Jump to content
Saho

Пак сме първи !

Recommended Posts

Здравейте колеги! Хонда пак избухна на световните пазари! Любимата марка пак ще влезе в историята. Надявам се и други марки да последват примера на "хондаджиите".new honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кола, вървяща на алтернативно гориво изглежда адски добре и отвън и отвътре, а и мощността звучи добре. За съжаление не я очаквам в България през близките 10 години поне... Просто и да решат да внасят нямаме нужната инфраструктура като например станции...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва е жестоко!след години такива коли ще караме няма начин!само да не разберат талибаните че току виж станало воина!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първа първа.... ма и първа ще и прогният задните вежди и прагове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна е.... Хора дайте вместо да протестираме за високите цени на бензина, да земем да прочетем и разберем за бъдещетето, защото петрола не е вечен и съвсем скоро всички ще караме подобни автомобили, а петрола ще е само за шейховете в Дубай.. .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 минути го гледах по NTV централната емисия на Календар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше ясно, че рано или късно ще направят автомобили с алтернативно гориво. Радвам се че първите са Хонда. П.П. Поне улиците ще са винаги измити :) Само да не се окаже че зимно време ти замръзва колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

FCX CLarity се продава комплект с "безоностанцята". След като зареди колата започва да произвежда електричество за бита. Справка списание "The Power of Dreams" брой втори ако не се лъжа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готиното освен всичко друго е, че няма да може да ти я тафнат /засега/ защото нито станцийка ще имат, нито на кого да я шитнат, нито защо да я разчастват - няма на кого да продадат чаркалаците и може май да се направят на парчета докато го правят! :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не разбирам защо не продават Сивик GX (с метановия двигател) в Европа :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не разбирам защо не продават Сивик GX (с метановия двигател) в Европа :thumbs1:

Щото тогава няма кой да купи WV с метан :) !Ще им умре производството на германците!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Обаче едно нещо ми е интересно. За да караме на водород, той трябва да се синтезира. За да се синтезира е нужна енергия, която предполагам води началото си от нефтените продукти или в най-добрия случай от ядрена енергия... и някак си се губи значението на "неизчерпаемо гориво". Ако има някой по-запознат да хвърли светлина върху нещата :thumbs1: . Другото, което ме дразни е как факта, че хонда първи са пуснали водородна кола ще си остане само за нас форумците. След няколко години като пуснат подобно чудо в Европа, само гледайте рекламите. Бас държа, че широката аудитория ще остане с впечатление че това е прецедент в автомобилостроенето... Както се случи с ваноса на БМВ и 4WS мисля, че рено беше... В рекламите оставаш с впечатление че това е измислено през 21 век. Нищо че батко японец го ползва от 3 десетилетия, ама кво да правим, медията е голямо нещо :) .

Редактирано от vanko_2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първа първа.... ма и първа ще и прогният задните вежди и прагове :)

:thumbs1:;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз вчера гледах това и мислех да го пускам но са ме изпеварили :) иначе идеята е готина , надявам се да пробие на пазара защото в годините е имало много такива проекти но неса стигали до никаде :thumbs1: Просто петрола си плаща да се кара само на петрол по тоя начин печелят много , и неми се вярва да разрешът някаква алтернатива да се развие до такава степен ,че да почне да им дърпа от парите защото зад петрола седят не марки коли ми цели правителства и държави който няма се дадът на Хонда ,но ми харесва идеята винаги в началото е тежко но знае ли се може след 10 год. това да е в разцвета си :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля че, с безумното покачване на цените на петрола тъкмо на време се появи този автомобил. Така и Хонда печелят гласовете на природозащитниците които критикуват автомобилните производители. Всеки знае каква кампания се предриема от всички правителства заради глобалното затопляне, а японците показаха реални действия срещу този проблем. Таман на време, много добро стратегическо решение от страна на компанията. Това е обмисляно много време преди да предприемат действия и са преценили всички рискове. За мен пускането на този автомобил е правилно и е точно на време :thumbs1: Ето заради такива действия адмирирам и се възхищавам на японците. Браво!!!

Редактирано от JoePass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FCX CLarity се продава комплект с "безоностанцята". След като зареди колата започва да произвежда електричество за бита. Справка списание "The Power of Dreams" брой втори ако не се лъжа :)

Брой Зима/2007 един черен :)даже до колкото си спомням тая станцийка дето си я зареждаш вкъщи за да върви трябва да си газифицирани след като зареди колата както каза колегата започва да произвежда електричество за бита като същевременно намаля сметкитена домакинството за ток.. нещо таковаабе с две думи като си я зареждаш у вас май излиза почти за без пари то май и затова пишеше че щяла да струва 1 милион ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_ceci

FCX CLarity се продава комплект с "безоностанцята". След като зареди колата започва да произвежда електричество за бита. Справка списание "The Power of Dreams" брой втори ако не се лъжа :)

абе с две думи като си я зареждаш у вас май излиза почти за без пари то май и затова пишеше че щяла да струва 1 милион ?!
1 милион си е доста сериозна сума.Аз тъкмо разсъждавах по темата,че 1 такава кола ще струва бая пари.Това обаче надхвърли очакванията ми.И все пак рано или късно тези пари ти излизат като сметнеш парите за бензин или нафта които си спестил.Така или иначе дано любимата марка да успее да я разпространи в световен мащаб.Пожелавам успех на Honda и да продалжават да са най-прогресините :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest harpi

Според мен станцията ще струва повече от колата, щото в статията пише че колата струва 3 години по 450 евро на месец което е 16 200 евро, напълно нормална цифра за нова хонда даже малко евтина като гледам какъв дизаин има тази.Обаче лятото ще е яко например както си караш генерацията завършва с кранче за вода във купето :) и си наливаш и си пиеш и си пикаеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o
Отговорено (Редактирано)

darshan Ще ви кажа нещо , което може и да ви прозвучи като измислица, поне на мен ми звучеше така, докато не го видях с очите си. Бащата на приятелката ми направи такава система, която произвежда водород , малка е но ефективна. Нужни са вода, сода бикарбонат и електричество 20 вата. И машинката работи. Най-интересното е че вече монтираха с един негов приятел такова чудо на субару-то му и сега му гори смесено газ и водород 5 л газ градско !!! Следва върхът на сладоледа МОЩНОСТТА МУ СЕ Е ВДИГНАЛА С ОКОЛО 50 % ;) е, и аз неможех да повярвам , ама факт. Пича сега ще прави старото кадетче да върви само на водород и твърди, че щяла да гори 300 мл. вода на 100 км ;) ;)

 

Пич,не се колебай,направо пусни нова тема!!!

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Обаче едно нещо ми е .

да, така е, Законът за Запазване на Енергията, не важи ако караш Субару

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви кажа нещо , което може и да ви прозвучи като измислица,..................

Колега,като смесиш вода с NaHCO3 се получава единствено и само CO2 като газ!Погледни тукИнтересното е че май този човек е измислил нескончаем източник на гориво,защото водата се среща навсякъде,а содата за хляб се добива също лесно и евтино. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дариус, радвам се че си открил уикипедия :) Но при електролизата на вода се получава водород, чрез пропускане на електрически ток през самата вода. Човекът твърдеше, че содата я слагал за да стане електролит течността. Аз нямам чак такива задълбочени позбнания в областта на тази материя, но лично съм видял как работи това нещо. Нямам намерение да споря, просто споделих нещо което ме впечатли с вас. Освен това не съм твърдял, че той го е измислил това устройство, той просто го направи по някакви схеми от интернет и джаджата си работи. И на мен не ми се вярваше ама... така, че който не вярва, ОК. Само не ми обяснявайте, че си измислям неща с които да ви впечатлявам тук. Изобщо не ми пука кой вярва или не, нито съм се регистрирал да се правя на умник. Сори за оф-а.

А наясно ли си че електролизата СПАЗВА ЗАКОНА ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ЕНЕРГИЯТА И НЕ МОЖЕШ ДА ПОЛУЧИШ ПОВЕЧЕ ЕНЕРГИЯ ОТКОЛКОТО ВКАРВАШ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"А наясно ли си че електролизата СПАЗВА ЗАКОНА ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ЕНЕРГИЯТА И НЕ МОЖЕШ ДА ПОЛУЧИШ ПОВЕЧЕ ЕНЕРГИЯ ОТКОЛКОТО ВКАРВАШ!"И аз това се опитвах да обясня още когато излезе статията за "въздушната кола" :). Като бях по-малък и говореха за коли с "вода" (ставало е въпрос за водород, ама кой ти мисли). И аз си викам "брееей разпадаш водата на кислород и водород, гориш водорода и се получава вода, която пак разпадаш и така...". Взело че се получило перпетуум мобиле, ама тука леко се намесват и законите на физиката ЗЗЕ и др. :D. Абе както казват хората, ще доживеем, ще видим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JoePass е много прав. На майката Земя вече направо сме и е***ли майката и много държави из света имат фиксирана/развиваща се еко политика, та ако ще и това да има бърка в джоба. И в този ред на мисли, подобни двигатели имат (вече) доста добър шанс да стават все по-популярни и използвани.Също да не забравяме, че това е производство на Хонда. Те не са от тези бедни инжинерчета, ала гаражен тип, дето правят голято откритие на живота си, ама нямат ясна идея кой ще го популяризира и дали въобще ще стане тази работа... Хонда е тръгнал в тази посока, щото то е ясно... бъдещето на автомобилите до доста голяма степен е в тази посока. То и днес е факт, че колкото повече ти "цапа" колата, толкова повече си плащаш за да я караш (все още ни разрешават). Няма да се учудя, след накоя и друга година(при нас десетилетия), да стегнат така законите, че ако пръднеш да не те глобяват само и само защото си изпуснал "еко-газ" :PЩом "безоностанця-kit"-а произвежда енергия за бита... явно са го измислили така, че да не черпи повече от колкото изкарва.Аз тук виждам само 2 проблема:крайна цена на автомобила(по предположения няма да е толкова евтина, като редовите)поддръжка (цена, резервни части и т.н.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... явно са го измислили така, че да не черпи повече от колкото изкарва....

без глупости във форума викам аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно са го измислили така, че да не черпи повече от колкото изкарва

100000000% сигурно е че ще черпи повече от колкото изкарва или в перфектния сличей ще изкарва точно колкото черпи. Тука ефекта идва от това че енергията се трансформира от един вид в друг със задоволително малко загуби и без вредни отлагания! Защото газта би произвеждала повече топлинна енергия при изгарянето и (примерно), от колкото да се произвежда от нея електрическа енергия която да преминава в топлинна. колкото по малко трансформации преминава енергията, толкова по малко загуби. Хонда вадят този автомобил точно в правилния момент, когато все повече се засилва натиска срещу замърсяването, по този начин те показват ясната си позиция по проблема и точно каде се намират те в цялата работа. А относно дали ще стане хит - едвали, но ще извърви първите стъпки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се иска да карам такова животно , но ще се задоволя с 5та ген. За сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...