Jump to content
pesho2

Замръзване на стъклата

Recommended Posts

Здравейте. Сутрин, към 7:00 не мога да изчистя стъклата от лед и скреж. Налял съм най-ниско температурния концентрат, без разреждане, но като ливне на стъклата те пак замръзват. Нямам време да изчаквам колата да се загрее. Казват ми да добавя ракия в стъклоомивателя, но не ми харесва миризмата, която ще се отделя.

Ако сипя денатуриран спирт, може ли да размекна някое съединение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

а защо не пробваш със стъргалка !!!или със спрей за размръзяване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за спрея (макар, че свършва доста бързо) или пулверизатор с течност за размразяване. А със стъргалката, докато почистиш стъклата си замръзваш самия ти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за спрея (макар, че свършва доста бързо) или пулверизатор с течност за размразяване. А със стъргалката, докато почистиш стъклата си замръзваш самия ти :)

Аз пък гласувам за стъргалката :) Ако е хубава за мах 2-3мин съм изтъргал всичко :) Казвам ако е хубаво защото имам една келява гумена някаква която и 5 минути не ми стигат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вероятно и моята стъргалка (гумена е) е калпава, защото не върши никаква работа - стъклото остава някак лигаво, или покрито като с филм, през който не се вижда нищо. Особено при нашите дупки остава пак да я нацеля в някоя - с хубавите си зимни гуми...

Какъв е този спрей за размразяване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

палиш, духалото на макс топло, 2ра степен, само към стъклото, отоплението на задното стъкло същоостъргваш 2те предни стъкла, после отзад, накрая отпред (тамън леко топлия въздух е почнал да втечнява леко скрежа в/у предното стъкло)Утре ще пробвам със спрей - имам някакъв швабски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично със стъргалка работя (дори имам две - в метро най-евтината май беше < 2 лв) и докато чегъртам съм стартирал двигателя и пуснал духалката на челното стъкло. И има наистина такъв ефект - изчегъртам скрежа и като вляза и погледна - то пак "замазано" стои... може би защото стъклото е студено и върху него продължава за замръзва влагата от въздуха. А пръсна ли течност - замацаното се увеличава. Майката му е търпение няколко минути, хем няма да тормозиш умрелия от студ двигател...Чувал съм, че се продава нещо като ПВЦ (или ПЕТ) фолио - слагаш си го вечер на джама, сутринта го махаш и хвърляш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MilenaZ

Първия спрей го купих от бензиностанция, но свърши за 3 напръсквания:). Сега се оборудвах с това:

 

REX Windscreen De-Icer, PE-Bottle with Spray-Action 500ml,Art.No.100955

РЕКС ПРЕПАРАТ ЗА РАЗМРАЗЯВАНЕ НА СТЪКЛА /ПОМПА СПРЕЙ/ - Съдържание/Качество: Поради съдържанието на специален алкохол този продукт почиства предните стъкла на колите много бързо и предотвратява появяването на нова скреж на предните стъкла. Няма да бъдат повредени боята, стъклото, пластмасовите и гумени части на Вашата кола.

 

 

Имам и две стъргалки в колата :), но вече не ги ползвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 стъпки сутрин :

 

1.Палиме маторя !

2.Пускаме духалките да фучат на предния джам и реотаня на задния !

3.Пускаме цеде-то да дрънка !

4.Грабваме закупения спрей/sonax,motip,rex/ и искачаме на бахъра !

5.Фъс-фъс обилно предния джам и други ако има замръзнали !

6.Влизаме си спокойно в каручката и пускаме чистачките/ако не са ги гепили/

 

....и О,чудо ...светът пред нас засиява !

 

п.п .. т.3 е особенно важна ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с тези стъпки. Аз сега пробвам да си чистя стъклото с малко медицински спирт от аптеката висок градус да видим има ли ефект (освен че катаджиите се озъртат като мина край тях :) ) Ама тия дни преди това си заварих стъклото замръзнало от вътрешната страна, явно е станала някаква кондензация и като са паднали температурите се е образувала коричка... Ако си сменя филтрите на купето дали ще се реши проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 стъпки сутрин :

 

1.Палиме маторя !

2.Пускаме духалките да фучат на предния джам и реотаня на задния !

3.Пускаме цеде-то да дрънка !

4.Грабваме закупения спрей/sonax,motip,rex/ и искачаме на бахъра !

5.Фъс-фъс обилно предния джам и други ако има замръзнали !

6.Влизаме си спокойно в каручката и пускаме чистачките/ако не са ги гепили/

 

....и О,чудо ...светът пред нас засиява !

 

п.п .. т.3 е особенно важна ! :hondarulez:

:worthy:;););):P Много добре казано , аз правя почти същото упражнение всяка сутрин , но разбира се си отделям десетина минути.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стръгание му е майката па е и по-ефтино

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мом4ета пробваите ве4ер като гасите колата да оставите вратите за 2-3 мин. отворени да се охлади купето .сутрин скреж ще има но в пъти по малко :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стъргането е гадно, надрасква се стъклото от прахта по него от прения ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest da6kata
Намазваш стъклото със спирт за горене може и казанчето да сложиш на сутринта само с ръка буташ снега, които не е могъл да замръзне заради спирта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мом4ета пробваите ве4ер като гасите колата да оставите вратите за 2-3 мин. отворени да се охлади купето .сутрин скреж ще има но в пъти по малко :cool:

и това го правя, но на голото поле, наречено платен паркинг, на което паркирам, не помага. Нема скреж, а си е жив лед :lol:Сутрин си следвам стъпките на Road®aceR, като паралелно изсмуквам и един фас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз действъм по следния начин ако са замръзнали( от 2 месеце не е имало пропуск )отивам паля колата напръсквъм стаклата със едни не е точно сприй в лукойл ги има нещо като форте за стакла са с помпичка , пускам чистачките на 1-ва степен и влизам да си пия кафето след 15 -тина мин се качва всичко е окако има сняг първо го измитъм и провеждам същата процедура :cool: стъргалката я използвъм ако бързам в комбинация със спрея ефекта е за 2 мин чисто стъкло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаххаха - и аз следвам почти същите 6 стъпки - само дето ЯКО си стържа - спрей още не съм ползвала. А и за какво ми - важното е да обичаш снега и нямаш никакъв проблем! Овалвам се в снега, вадя ръкавиците (специално за целта) и стъргалката и се захващам. Стрържа предния, страничните и огледалата и айдееееее бръмммммммм........ - няма по-добър начин от старата изпитана рецепта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз опитах със спрея... отпред айде,как да е,имам чистачки и течност,пръскам и всичко е ок,наистина размразява за секунди :lol: Обаче,отзад като нямам чистачка...първо напръсках,после пуснах реотаните....... а след 10 минути се примирих че ще ползвам страничните тая вечер :lol: а стърженето...от стъргалката ли, от задстъргалното устройство ли... ама не го владея тоя сложен спорт ве, и туй то ;):cool::P Тъй че - и от мен един глас за стъргалката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 стъпки сутрин :

 

1.Палиме маторя !

2.Пускаме духалките да фучат на предния джам и реотаня на задния !

3.Пускаме цеде-то да дрънка !

4.Грабваме закупения спрей/sonax,motip,rex/ и искачаме на бахъра !

5.Фъс-фъс обилно предния джам и други ако има замръзнали !

6.Влизаме си спокойно в каручката и пускаме чистачките/ако не са ги гепили/

 

....и О,чудо ...светът пред нас засиява !

 

п.п .. т.3 е особенно важна ! ;)

;)

 

 

общо взето за тънък скреж ползвам спрей, за дебел лед стъргалото (спрея не помага в тази ситуация)

 

ако имам време дори не вадя спрея ами оставям колата за 3-4 минути да поработи и тя сама си стопява всичко ... в най-сериозното заледяване (1см лед и 10см сняг) ми се наложи да я почакам малко повече ... но каручката сама си се размрази

само минаваш с метличката и махаш дебелия сняг, после палиш гумите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

6 стъпки сутрин :

 

1.Палиме маторя !

2.Пускаме духалките да фучат на предния джам и реотаня на задния !

3.Пускаме цеде-то да дрънка !

4.Грабваме закупения спрей/sonax,motip,rex/ и искачаме на бахъра !

5.Фъс-фъс обилно предния джам и други ако има замръзнали !

6.Влизаме си спокойно в каручката и пускаме чистачките/ако не са ги гепили/

 

....и О,чудо ...светът пред нас засиява !

1-во отлепям чистачките

2-ро паля колата ( духалките и музиката се пускат с паленето)

3- пускам чистачките

4-то реотаните

5-то излизам и пръскам със спрея стъклото

6- влизам да пия кафе и да закуся след 15-20 мин се качвам в топла кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е, че има колкото хора толкова и мнения. Аз съм от традиционалистите :P Едва си отключвам рендето сутри, защото и ключалките му замръзват. След като се справя с този проблем :P Паля двигателя с около 5 минутно въртене :lol: Слеваща стъпка - пускам НЕРАБОТЕЩОТО парно или почти неработещото за да съм по точен. Слизам и започвам да размахвам стъргалката, след като мина четрите странични стъкла и задното (с неработещо подгряване), ледът на предното е станал на киша и го премахвам с гумената част на стъргалката.П.П. Powered by Renault

Охоооо, Колега, мойта история е мнооооооого сходна, само дето возилото е немската класик Редактирано от WaveMastaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя "проблем" излезна толкова сериозен, че за по-лесно е всяка сутрин да си сменяваш предния прозорец - щрак, махаш замръзналия, пляс - слагаш нов. Направо на стъклопакет може да се измисли да се монтира, защо такава тема не се направи се питам.ебаси темата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...