Jump to content
tison

Crx D14a1

Recommended Posts

Попаднах на един много интересен модел рекс. Колата е производство 91година и е с двигател D14a1 с два карбуратора и ръчен смукач. Отначало помислих че е със сменен двигател, защото по каталозите няма такъв модел, но така си е оригинално и отзад е с барабани. Кажете нещо за този двигател- характеристики, подръжка ,вървене, горене. Изобщо сполучлив ли е и заслужава ли си рекс с такъв двигател, който е технически поостарял. Колата е внос от Испания ако това има значение

Редактирано от tison

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Neophyte

не знам колко е технически остарял,но аз съм с такъв двигателза разхода,мен ми дава 10 градско и то с не много пърженеза вървенето,ще ти кажа срядата,щото ще сменям тогава съедините и ще и вида пълния потенциал ;)но и с кофти съединител си върви доволно,като за 90 коня ;)като е студена предполагам,че няма да смисъл да казвам,че е отвратителна,заради карбураторитеза подръжката не мога да ти кажа особенно,щото е имам от скоро и съм сменял само консумативиангренажа и ролката са някъде около 80 и малко леватоя CRX така като го описваш,се едно слушам Сивик ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

поразгледах се из табличките за двигатели на хонда и навсякъде пише Civic GL/GLX, Concerto.... Колега ако имаш възможност постни една снимка на това интересно рексче да го разгадаем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа още един интересен екземпляр.Карал съм Сивик със тоя двигател за кратко и за 90-те си кончета вървеше повече от доволно.Със карбовете има доста голямо поле за изявава и ако срещнеш подходящият човек да ги настрои както трябва или да ги пипне леко тая кола тръгва доста силно и избиваш всичко живо до 1.4 та и малко нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поразгледах се из табличките за двигатели на хонда и навсякъде пише Civic GL/GLX, Concerto.... Колега ако имаш възможност постни една снимка на това интересно рексче да го разгадаем

Снимки нямам но мога да я опиша горе долу ;) лошото е че е пребоядисвана и то в жълто като има малко ръждички, оригиналният цвят е бил червен и може би собственика и е искал да кара жълта кола, защото удар не личи. Иначе двигателя беше на 98000 км и отгоре е със смазката още- което ме навежда да са оригинални ;) Звука на гърнетата не ми хареса особено. Иначе колата е с всички екстри без клима и много запазен кожен салон, по талон е 91 регистрация ама не съм я проверявал по вин. Ама най ме смути смукача- макар че викат че пести гориво, пък и кола с ръчен не съм карал от жигулата ;) Иначе в мобилето до скоро се продаваше още една с този двигател само че автоматик. Колата си заслужаваше ама доста парички ще дръпне за добър вид. Ама би си струвало ако е рядкост. Та някой ако е чувал за този модел нещо да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си представя че 1.6 не са кой знае какво , просто незнам как японците са сложили на тази спортна кола 1.4 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книгите се споменават някой доста странни изпълнения на CRX като например D12B, D13B, D14A, D15B с един и два карбуратора :rolleyes: Някой от тях май са само за американския пазар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...