Jump to content
Guest caesar

Кой е най-успешния двигарел 1.6 на Civic 1998

Recommended Posts

Guest caesar

Колеги,Имам възможност да избирам между два Civic-а Hachback, произведени 1998 год., които най-вероятно са английска сглобка. Още не съм ги видял, защото не саа дошли в България. Единствено знам, че и двата са с 1.6 литрови двигатели, които предлагат 115 к.с. Предполагам, че който и да е двигател ще е ОК, но ако някой има конкретни впечатления, ще съм му благодарен за евентуалния съвет. Надеждност, икономичност, пъргавина и т.н като характеристики ме интересуват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здеавей колега аз карам такъв сивик вече 2г .Относно мотора е като на всяка друга хонда ,само караш и нищо не пипаш :rolleyes: . А за разхода на гориво 8 -8.5 градско(отнася се за Пазарджик.)а извънградско 6.5 при 120 -130 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не ти загрях въпроса. Двата сивика са еднакви с еднакви двигатели, а ти се чудиш кой да избереш и търсиш помощ във форума?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си относно въпроса ми, наистина не е ясен. В http://www.hondaworld.ru/honda_civic.htm видях, че има два варианта на Civic 1.6 16V Fastback.По скоро ме интересува Civic 1.6 Hachback 1998 год. само с един вариант на двигател ли е произвеждан. Ако са два или повече моля за съвет.Целта ми е да съм подготвен за да направя по-добрия избор. Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здеавей колега аз карам такъв сивик вече 2г .Относно мотора е като на всяка друга хонда ,само караш и нищо не пипаш :rolleyes: . А за разхода на гориво 8 -8.5 градско(отнася се за Пазарджик.)а извънградско 6.5 при 120 -130 км.

стига с тия смешни разходи!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здеавей колега аз карам такъв сивик вече 2г .Относно мотора е като на всяка друга хонда ,само караш и нищо не пипаш :rolleyes: . А за разхода на гориво 8 -8.5 градско(отнася се за Пазарджик.)а извънградско 6.5 при 120 -130 км.

стига с тия смешни разходи!!!!
Смешен са Акорда, нормален за Сивика!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще поясня - убеден сьм че под 10 градско никога ама абсолютно никога не ти е падала!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Виж сега колега. Разход от 8.5 за град като Пазарджик е нормален. За междуградско за 6.5 също, но за Сивик.За София това са имагинерни числа. Баща ми успява (не знам как) да свали моят Сивик на 9.5 градско, аз под 10.5 не съм падал НИКОГА! Последните две зареждания са ми на около 13 до 14 на сто. Смешен е разход 4 извънградско и 7 градско.П.С. Ще поясня Леджънда харчи 18-20 градско.П.П.С. Ще поясня много зависи и онова странно нещо дето свързва педалите волана по известно като задкормилно устройство дали на всеки светофар сменява скорост на прекъсвач или не прехвърля 3500 оборота. И дали си играе на тетрис по големите булеварди. И дали колата винаги е в нормален температурен режим. И дали е добре настроена. И дали не са го поизлъгали на бензиностанцията. И дали свещите са изправни. И дали въздушният филтър не е задръстен. И дали минава от 1-вия или от 8-мия път на светофара. И дали..................................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е място в темата на колегата, ама да ни извинява!С Акорд F22A3-150hp Варна градско-12,5-13,0л/100Със Сивик D14A3-75hp Варна градско-7,3-8,0л/100не виждам кое е смешно? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехм англичанките изобщо предлагат ли се с 1.6 115 к.с. двигател? Да не става въпрос за D16Y3 113 (някъде пише 116) к.с.??? Или 1.5 114 к.с.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Този, който ми внася Civic-a каза, че е английска сглобка, 1,6 литра и 115 к.с. Не знам дали са 5 или 6 генерация.Може нещо и да не е така, но за литрите и конските сили май не греши.Като дойдат (около 4 април 2008) ще снимам VIN-а на двата и тогава (дано да има време за това) ще ви питам пак.

Редактирано от caesar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е място в темата на колегата, ама да ни извинява!С Акорд F22A3-150hp Варна градско-12,5-13,0л/100Със Сивик D14A3-75hp Варна градско-7,3-8,0л/100не виждам кое е смешно? :rolleyes:

ти прочете ли за какьв сивик става вьпрос за да разбереш кое е смешното, карам често в пазарджик, разстоянията са кьси , както и да я галиш точно тоз мотор под 10 не можеш да го свалиш,градско!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, никой не може да ме убеди!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone
Отговорено (Редактирано)

Айде стига сме срали в тая тема, какво ще кажете? Като за последно само ще добавя - и трабант съм докарвал до 12/100 разход градско. Проумейто го че разхода е многофакторен анализ, а не е линеен анализ! Една и съща кола, в еднакво техническо състояние, но различен шофьор ще даде различен разход - Проумейте го!

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок ,в крайна сметка дори това не е най важното, успех на колегата с новата хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...