължително да гледаш внимателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох цялата тема аз бях пуснал същата в друг форум :D И за сега мисля че се спирам категорично на Civic 1.6 Vtec 125к.с. Купе-то !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно решение!!!Прелюда си иска повече пари за бензин и подръжка.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ме поправи ако бъркам (за Honda Prelude 2.0 133к.с.)Въздушен филтър - 59.80 лвГоривен филтър - 34.30 лвМаслен филтър - 8.40 лвАнгр. ремък - 26.00 лвПистов ремък - 13.00 лвТова консумативите, ето и малко части:Стопове (комплект) - 50.75 лвФарове (комплект) - 112.00 лвСтранични огледала - 60.00 лв.Шарнирен болт - 12.00 лвДискови накладки (предни) - 36.54 лвДискови накладки (задни) - 28.71 лвДискове (предни) - 136.47 лвКомплект чистачки Champion - 40.30 лвВодна помпа - 73.00 лвСъединител (комплект) - 280.78 лвАмортисьор 1 брой - 99.00 лв(и ако някой може да добави някакви други части какви парички са, ей така информативно)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата "Jacko" Възможно ли е да дадеш примерни цени и за части на Сивика.

Мерси предварително :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въздушен филтър - 59.80 лвАнгр. ремък - 26.00 лвСтопове (комплект) - 50.75 лвФарове (комплект) - 112.00 лвДискове (предни) - 136.47 лв

Абе човек от къде са тия цени бе :D Въздушен филтър - много пари бе има ги за по 10 лв ментациАнгренажена ремак -много евтин поне 40 - 50 лв Стопове - пак много малко пари то на колелото един светло отразител е по скъпФарове -а стига бе то за голф 3 по моргите искат по 50 лв на фарДискове -пак малко ми се виждат за 2 диска (ако са два де) Редактирано от RikoV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива цени просто не съществуват. Ако ги има ..веднаги искам стопове и фарове ...е така просто да си имам за експерименти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

RikoV & xtuners

Частите които съм дал като пример и цените им са от български онлайн магазини от които можеш да поръчаш директно. От всички продукти които съм изброил има в наличност. Само стоповете, фаровете и страничните огледала са от ибей (нови), естествено смятани са без доставка, но доставката няма да е повече от 20/30 лв.

Редактирано от Jacko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай сайта на този магазин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм в час с цените на частите за прелюд, мога да ти кажа, че цените които си дал са много по-ниски от това, което плащам за сивик. Доставката от ибей на фарове и стопове няма да е 20-30 лв - можеш да си сигурен. Ангренажен ремък за 20 лв не бих си сложил никога :ranting: - и сам ли смяташ да си го сменяш? ами ролката? (ако си 2.0 - ще минеш по-тънко, но двувалките...) Каквото и да вземеш ако ще купуваш толкова евтини части, ще береш ядове. Въздушен филтър два пъти по-скъп от ангренажен ремък хехе (става въпрос за обикновен въздушен филтър - ако съм разбрал правилно) Предвиди си едни 1000 лв за след като купиш колата и няма да сбъркаш. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rockDrive

колеги от 1 месец карам прелюд 5ген. До колкото знам двигателя 2.0 - 133 е същия като на 4ген. Ето цените на консумативите които съм сменил:1) Ангренажни ремъци (оригинални Honda маде ин жапан) малък - 100лв, голям 110лв2) Две ролки за ремъците 150лв(не оригинални)3) масло на двигателя и скоростната кутия Мобил 1 - 80лв4) маслен филтър - 10лв5) въздушен филтър - 30лв6) горивен филтрър - 30лв7) свещи NGK ZFR 6 - 60лв8) труд при читав майстор(много важно за ремъците) - 100лвтотал: 680лвАко някой си мисли че ще си купи прелюд за да му слага ремъци за 20лв евала!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Jacko Не са коректни цените, които си посочил.

Действителните цени са една идея по-височки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като нов във форума, ще споделя че Prelude изглежда супер добре, но като че ли Civic 5-те ген. е по-удачната кола, изглежда по-практична от гл.точка на разхода и частите, а за дизайна също никак не е лош :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.drive.bg - това е единия сайт за частите, другия немога да се сетя кой беше, но и него ще го намеря. Там имаше повечко неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик Купе по широко ли е от Прелюд-а говоря за вътре самото купе./ :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако още не си взел нищо :( според мен варианта ти е да си вземеш D15Z6 аз карам такава супер доволен съм разход градско 7-7.5 на горе долу нормално каране :lol: пак като гледам искаш кола дето хем да варви хем да е икономична така че........ И дане забравиш да се похвалиш като решиш :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако още не си взел нищо :( според мен варианта ти е да си вземеш D15Z6 аз карам такава супер доволен съм разход градско 7-7.5 на горе долу нормално каране :lol: пак като гледам искаш кола дето хем да варви хем да е икономична така че........

И дане забравиш да се похвалиш като решиш :(

Задължително ще се похваля.

Вмомента се намирам в много кофти ситуация .... мисля да си взема D16Z6 защото този мотор са ми предложили за сега и мисля че ще остана доволен кофтито е че много рядко в БГ се намират такива коли,и вече се чудя какво да правя Дано ме разбирате :angry: Надявам се в най скоро време и аз да бъда член на "ХОНДА".

 

Мисля че повечето от вас са имали подобен проблем. :(

Редактирано от enviro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе бате къв е тоя Пелюд кадето харчи 8-9 аз моя го продавам точно за това че под 13-14 не пада иначе е много яка кола и върви много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,с риск да ви подразня много моя с Н22 харчи 50 литра за 512 км в София:(е,нужни са малко жертви може би,но .....животайде успех с вашите колип.п.иначе от тази тема няма много полза.всеки си преценява за себе си.всичко е прекалено субективно за да се водиш от другите.а и според мен е тъпо да действаш на стадния принцип-да харесваш каквото им харесва на другите....просто защото им харесвачовек трябва да е малко авантюрист,да пробва нещо ново за да му е интересен живота.....кога ако не на 20 години можеш да се хвърлиш безрасъдно за нещо,било то и кола?

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилюдеца е номер 1, кой квото иска да говори... И аз съм мераклия ама нещо не мога да си намера иначе моя бюджет е към 6000 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...