Jump to content
Guest kons

Мнение от форума, начинаещ Хонда-фен

Recommended Posts

Guest kons

Здравейте Хонда манияци!Аз много скоро ще се присъединя към вашата банда, обаче имам една дилема: Имам 2 фаворита и трябва да избера единия - Сивик, седан (английска) 1.6, 16V, 114 коня, или Сивик 3 врати 1,5 V-TEC 11 коня, японска, модел D15Z6. Седанът има 2 чифта хубави гуми, едните с джанта, аларма, 3 месечна гражданска и е регистрирана, а другата си е съвсем необслужена.Всяко мнение за двигателите и пърформанса на тези 2 екземпляра ще ми е от полза и съм предварително благодарен!Успех на всички! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно стана ясно, но все пакяпонката е 115 коняайде, чакам мнения, че до ден два трябва да взема едната :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двете са добри все пак са Хонда , ако държиш повече да има лукс англичанката е за теб и обратното ако искаш бегачка японката е :( и се пише просто VTEC без всякакви чертички(съвет) ;) Лично аз бих предпочел японката като не държа на интериора и с какви екстри идват важното и да върви :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:( ами вземи тази която ти е на сърце. Или ще ти върши работа. Ако не ти трябва голяма кола и искаш да повървява повече вземи 3-врати. Ако искаш по удобна и пътуваш по големи разстояния вземай англичанката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скачай в японката, другата е с по-куц двигател а и с 2-3гуми и едно обслужване няма да си оправиш живота......да не те е яд после

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kons

;) ами вземи тази която ти е на сърце. Или ще ти върши работа. Ако не ти трябва голяма кола и искаш да повървява повече вземи 3-врати. Ако искаш по удобна и пътуваш по големи разстояния вземай англичанката.

това хубаво, ама като и двете са ми на сърцето, по различен начин? голяма дилема :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

техничски можете ли да ми дадете някои предимства и недостатъци на двете коли? Между другото и двете ги карах и разликата във вървенето е минимална, дори и при старт, поне така ми се стори...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 ВТЕК-а ще ти гори поне с 2л по-малко от другата особено на градско, сглобявана е в Япония и всичко и е японско, по-пъргава е, има всякакви части за евентуален бъдещ външен тунинг за разлика от англичанките за които няма нищо такова, таблото ме кефи хиляди пъти повече от махагоните и стария ръбат дизайн на английските (индивидуално мнение), визията и модела са по-нови - англичанката е с по-остаряла концепция и купе от роувър 92г, започва да се произвежда края на 94г, докато японката чак в края на 95г, затова и англичанката се води 5.5 генерация а японката 6-та.........стига ти толкова, че ще ми се обидят доста хора тук, но това си е мое лично виждане, сигурно има и с противоположно такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е един от тези с противоположното мнение съм аз :(Англичанката си е доста по-комфортна от триврата японка. За перформанс наистина японката има доста по изгодни предложения, защото за да правиш перформанс по англичанката трябва да смениш глава, но пък тогава имаш възможност за много повече мощност отколкото 1,5 двигастеля на японката. ако искаш удобна кола която също върви доста добре ( мисля че с японката доста ще са наравно ) вземи си англичанката. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм и едното и другото ... всичко е въпрос на лично усещане .. лично аз нямам дилема в случая >>> made in Japan :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанка=СЕМЕЙНА кола :P:rolleyes: ! Останалото, го е написал Майната ;):D !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тривратата!Японската!Английският civic става, ама... ако имаш жена и две деца тогава земи английския кораб :D (и мен ме дразнят махагоните и другите псевдо-лукс изпълнения)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си взема Хонда-та от подписа ми и аз имах твоята дилема - сега с гордост си карам Японка D15Z6 ;)Ти решаваш :P:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм 1.80 и в "японките" ми е неудобно влизането и излизането. А и явно човек като мине 30 години и гледа да му е по-комфортно и удобно пред загубата на 2 десети за 0-100.Иначе японката ще е по-икономична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японката си е японка спор няма :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В хечбека се влиза по-лесно с тея широки врати бе, Restless?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В хечбека се влиза по-лесно с тея широки врати бе, Restless?

За това си търся Акорд купе :P:D Иначе - вземай японката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

Земи си това което на тебе ти харесва повече ..не питай тук на кой кво му харесва ....а и тук няма хора почти който да харесват англичанката .....дайййте ги на чертата тия японки :D:P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Земи си това което на тебе ти харесва повече ..не питай тук на кой кво му харесва ....а и тук няма хора почти който да харесват англичанката .....дайййте ги на чертата тия японки :):P:P

That's the f*ck*n spirit!

 

А иначе колегата :Brutalism: е прав, едно бързо прегледче е най-разумния вариант. Няма скрито покрито :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Draik

Ето това е приказка Михо :)И стига вече с това японка-англичанка. И двете са си с чаркаляци на Хонда. И двете стават за тунинг, е да японския вариянт предлага доста повече възможности. Но както ти каза колегата по нагоре, което аз забравих да кажа в предишния пост - вземи тази която е по-запазена. Това е най-важното, иначе и двете са еднакво надежни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И стават за возене. На тривратите сивици им липсва типичното за голф каруцарско окачване и возят удобно, а на който му трябва голяма луксозна кола - има акорди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,но не съм чел предишните мнения(с цел да ти кажа моето,без да е зависимо) :)

Харесвам традициите>в частност японските>абе автомобилостроенето им :) (схващаш накъде бия)....но става въпрос ,ТИ как усещаш двете коли....коренно различни са ....ако наистина си пред дилема (което мен ме очудва :P ),тогава избери тази ,която е по-гледана!!! и по-изгодна като сделка....

 

А и каквото и да вземеш,качеството е Honda :P .....недей слушай другите (влючително и мен :P ),защото ние няма да я караме....

 

Поздрави и да се похвалиш!

Редактирано от beneton4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kons

Извинявай,но не съм чел предишните мнения(с цел да ти кажа моето,без да е зависимо) :)

Харесвам традициите>в частност японските>абе автомобилостроенето им :P (схващаш накъде бия)....но става въпрос ,ТИ как усещаш двете коли....коренно различни са ....ако наистина си пред дилема (което мен ме очудва :P ),тогава избери тази ,която е по-гледана:) и по-изгодна като сделка....

 

А и каквото и да вземеш,качеството е Honda :P .....недей слушай другите (влючително и мен :P ),защото ние няма да я караме....

 

Поздрави и да се похвалиш!

Прав си, различни са, но и двете ми харесва как се държат и при ускорение и при дупки (като знам какво да очаквам от японката, разбираш ме :D ) и като цяло...

 

Пичове, кажете за разхода, че ще я карам повече градско и комбинирани сметки не ми вършат работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

градско

И аз да попитам, сами ли трябва да се сетим кой град имаш предвид? Или и ти си мислиш, че града е само София? :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за София става въпрос, да, но не мисля че града е само София!Мисля обаче, че във всеки по-голям град с набъбнало движение това "градско" важи със същата силаако искаш сега можеш и да ми напишеш какво мислиш за разхода на тези два модела на Хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой ли не си е засичал колата колко му гори?

Редактирано от kons

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda6080

Аз съм с D16Y3 и в софия си ми дава 10 на 100.Обаче изванградско ми пада на 6,5 на 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

за D15Z6 виж тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=20208&hl=аз съм я сваляла и до 5.25/100 икономично извънградско в софия зависи колко и как караш от 7/100 до 10/100, знаеш защо :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за D15Z6 виж тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=20208&hl=аз съм я сваляла и до 5.25/100 икономично извънградско в софия зависи колко и как караш от 7/100 до 10/100, знаеш защо :offtopic:

за японката да, ясно, попрегледах мненияА седана (англичанката 1.6 16V 114 коня) колко приблизително би изгарял? Градско и извънградско?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4382.htmlведнъж ти го казах но май не зацепи - този двигател не е от най-хондовските! Повече го докарва на голфов май.....един акорд 94-98г си вземи 2.0 131кс, хем ще е по-голям, хем по-луксозен, хем по-пъргав, хем и по-иконочмичен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ПЕРФЕКТЕ�_29

Проекто-колега, карам англичанка 1,5 - 115 коня, 98г. Качвал съм се и на японка с такъв двигател и наистина японката си дръпва по- бързо, но имай в предвид килограмите на англичанката. За мен лично като пъргавина разликата между двете хонди не е голяма, дори почти незабележима. И все пак предпочитам на автомобила ми да могат да му се ползват задните седалки. Дори багажното пространство е по- голямо. А за разхода - мойта градско ми дава 6,5 с нормално каране при включен икономичен режим, а извънградско пак при икономичен - 120 км ми дава 5,2. Сам избирай - ако ще караш колата сам и не повече от 2 години си вземи японката (по- пъргава е). Но ако ще караш колата и ще я "ползваш" да ти върши работа, си вземи англичанка.Това беше мойто лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанка D15Z8 1.5 115k. от 6 до 10. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ПЕРФЕКТЕ�_29

10 харчи с 5 човека и на 5000 оборота :blink: Колеги, имайте в предвид че Хонда е корпорация, която не би си позволила да се изложи с модефикация с не надежден двигател - било то "японка", "англичанка" или дори след време и "българка". Взимаш двете коли, караш ги да ги огледат и купуваш тази, за която ще ти идат по- малко разходи по ремонтните дейности

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... Колеги, имайте в предвид че Хонда е корпорация, която не би си позволила да се изложи с модефикация с не надежден двигател - било то "японка", "англичанка" или дори след време и "българка". ...........

То и за тойота така се мислеше ма виж турските.........а доиде ли в България сигура ще се изложат :blink::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изи-бизи джапанизи;е моето мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...