Jump to content
Miroslav.Ivanov

Учудващо добър разход

Recommended Posts

Колеги, днес си засякох разхода в София. Еми за 500 изминати километра само в София сипах 37 литра (7.4/100). Гледам че пишете разход от сорта на 9-10/100 градско и затова ми е малко странно. Явно съм късметлия :bash:;);). Поздрави на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти все пак си с икономичен втек - при теб този разход си е абсолютно в допустимите граници :bash:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е разхода...скоро и аз ще пиша моята как се справя със Софийското ;)Поздрави! :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW колко литра е резервоара на 6 ген хечбек? Лятото ще пробвам София-Китен и обратно с един резервоар :hondarulez:. Малко е мисия невъзможна, но със 100 октана, знам че разхода е по-нисък отколкото с 95 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

резервоара е 45 литра, разликата в разхода м/у 95 и 100 октана е много малка. В бг няма бензин 100 октана, ОМВ супер 100 е просто 98 с добавки, което е предимство в студено време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MonsterOOD

Колега аз съм с D15Z1 мотор и при мене е толкова разхода. Разбира се при нормално каране, отвреме на време с малко повече ръчка :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се постопли ще падне още малко :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Нормален е колега, на мен Сивика ми харчи толко. Зимата го качва с литър, а като го кажа на някой колеги и не вярват. :hondarulez: За Д15 серията си е съвсем нормално, а извънгрдско може да ти падне на 5.5 на 100км ако не ръчкаш над 120 км/ч. разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да започна да базикам това онова по "икономката" ми, на извънградско с не повече от 130км/ч. съм свалял разхода на 5л/100км. След последните промени се качи на 6л/100км. Градско в СФ около 7 до 7.5л/100км.Така, че както спомена и Демона - разходът ти е съвсем нормален... За протокола само: ВТИ на извънградско без ръчкане - 7л./100км, градско в СФ - 9-10л/100км., на ръчка колкото й сипеш хапва си го :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде се бях изцепил че в София да засичаш разход си е безсмислено занимание ;) Ми, то си е така :) От две седмици си джиткам по нов маршрут и ето резултата. Суха река-Дружба, 10/100 ;) Стария, Суха река-Изток, 13,5/100 ;) Ванко 2 е прав. Който кара много, да засича. Ние дето си ходим на работа с колите и минаваме по 30-40км. на ден ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и момента с отсечките, които минаваш през деня и в кои часове по кои булеварди минаваш :D. Ако на ден минаваш по 100 150 км. градско без да гасиш колата това е разход-градско, обаче ако я палиш през половин час и минаваш по 5 км (докато загрее гасиш) това вече е малко по-различен разход :(. Както каза един колега: " точния разход-градско на дадена кола може да ти даде само някой "бакшиш" " :P.

Еми Ванко на ден минавам около 50-60 километра. От Света Троица до Бизнес Парк София и обратно (сутрин към 8:30-9:00 и вечер около 18:30-19:00). А пътищата до там са 2 - през Шератон или по Сливница. И по двата маршрута си е лудница :P:). И вечер насам натам, та ги удрям 50-60 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

D15B3 При 300 километра за два дни (средно толкова правя) е София (при моето каране) е 10.8 бензин или 11.3 газ, баща ми (който все пак е на 48) го добутва до 9.2 бензин и 10 газ ама това баща ми( и той по 300 км). Но аз вече в София смятам разхода на час - маршрута Бъкстон - булевард Христо Ботев (между Македония и 5-те Кьошета) - Студентски град - Лозен който е точно 29 километра за малко повече от два часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример за икономия : Civic 1.5 vtec 98g нов внос от Италия(че от къде другаде!) 2 месеца каране из Пловдив с МММного цетки(докато разберем кво ядем и кво ни яде !?! ) разход градско 7.5л След 2 месеца юркане все едно, че не е моя правим смяна на масла филтри ангренажи.... и после пак пълним до горе и........... ИЗНЕНАДА разход 8.5л ебати !! Незнам кво им сипват тия Италики преди да се отърват от нея , ама и аз искам !! Каране по магистралата Пловдив-София 120 км/ч (свети едно животно ....ICONOM....) разход 5.5 5.7 Същия път само че с 140-150 постоянна разход 7.5 7.9 Познайте кво става ако я карате с крак до ламарината .......10 !!! Изпитано , проверено, прономеровано, и прошноровано от мен ! Ако някой му гори по-малко от моята да каже че почвам да се замислям за газов инжекцион!!!!!!!!!!(а не ми се ще!)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Morpheus

Акорда в пловдив само градско съм го карал до сега ми даде 10/100 но като се има предвид че колата 95% от времето си е карана студена. F20z1 131(hp) 97г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е към аверите, дето карат 1.5 vtec 114kc 98g Japan 3d hatch, И техните vtec-i ли са с подобен разход или на мен крачето ми е тежичко?Освен това сега може да се направи едно бързо сравнение между 'ИКОНОМИЧНИЯ' и нормалния Civic. 1.4 (90kc) и дали има смисъл да се плаща данъка за кола над 100кс или и с дръгия двигател е същото!!!Изчел съм поне два пъти всичко из форума, преди де се навия да си взема точно тази кола...."как на светофар...работят..., кога се отварят и затварят всички клапи....., кога цилиндъра..... и как при ХХХ оборота се променя..."Разговарях с 2-ма , които имат 97-98 и те ми казват ,че техните харчат по 6.6 - 7 градско в Пловдив..., та само мойта ли е лакума или проблема в разхода е от "задкормилното устройство"???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

@VOR чакай малко сега, ти сам написа в поста си по-горе че до 120 на магистрала ти харчи 5.5/100. 5.5/100 висок разход ли е за кола 115 коня?! а за градското 8.5 ще ти е нормален на по-студено , сега би трябвало да ти падне малко. Но при положение, че на магистрала я докарваш до 5.5 значи си е наред колата..............задкормилното ще да е ............. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес си засякох разхода в София. Еми за 500 изминати километра само в София сипах 37 литра (7.4/100). Гледам че пишете разход от сорта на 9-10/100 градско и затова ми е малко странно. Явно съм късметлия :):):). Поздрави на всички

Да ако караш в 1ч. през ноща когато няма коли може да ти даде 7.4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ми дава 8/100 Софийско...много-малко...тва е :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кюстендил - София правя с 5.5л. Много съм доволен от тоя разход. Разбирасе карам рано сутрин и не се впрягам в големи скорости. ПОрядъка е някъде около 90-100. Стъпя ли в София зависи от движението. Но там където аз ходя няма движеине много и за това д16-то ми прави 5.5.Отсечката е 100км някъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавайте да се надлъгвате....... :) Лично мен не ме интересува колко ми харчи колата .... сипвам бензин и карам.... когато започна да смятам и да правя икономии ще си взема една нафтова печка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Лично мен не ме интересува колко ми харчи колата .... сипвам бензин и карам.... когато започна да смятам и да правя икономии ще си взема една нафтова печка.

Съгласих се колега, само дето нафтата струва колкото 100 октана бензин!!! Сестрата кара "Пеугеот" :) 307 HDI и във Варна градско и дава към 8/100 нафта. Мойта с 95 някъде там отива градско. Така, че вече не и за "нафтови печки" при тези цени Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес си засякох разхода в София. Еми за 500 изминати километра само в София сипах 37 литра (7.4/100). Гледам че пишете разход от сорта на 9-10/100 градско и затова ми е малко странно. Явно съм късметлия :):):). Поздрави на всички

Да ако караш в 1ч. през ноща когато няма коли може да ти даде 7.4.
Ами не е в 1ч през нощта ами 8-9 сутрин и 18-19 вечер. До колкото разбрах до тук си е абсолютно нормално и при други колеги с иконом. VTEC -А относно нафтите - еми, който си обича тракторите да си ги кара. Един приятел кара Ескорт дизел и му дава 8 градско за кола 100 коня. Е голема далавера е на 2.30 нафтата и тресат като гробници по светофарите.Друг приятел има A6 2.5 TDI 2001-ва и след като сипа от Еко нафтичка отидохме в Копривщица и на другия ден няма палене. То тия кенефи ни на бутане ни на дърпане палят ебати. Е след 3-4 опита с въже отпуши и запали след завеса от черен дим. Никога Дизел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, какви са тези разходи, вие да не шофирате със 60км/час междуградско. а 7.4 е направо ъпсурд за такава мощност градско. Ама щом си вярвате

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HOnda 1983, давай бате 10 бона и взимай хондата, парите се избиват. Ако ти харчи повече при нормално каране ти връщам парата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е нормално сигурно е 20км/час градско, и 60 км/час междуградско :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я някой с малък VTEC ( не икономичен, а 125 / 126к.с. ) да сподели за разход, че ми е интересно да засечем с моята!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие го изкарахте този икономичен ВТЕК баси технология .... може би трябва да го признаят за най-икономичният двигател ... върви много, харчи супер малко..... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие го изкарахте този икономичен ВТЕК баси технология .... може би трябва да го признаят за най-икономичният двигател ... върви много, харчи супер малко..... :blink:

Еми технология си е. То си е в името му - VTEC означава мощност, а икономичен значи че е икономичен :):):D. Невероятно но факт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече трябва да спрат разработките на хибриди и водородни двигатели :) Просто ВТЕК ги отказва :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече трябва да спрат разработките на хибриди и водородни двигатели :) Просто ВТЕК ги отказва :blink:

Ама ти въобще запознат ли си с марката Honda (и имал ли си Honda) или си тука само за убиване на времето чрез безсмислени спорове на базата на празни слухове и инсинуиране членовете на този форум, уважаващи и почитащи туй що е правено по изгрев слънце?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече трябва да спрат разработките на хибриди и водородни двигатели :blink: Просто ВТЕК ги отказва :)

Ама ти въобще запознат ли си с марката Honda (и имал ли си Honda) или си тука само за убиване на времето чрез безсмислени спорове на базата на празни слухове и инсинуиране членовете на този форум, уважаващи и почитащи туй що е правено по изгрев слънце?
Аз съм тук за убиване на времемто. .. не ме вълнува кой колко му харчи колата, но не мога да разбера кой се опитвате да лъжете с тези малки разходи ... може би себе си ?Аз карам един дарак Хонда, който на 13 години е по изгнил от старият вартбург на баща ми. Пък и след като паднах от сеат ибиза 1.9 чист дизел ... просто ми се уби всякакво желание новата кола да ми е хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest teror1sta

ами на мен с 90-100 ми гори 5/100(ако не и под) който не вярва и пари мога да сложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефите ме с тоя разход. Днес станах горд собственик на D15Z6 и ако е такъв разхода.... Мале ще черпа за 7-7.5 градско :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефите ме с тоя разход. Днес станах горд собственик на D15Z6 и ако е такъв разхода.... Мале ще черпа за 7-7.5 градско :stupid:

ами честито, ще имаш да черпиш :lol: А за останалите колеги, дайте да се спрем с темите за разхода. Това е абсолютно индивидуално!!! Не зависи само от колата! Вие ги знаете тези неща, няма нужда от спорове.Хайде със здраве и безаварийно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я пуснал..., обаче мисля , че наистина е приключила.Честито за новия D15Z6 и да пусне по едно ,лично..точно къде да дойдем да почерпи???? :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГИ ГЛЕДАМ чЕ ПОВЕчЕТО ОТ ВАС СПОДЕЛЯТ САМО ЗА РАЗХОД НА СИВИК 1.5!. СПОДЕЛЕТЕ КОЛЕГИ КОИТО КАРАТЕ ПРЕЛИУД 2.0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vesko-coupe

Я някой с малък VTEC ( не икономичен, а 125 / 126к.с. ) да сподели за разход, че ми е интересно да засечем с моята!

мисля че около 10 мен неме интересуват такива неща като ми е кеф и като мисе кара наливам и подавам докато сварши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята д14 ги прави 9 в града, без ръчкане, ама я паля за по 5 км. и не може да загрее тъй че от разход до разход има голяма разлика. и за колегата, който кара изгнилия дарак - еми каквото ти е отношението към колата ти, такова е и нейното към теб, Взимай един Сеат Ибиза и мачкай на ред!

Редактирано от bat_gogo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...