Jump to content

Recommended Posts

Ъпгрейда ще го правя аз. Аз ако дам компилирания код всеки ще може да си го прави, логично нали? :devil:

може ли да те попитам от къде знаеш какъв е протокола за комуникация по DLC?
От различни места в интернет. Рових, сглобявах мозайката и накрая след месеци усилия я сглобих. Ти какво намекваш с цитата, искаш да направя проекта open source защтото според теб е най-правилно и защото ти си привърженик на идеята за свобода на познанието?DLC-то в крайна сметка е най-малкия проблем, хората са измислили OBDII стандарта и съвсем скоро мисля да мина на него. В крайна сметка не всичко на тоя свят е Хонда, нали? :P
точно това намеквам, но не защото на мен така ми харесва а защото ако хората не споделяха подобни работи твойто "от тук от там" нямаше да доведе до никакъв резултат. OBDII вобще не го коментирам, там са доста по-ясно нещата.И не ме разбирай погрешно, не подценявам труда ти, просто се чувствах длъжен да ти задам въпроса подразнен от това ревностно пазене на програмата която определено не е плод само на твоя труд.Както и да е, надявам се знанията които си натрупал да ги използваш и за некомерсиални цели от време на време. Даже на твое място бих дал некомпилирания код... който иска да си го напражи сам, ще си го направи сам и ако му помогнеш - супер. А ако се замислиш всички хора които проявяват интерес в тази тема няма да си го направят сами по една или друга причина... но това съм просто аз.
Приятел, разбирам те напълно, но в тоя живот няма нищо безплатно. Open source темата е много обширна и не ми се навлиза в нея. Програмата ми е изцяло плод на моя труд. Това, че някой някъде е сложил един COM снифер на хонда диагностичен уред не го прави съавтор на моята програма.По същата логика може да зададеш тоя въпрос на Бил Гейтс и да му отправиш същите аргументи както на мен, и не само на него. :PМоето мнение е, че интелектуалния труд трябва да се оценява, при това да се оценява подобаващо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за английските Civic-и (95-98г) се отнася OBDII стандарта? А значение дали е дизел или не, че моя е роувърски дизел...

Някой може ли да каже? :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за английските Civic-и (95-98г) се отнася OBDII стандарта? А значение дали е дизел или не, че моя е роувърски дизел...

Някой може ли да каже? :hondarulez:
Аз съм с английска хонда, ECU-то им е идентично с на останалите хонди, но за роувър двигател незнам. Всичко зависи от това с какъв комп. управляват двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич кажи поне кога ще има на пазара такива кирийки :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondÑŽ

Колега Informer поздравявам те за уникалното и наистина елегантно решение.Имам желание да го закупя веднага, но за съжаление съм с ЕЦУ PM6 - ОБД0, и поради тази причина се надявам скоро да имаш решение и за ОБД0.Относно малкия ви интелектуален спор с 1Нет наистина мисля, че трябва да се уважава труда и интелектуалната собственост на хората /точно за това всички са изявили желание да заплатят устройството, а не един да го купи и да се почва с reverse engineering-a/, но и няма да е лошо ако заговорите двамата на общ език най-малко поради факта че повечето от интервенциите по нашите / на хората от форума/ ЕЦУ-та са правени точно от 1Нет и само той може да каже дали на чипваните ЕЦУ-та ще проработи твоето устройство.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина евала за труда ти , и още по-голямо евала за резултата !!! Не знам за другите колеги , но за мене тази екстра е почти живото спасяваща :puke: Имам и въпросчета :) Не видях или не съм прочел никъде дали дисплея в тъмното свети ? И също така , ако съм те разбрал правилно , устройството вече може да се закупи , но не и в кутийка ? Защото ако е така , давай ми телефона си да се чуем утре да ми даваш устройсвтото :angry:

Колега Informer по моя въпрос ще има ли отговор , че нямам търпение :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина евала за труда ти , и още по-голямо евала за резултата !!! Не знам за другите колеги , но за мене тази екстра е почти живото спасяваща :puke: Имам и въпросчета :D Не видях или не съм прочел никъде дали дисплея в тъмното свети ? И също така , ако съм те разбрал правилно , устройството вече може да се закупи , но не и в кутийка ? Защото ако е така , давай ми телефона си да се чуем утре да ми даваш устройсвтото :angry:

Колега Informer по моя въпрос ще има ли отговор , че нямам търпение :D
В момента съм закачил финалната версия в моята кола и тествам да видя колко стабилно работи и т.н. Следващия вторник, на хонда срещата на екото ще донеса няколко бройки без кутии за тези които искат да си купят. Може там да се видим и да ти спася живота :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш ли да пуснеш чертеж на платките с отворите за закрепване и разположението на дисплея? За тези които няма да го монтират в кутия ще им е от полза да преценят дали ще се събере на желаното от тях място :angry: Ако може да се систематизира на кои ЕЦУ-та е тествано и какви функции са налице за тях ще има яснота за съвместимостта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги размерите за който иска да вгражда, видимата област от екрана е 18х60мм.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей първо поздравления за това което си направил , а относно кутийките за вграждане мога да помогна занимавам се със стъклопластика могат да се измислят всякакви форми в зависимост кой къде и на каква кола иска да го постави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗНАЧИ ТОВА Е СТЪКЛОТЪКАН И СМОЛА ПРАВИ СЕ МОДЕЛ В ЗАВИСИМОСТ ОТ МОДЕЛА НА КОЛАТА И МЯСТОТО КЪДЕТО ЩЕ СЕ ПОСТАВИ ОТ ТАМ ИДВА МОМЕНТА И СЪС РАЗЛИЧНИ ДИЗАЙНИ КАТО МУ ГЛЕДАМ РАЗМЕРИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ МНОГО БЪРЗО И СЕБЕСТОЙНОСТА МУ ЩЕ Е ДОСТА НИСКА СЪЩО ТАКА МОГАТ ДА СЕ ПРАВЯТ В РАЗЛИЧНИ ЦВЕТОВЕ АЗ КАРАМ АНГЛИЙСКИЯ СИВИК И ВЕЧЕ СЕ ЗАМИСЛЯМ КЪДЕ ДА ГО СЛОЖА ЗБРАВИХ ДА КАЖА ЧЕ ОТ МОДЕЛА СЕ ПРАВИ КАЛЪП И ИЗДЕЛИЯТА СЕ ИЗЛИВАТ КАТО ИЗЛИЗАТ НАПРАВО ЛЪСКАВИ И СЪС ЖЕЛАНИЯ ЦВЯТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако с тези размери може да се събере на мястото на часовника на 5-ген, и колегата nasko скалъпи формичка за това място и стане като от магазина... започвате ги на конвеир, защото няма да смогнете иначе :ebanjeee:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗНАЧИ ТОВА Е СТЪКЛОТЪКАН И СМОЛА ПРАВИ СЕ МОДЕЛ В ЗАВИСИМОСТ ОТ МОДЕЛА НА КОЛАТА И МЯСТОТО КЪДЕТО ЩЕ СЕ ПОСТАВИ ОТ ТАМ ИДВА МОМЕНТА И СЪС РАЗЛИЧНИ ДИЗАЙНИ КАТО МУ ГЛЕДАМ РАЗМЕРИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВИ МНОГО БЪРЗО И СЕБЕСТОЙНОСТА МУ ЩЕ Е ДОСТА НИСКА СЪЩО ТАКА МОГАТ ДА СЕ ПРАВЯТ В РАЗЛИЧНИ ЦВЕТОВЕ АЗ КАРАМ АНГЛИЙСКИЯ СИВИК И ВЕЧЕ СЕ ЗАМИСЛЯМ КЪДЕ ДА ГО СЛОЖА ЗБРАВИХ ДА КАЖА ЧЕ ОТ МОДЕЛА СЕ ПРАВИ КАЛЪП И ИЗДЕЛИЯТА СЕ ИЗЛИВАТ КАТО ИЗЛИЗАТ НАПРАВО ЛЪСКАВИ И СЪС ЖЕЛАНИЯ ЦВЯТ

за по ясна представа какво представлява стъклопластиката от това нещо се правят брони,спойлери и др. аз лично се занимавам със строеж на лодки от такива материали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Тестовете на борд компа вървят добре, преди малко тествах на Prelude 2.3 4Gen 1993, никакви проблеми. Предполагам, че е с ECU: P14: OBD-1. Буксата беше по-различна, само с 2 кабела и 1 свободен отвор в който по принцип на моята хонда има 12V.Отделно аз карам вече 1 седмица с него и направих няколко финални промени по системата с менютата за да са по-удобни.

Редактирано от Informer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли решение вече за ОБД 0 ?

Незнам, трябва ми Хонда която е ОБД0 за да тествам. Както вече писах, има вероятност просто да си работи без да се налагат промени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах тиии, дразнител !Айде по-бързо ги пускай за продажба, че нямам търпение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lefter0v

а пу пу едно такова и за мен:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой иска да си го вгражда или просто няма търпение да дочака кутиите, може да ми пише на лични или тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият брой е вече в мен ;) Не сте се съмнявали, нали... Следващата седмица ще го тествам на Шмиргела, и ще споделя впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Това ша го има ли за всички или само за най-настоятелните?За 200лв борд компютър - :):):):P:):)!!!!!!!!!!!!!!!!!!Яко!хонда 1.4 ис 98 г Японска!

Все още е 150 цената, къде видя 200?. И за сега ще има само за най-настоятелните защото нямам кутии все още, но съм поръчал и до седмица две сигурно ще имам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ursus

Това ша го има ли за всички или само за най-настоятелните?За 200лв борд компютър - :):):):P:):)!!!!!!!!!!!!!!!!!!Яко!хонда 1.4 ис 98 г Японска!

Все още е 150 цената, къде видя 200?. И за сега ще има само за най-настоятелните защото нямам кутии все още, но съм поръчал и до седмица две сигурно ще имам.
Сорри Ама ж началото на темата пишеше нещо такова150лж-мн.добре мн.добре.Е кажи как става-плащаш взимаш?или идваш - монтираш - плащаш.силно ме интересува!Благоаря предварително!!!Да си жив и здрав и по-нататък и други да измислиш!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERODECK

Би било много добре, ако се заемеш и с монтажа, понеже малко ми е претеснително да ида в сервиз и да им кажа "един пич го направи - монтирайте ми го".Доста си изпатих от ел сервизи и ми бръмчи главата като чуя само.Предпочитам да си изгубя един ден, да си платя и горивото, но да ми го сложи човек, който не го хапят мухите, нали ме разбираш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било много добре, ако се заемеш и с монтажа, понеже малко ми е претеснително да ида в сервиз и да им кажа "един пич го направи - монтирайте ми го".Доста си изпатих от ел сервизи и ми бръмчи главата като чуя само.Предпочитам да си изгубя един ден, да си платя и горивото, но да ми го сложи човек, който не го хапят мухите, нали ме разбираш

За монтаж нищо не взимам защото е елементарно. Който иска, идва и му го инсталирам. Даже предпочитам тоя вариант, за да не си остави някой "майстор" ръцете :) Принципно всеки човек с елементарни познания по електротехника може да го монтира. Всичко което трябва да се направи е да се измерят 2 напрежения. Проблем за сега са ми кутиите както 10 пъти казах, защото аз с вграждане няма да се занимавам. Мога само да го инсталирам да тръгне и толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах мога да помогна със кутиите и за 2-3 седмици щяхме да направим поне 2-3 модела ,а за това че няма да излизат дребните подробности от дизаина няма какво да се притесняваш ако искаш можем да направим проба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах мога да помогна със кутиите и за 2-3 седмици щяхме да направим поне 2-3 модела ,а за това че няма да излизат дребните подробности от дизаина няма какво да се притесняваш ако искаш можем да направим проба

Аз съм направил дизайн, 3Д, как ще стане толкова точно от смола не ми е ясно. Дал съм да ми проектират матрица и поансон. Иначе от смола ще става бавно и неефективно с много последващи обработки. Предимството на смолата е, че могат да се правят индивидуални поръчки за перфектно вграждане. Аз не съм спрял никой да си поръча кутия от теб, дал съм размери на платката, мога да ти пратя и по-точни и дори 3Д файла ми с дизайна на кутията и ти да се заемеш с това. Аз като се замисля, за вграждане е достатъчно човек да има един преден панел и толкова, но с кутия изделието ще е завършено и всеки ще може да си го монтира сам.

Ето последния ми дизайн:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като опция (да ти дам идея ) дат4ик за външна температура ?!съотношение Бензин въздух ;) ако може да показва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво развитие има ли по отношение на ECU OBD0 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега идеята ти е супер ;)

Искам да те попитам как точно изработи прототипа на кутията, много интересно ми стана ;)

Сега това отливка ли е ? Ако е отливка, ти ли си прави калъпа? От каква сплав ?

Моля те, ако ти се занимава, драсни няколко реда,

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Някакво развитие има ли по отношение на ECU OBD0 ;)

OBD0 май няма да го бъде, поне не по стандартния начин. Не съм сигурен, но мисля, че има начин да се конвертира OBD0 до OBD1, но това ще е от полза само за двигатели с инжексцион, за карбураторните - никакъв шанс...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен въпроси ;) С какво лепиш плексигласта? И с каква шкурка го шкуриш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Последен въпроси ;) С какво лепиш плексигласта? И с каква шкурка го шкуриш ?

Различни шкурки, едра, ситна, водна, всякакви и лепилото - каноколит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Колега много добре се развиват нещата с "борд компютъра". изглежда много добре и ми се струва че ще искам и аз такова нещо. Наистина ще е много добре ако има разнообразни цветове на подсветката. Кутията е много важна за крайния вид на продукта. Най подходящо е, както много колеги казаха, е вграждането му на мястото на часовника. След като на самото устройство има часовник, за какво ни е оригиналния. Правим ъпгрейд все пак. На друго място според мен няма да стои толкова добре. Желателно е кутията да се вписва в таблото за да изглежда като фабрично. Поне на мен така ми се иска де. Успех за по нататък и с нетърпение ще следя развитието на проекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още една идея да измерва ускорение ;)) 0-50,0-100,0-150 ;)))) щом от4ита скорост ускорение-също трябва да може ;) ;)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качих едно видео, само, че тоя VBox скапа качеството и се вижда ужасно:

Infoboard Video

 

И снимка:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на колегата :) От снощи и аз съм собственик на тази джаджа :)Много е удобно това че можеш сам да си конфигурираш какво да ти се показва и в каква комбинация, като при това имаш 5 пресета за това.За малкото време за което ми краси таблото, имам въпросче: възможно ли е като си угасиш колата, освен backlight-а да се гаси (изчиства) и самия дисплей? Супер странно усещане остава, все едно си забравил да изключиш от контакт. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на колегата :) От снощи и аз съм собственик на тази джаджа :)Много е удобно това че можеш сам да си конфигурираш какво да ти се показва и в каква комбинация, като при това имаш 5 пресета за това.За малкото време за което ми краси таблото, имам въпросче: възможно ли е като си угасиш колата, освен backlight-а да се гаси (изчиства) и самия дисплей? Супер странно усещане остава, все едно си забравил да изключиш от контакт. :)

Възможно е разбира се, но какъв е смисъла? Все едно оригиналния часовник на Хондата се гаси. Когато не работи осветлението компа харчи толкова малко ток, че не си заслужава да се спре и той си работи дефакто, показва час и температура ако искаш. Аз дори мислех да претърсвам страниците когато се спре двигателя и където намеря часовник, да го показвам заедно с другите неща от страницата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Ефекта е по скоро психологически, знам че така или иначе си консумира ток. А заводския часовник, като не си на контакт, не работи (свети).Щях да ти предлагам и друго, например като се изключи - да показва само часовник... но ти си се сетил за подобно вече :PТи си преценяш, просто усещането като се кача в колата - очаквам да не работи нищо докато не вкарам ключа :P... а за това което си измислил.. ще се връща ли на тази страница на която си го оставил последно като запалиш? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах клипчето, много яко колега , за което ЕВАЛА, но не видях за грешките на ЕЦУ-то да ли се показват, помня че се говореше нещо за това. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...