Jump to content
julian*

филтър за климатик

Recommended Posts

здравейте.филтъра на климатика ми не е сменян и му доиде времето,но се оказва че този които имам сега е с вградена пластмасова рамка(не се маха).навсякъде продават само филтър без пластмасата.въпроса ми е откъде да се снабдя с въпросната пластмаса..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен ли си че пластмасовата рамка не може да се свали от хартиения филтър? защото когато почиствах моят сищо си мислех че не се сваля, но като почнах да го тупам и гой сам се отдели :hondarulez:, щракни една снимка на тоя филтър да го видим дали не се отделя. Ако наистина не става поизтупай стария и го мушкай обратно. (това не го препоръчвам, но все пак е решение)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амии почти съм сигурен че не се сваля но ще направя снимка.страх ме е да карам с него защото във вентилатора открих 1 шепа листа и различни шушулки които тракаха адски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амии почти съм сигурен че не се сваля но ще направя снимка.страх ме е да карам с него защото във вентилатора открих 1 шепа листа и различни шушулки които тракаха адски

колега той тоя филтър е след вентилатора.Той филтрира въздуха който излиза от турбинката преди да влезе в дефузорите. Поне при мен е там нищо че го нямам :hondarulez:

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май някои преди теб е имал същия проблем и е сложил само филтъра а пласмасовата (кошница) я изхвърлил заедно със стария филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pit

провери кадето продават части на джапанпартс моя такава марка го взех ,беше около 25лв от Варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, ако намериш някъде такава рамка ще се радвам да споделиш опита си и да кажеш къде и аз да си набавя.при мен също нямаше рамка, а беше един капсулован филтър (доста по-скапан от твоя). аз си купих поленов и в момента е без рамка, обаче не приляга плътно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest IvoSi

Здравей колега, това ти е оригиналния филтър.В бултрако струва около 70 лева, аз исках да го сменям миналата година.Иначе другите филтри дето ги продават за по 15-20 лева не пасват добре(абе направо не влизат)!Аз обаче не дадох 70 лева, купих си такъв от 20, изрязах му само хартията и я наложих върху моя оригиналния, като преди това хубаво го издухах с копресор.Тези дето са от бултрако не са само хартиени, имат още два слоя, по са хубави,но все пак не ми се даваха 70 лева.

Редактирано от IvoSi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest julian*

проблема ми е решен.ще споделя за да няма други да си блъскат главата ;) намирате магазин в който продават филтри FILTRON.там показвате стария оригинален филтър (Valeo) на него има номер и по този номер ви дават вашия нов.той е изработен така че се вкарва само той и не ви трябват рамки...на самия филтър е сложен дунапрен от външна страна...абе 1 към 1 със стария просто без пластмаската ;) и всичкото това удоволствие за 11,90 лв (навсякаде където ходих ми предлагаха от филтрите които се слагат на пластмасата и имат цена 30 лв. ;))айде приятни покупки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей супер си тъкмо и аз се чудех ко да го правя моя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

julian* ако можеш сподели този номер защото при мен въобще липсва филтър и рамка.Ако имаш номера направо на филтрон да си потърся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за англичанка, филтъра в купето става дума нали ?VEMO 26-30-1002 -> този става, и според това което пише на етикета му е съвместим с оригинален номер на Хонда 80291-ST3-E01Обаче е от тези без пластмасова рамка.Иначе за Filtron намерих online каталог тук има линк. За моята кола излиза номер К1017, но на снимката не ми се вижда да има пластмасова рамка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на колегата, а ето и сайта откъдето могат да се видят номерата на филтрите от марката FILTRON и самите филтри:http://www.wixfiltron.com.pl/filtron/ang/i...mp;wrap=KatalogОбаче за нашето купе излиза номер к1087!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси колеги. То ги показва 2 ама като отида на място ще меря :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...