Jump to content
tinki

Обратно към природата

Recommended Posts

Кво ще кажете да накупим 30-тина овошки и да си направим хонда горичка...........хем хубаво място за излети лятото хем нещо добро за природата..........очаквам вашите коментари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Garrett

Страхотна идея!Оформена като H :)Въпроса е къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest elf

И аз съм за да си засадим овощки и после да ядем на корем ябълки и круши :) Но и аз да задам въпрос - къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

Дай да видим колко сме ентусиастите че с 2 дръвчета Н не става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stan4o

И мен ме кафи ама аз обичам Праскови:) Кой ще се грижи за тях, щото то не е само да изкопаеш дупка, да боднеш дървото и аре....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кипариси не щеш ли :cool: ...........прасковки на всякъде не виреят.............и темата е сериозна май трябваше да я пусна в общия :)ПП Място -витоша примерно...........тоест трябва да се съобразим кво вирее тамПП2 Освен дръвчета трябва да се вземе обогатителна смес и вода х 10 литра на новозасъдено дръвче

Редактирано от tinki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, че тва много харна идея бре и аз съм вътре, ама като всички имам малко въпроси:Какво ше се сади, че то по планинатане всичко се хваща?Какво се изизсква от евентуалните ентусиасти?Кой ше се грижи за евентуалната Хонда градина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много ЗА.Според мен е най-добре всеки желаещ да си вземе по борче в саксия за коледните празници (няма да се секат дръвчета за празника) и на пролет малко като поокрепнат да се засадят в природата. Горичката ще е винаги зелена, та и дет се вика всеки може да си има свое дръвче. :) Ако решим да се спрем на този вариант може да се проучи къде се продават на едро и да се купят от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте напредвид че цената на едно дръвче + обог. смес излиза 12-15 лв.

Па то без пари бе!Ще е срамно ако не се включат поне трицифрен брой ентусиасти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна идея! Ще бъде жалко, ако се провали.

 

Ако дърветата бъдат подредени така, че да изписват марката, би трябвало да ударят едно рамо и от Япония - за рекламата... Не виждам причина и вносителите да не се включат - рекламата и публичността за тях означават повече продажби и съответно печалби.

 

А сега да слезнем на земята и погледнем реалността в очите.

 

Нека припомня, че много проекти не успяват, но не защото идеите не са достатъчно читави....

 

Трябва да помислим как ще се управлява такъв проект, за да бъде устойчив. Примерно, дори да засадим най-прекрасната гора, но след това не се полагат никакви грижи за нея, дърветата ще изсъхнат, ще бъдат изсечени за къмпинг-цели, за огрев на местното население и пр.

 

Нека помислим за:

място

- едно и централно за цяла България, което да е традиционно и емблематично, или няколко; ако са няколко, дали да са около големите градове или на друг принцип

- добре е да бъде място за редовни срещи на феновете - или поне на тези, които ще се включат.

- ще бъде тъпо да позволим на търговци, политици и пр. да се възползват от ентусиазма ни и от хубавото начинание.

 

растителни видове

- трябва да се консултираме със специалист, който да препоръча подходящ за съответната местност вид.

- добре е да не са плодни дръвчета, за да намалим вероятността от вандализъм

 

фонд - средства, които да се използват за

- поддръжката, така че горичката да просъществува физически, да не се превръща в депо за отпадъци и пр.

- координатор - tinki може да има нужда от малък неформален екип...

 

Аз съм ЗА. Ще участвам, доколкото мога: и с лични средства, и с труд. Ще опитам да запаля и фамилията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ЗА и ще участвам и с пари и с труд! Само че забравяте нещо много важно! Не може на който, където му кефне да отиде и да сади гора (дори и 10 дръвчета да са)! Вярно, че е за добро, но това не го прави по-малко незаконно, освен ако някой не ни предостави лична земя за тази цел.За такова нещо трябва съгласуване с община/областна управа и РАЗРЕШЕНИЕ! Ако се уреди този въпрос, аз лично бих взел 5 дръвчета за моя сметка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво намерих аз по въпроса за засаждането ... само дето засега не мога да намеря никъде какви разрешителни трябват, но продължавам да търся :P Единственно се споменава, че трябва да попиташ собственика, дори да е общината

 

Източника на информацията е тук, като са засегнати следните въпроси:

 

Кога се засаждат дървета?

 

Какви дървета да изберем?

 

Как да ги засадим?

 

На какво разстояние да засаждаме дърветата?

 

Как да се грижим за дърветата след засаждането?

 

Ето и един списък на разсадниците от които може да се закупят фиданки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за идеята. От както се помня насаждам дръвчета. Да не забравяме, че един мъж по старо българско правило трябва да засади едно дърво и да построи една къща в живота си. Е, това за къщата вече става отживелица но можем да поддържаме духа на традицията само на половина... с олесяване. Аз съм за, защото освен да пишем по хартия и да четем от нея трябва и да връщаме малък дял на природата. Можем да го направим, и щеше да е страхотно ако бяхме лицензиран клуб, защото както знаем Хонда наблягат основно на природозащитническата кампания. Болида им беше майката земя да не забравяме, а и навсякъде тази година по шоурууми хибрида беше пак с такъв винил. Ако бяхме клуб можеше да искаме отстъпка от бултрако срещу споделяне на идеята, или нещо от този сорт... ако сме достатъчно умни можем да се пробваме да защитим идеята пред тях, като в замяна те да ни помогнат правно и юридически да си уредим изграждането на легализиран фен клуб! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ние сме за ; ще се включим с каквото е необходимо :P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

elf: тва за саденето също е важно,но според мене трябва да седнем да уредим юридическата страна на нещата. Защо наистина вместо да се напъваме със собствени усилия като частна гражданска инициатива пред общината и да молим и чакаме евентуално одобрение, да не кандидатстваме с проект пред Бултрако. Имам предвид, точно това, което каза ShEfA: да видим какво ше кажат тези, чиято марка много от нас боготворят, да видим дали те ще откликнат, и вече според техния отговор да търсим адекватно решение. :P

Съгласих се, че товае от първостепенно значение. Не ми е по специалноста, нито ми е по силите, но ако някои знае какво трябва да се направи - подкрепям изцяло с каквото мога и с каквото е необходимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен добро място е в някой парк, примерно този зад хотел Хилтън в София. Там има доста кампании които са садили дръвчета и още са там. Друг плюс според мен е че няма да има нагли бракониери, които да изсекат горичката за норматив или някой нагал строител да построи нещо насред парка. Може да се измисли и табела която да стои там, тогава Бултрако може да се навият, защото ще е тип реклама. Трябва да измислим как да го формулираме и да им го изпратим, ако го удобрят да изберем представител/и , а не да отидем там всички, че от толкова много Хонди, ще им се вземе акъла :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен добро място е в някой парк, примерно този зад хотел Хилтън в София. Там има доста кампании които са садили дръвчета и още са там. Друг плюс според мен е че няма да има нагли бракониери, които да изсекат горичката за норматив или някой нагал строител да построи нещо насред парка. Може да се измисли и табела която да стои там, тогава Бултрако може да се навият, защото ще е тип реклама. Трябва да измислим как да го формулираме и да им го изпратим, ако го удобрят да изберем представител/и , а не да отидем там всички, че от толкова много Хонди, ще им се вземе акъла ;)

Нека да им се вземе! ;);)

Белким се уплашат и направят цените НОРМАЛНИ! ;) Щото като им видя цените за оригинални части и ми идва да започна стачка като учителите. Само дето вместо да викаме и да носим плакати, ще форсираме Хонди пред офиса им. :P

 

А сега сериозно! Това за парка е една от най-лесно изпълнимите идеи. Никоя община няма да откаже такова предложение. Наистина смятам, че е редно и Бултрако да се включат в организацията и легализацията на проекта и смятам, че едва ли биха отказали! Дори и аз бих могъл да напиша подобно писмо-предложение до тях, ако няма кой.

 

От друга страна това разваля част от първоначалния замисъл на Тинки да е някъде сред природата, където можем да си правим сбирки и с_Бирки, но все пак ще бъде най-лесния за изпълнение вариант, а в случая по-важна е идеята и каузата, отколкото да има къде да пием бира. Такива места има много. Има затревени, но незалесени места из парка, където можем да направим кът на Хонда феновете (само да не излезе после, че това било инициатива на вносителя на марката и единствената полза да е реклама за фирмата).

 

Та така... идеята е прекрасна и сравнително лесно изпълнима. Единственото условие е добра организация. Да не се окаже, че всички са съгласни, ама на никой не му се губят няколко часа лично време за организирането, или пък накрая да се окажем с 5 фиданки, щото нямало пари за повече.

Аз лично мога да поема ангажимент да участвам в организацията и да поема финансово 3 до 5 дръвчета (в зависимост от вида и цената им).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за мястото мислех да е някоя поляна из планините а не междублоково пространство ;) ................защо1 Няма вероятност да ти го вземат за мол :) 2 Излет сред природата не е разходка в парка...........до планина живеем3 Общината няма нищо против стига да не изискваш финансиранеВсичко това не ми е за първи път и юридическата страна хич не е проблем с 2 и-мейла ни дадоха разрешение да садим из парк "Витоша"Проблема е ние да харесаме място повярвайте ми ;)А и ша ставаме медийни звезди :):P;) ;)

Редактирано от tinki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги незнам за Витоша, но на Плана планина има много хубави местенца и са близо до асфалтов път. Районът не е много оживен и е много красив, даже на места има и рекичка. Според мен трябва да се гледа за място на което няма следи от боклуци, сечени дърва и огнища, тава ще е фактор че на това място не идват хора на палатка и т.н. Тогава горичката ще се задържи по-дълго в природата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това е добро предложение.........не всички сме от СофияПП Ще помоля някои от модераторите да премести темата в общия че там влизат повече хора..........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още един подкрепяш идеята с 2 ръце защото само толкова имам де :weirdo: помагам с труд и средства само да уточниим мястото може да се съберем нещо като междинна среща за поливане и грижи за дървветата :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

Нещо темата замря.........май ще я замразим до пролета :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ваша информация, ако отидете към Божурище утре и се чудите каква е тарапаната :cry: Прекрана репетиция за ХОНДА-горичката http://slavy.cc/?p=406Още нещо интересно, което намерих в "Дневник" - книжката "Зелен офис": http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=486

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o

Много ми хареса идеята за горичката!Не съм член на клуба но с радост ще се включа.Относно местото Ви предлагам например около язовир Батак,там има много голи места до самата вода.И за да раздвижим работата предлагам някои юрист дасе заеме/стига да има такъв с достатъчно време и желание/.Иначе и аз съм готов да участвам.Не искам да изглеждам като самохвалко но броите една хилядарка от моита фирма за финансиране. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с такова финансиране гората е готова........но нещата са замразени за пролета ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dotzula

Ами нека не бездействаме тогава до пролетта, че ще забравиме за какво иде реч. Например до тогава може да дадете първите няколко месеца на "своето" дръвче. Опитайте например с коледното дръвче - с корен - посаждате го след празниците от саксията в задния двор и то спокойно си чака до настаняването в постоянният му дом?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова в накой нац. парк :cool: ..........на Витоша има много хубави места

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова в накой нац. парк :angry: ..........на Витоша има много хубави места

Имам идея за едно место на края на Симеоново, пред църквата има парк,който няма изгледи да го прецакат.Дръвчетата ще са под наблюдение от близката кръчма,което ще уредя веднага!Има и доста место за паркиране и шкембе чорба,която ще почерпя!Тинки,нали си ми комшия,пиши л.с. да идем да видиш местото,ако не, снимки ще направия до ден два!
Това изглежда супер! :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да повдигна темата :drunk: Ето на какво попаднах. Клик Нека си сметнем по колко дръвчета трябва да засадим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mandylion

Аз съм "ЗА" идеята! :rolleyes: По този калкулатор с моя рекс трябва да засадим 3 дръвчета. Но съм склонна да засадя повече, за да отсрамя някой :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз трябва бая да садя :rolleyes: Е, щом трябва! Само да се запролети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм "ЗА" идеята! :rolleyes: По този калкулатор с моя рекс трябва да засадим 3 дръвчета. Но съм склонна да засадя повече, за да отсрамя някой :rolleyes:

Аз 4, ама го смятам на алтернативно гориво :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...