Jump to content
BorisD

Accord 98-02 Проблем

Recommended Posts

Здравейте,по принцип съм нов във форума, не съм лаик на тема автомобили(даже съм с образование свързано с тях), но имам проблем, който признавам ми е....а м....та :ph34r: :ph34r:Преди около две седмици колата започна да загрява леко в задръствнията, помислих си че перката за принудително охлаждане не се включва и реших да погледна кво става под капака, наистина перката не се включваше, пуснах климатика и температурата се нормализира, перките се включиха както си е по дебелите книги.Погледнах къде седи датчика и си викам дай да го дам на късо(на загасен климатик) пък може и да ми върже, перките завъртяха и си викам нов датчик и готово.Да обаче аз си падам малко психогангстер и като отидох в БУЛТРАКО да поръчвам датчика си поръчах и нова помпа(штот стария собственик не я е сменил като слагал новия ремък), нова капачка, нов датчик за стрелката, нов термостат, взех и от тоя хубавия червения синтетичен антифриз. И кво мислите стана след като вчера смених всичко(промих и системата даже,налях,обезвуздуших и т.н.) - НИЩО, ПАК НЕ МИ ТРЪГВА ПЕРКАТА :ph34r:(П.С. Не е и от РЕЛЕТО проверих го работи,бушончето е OK,всички кабели са си на мястото и не са уръфани)Айде сега, който е в час по тоя проблем да ме светне, штот аз се съмнявам че ако я закача утре на диагностика ше излезе некъф проблем.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ КОИТО ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ДА МИ СЪДЕЙСТВАТ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest inferno

провери ли за полтъргайст?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, прочетох за мъките ти и за всичко, което си сменил. Единственото за което се сещам е да намериш термометър с голяма скала - до 100 градуса и да си измериш темп. в радиатора (при отворена капачка).Може да те лъже стрелката на таблото или нейния датчик. При 85-90 градуса трябва да се вкл. перките. Дано и новия термостат да отваря навреме. До колкото знам датчика за вкл. на перките е навит в главата. Макар и нов провери дали охл. течност стига до него , за да го "управлява". Ти когато свържеш кабелите му, реално го заобикаляш. При нов такъв , остава само да няма КОЙ да го подгрее за да подаде той контакт. А иначе темп. е паднала когато си вкл. климатика, защото там перките тръгват заради климатика.Остави я да работи на място с термометър в гърловината на радиатора и гледай темп. на таблото и на термометъра и дали ще включат все пак перките, като разбира се внимавай да не я прегрееш.Това се сещам на първо четене при всички сменени от теб неща. Успех!

Редактирано от Soichiro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Намерих какъв е проблема, датчикът които купих от БУЛТРАКО се оказа дефектен, горе бях писал че не ми се пуска перката, е пуска се но не на градусите на които пише че трябва а на 106*C, което си е на една крачка от прегряването.БЛАГОАРЯ МНОГО на колегата който ми даде съвет :( , а на другия с полтъргайста няма да отговоря, защото не искам да ме изгонят от форума :( .Довиждане !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Намерих какъв е проблема, датчикът които купих от БУЛТРАКО се оказа дефектен, горе бях писал че не ми се пуска перката, е пуска се но не на градусите на които пише че трябва а на 106*C, което си е на една крачка от прегряването.БЛАГОАРЯ МНОГО на колегата който ми даде съвет :( , а на другия с полтъргайста няма да отговоря, защото не искам да ме изгонят от форума :( .Довиждане !

.. Тва е възможно най-гадната история , която може да се случи - нова част дефектна и то "О"ргинална ... :( Добре че си се оправил ... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...