Jump to content
JapCar

Сваляне на ремък и водна помпа на R20А3

Recommended Posts

На дълъг път се оказа, че като загрее, налягането в охладителната система се повишава и някъде зад помпата протича. На градско няма време да се разшири толкова и не бях забелязал. По спомени, мисля, че по принцип в затворена охладителна система, клапанчето на капачката поддържа малко под 1 Bar налягане.

Доста е нагъчкано/тясно около ремъка и шайбата, та не се вижда добре, но с огледало и светене отдолу, мисля, че течът е някъде отзад, не е отпред зад шайбата, където мисля, че би трябвало да протече уплътнението на оста, т.е. мисля си, че може и да е от гарнитурата на помпата.

Както и да е, трябва да сваля ремъка и шайбата на помпата, да разгледам от къде е и евентуално да я сменям.

В тубата има много клипове на английски и на руски, но са все за двигател 2.4, няма за 2.0 ( двигателя R20А)... Американският аналог на Европейската 8-а серия уж беше Acura TSX, но май не е съвсем така, гледайки разни клипове...

Ако някой има нещо за сваляне на ремъка/водната помпа, нека го пусне тук...

За 7-та си бях направил ключ с дълго рамо, за свиване на обтегача  и смяната на ремъка ставаше за 15мин, но тук е доста различно, не личи от пръв поглед кое играе роля на обтегач...

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, че никой няма мнение по въпроса или сервизно ръководство за смяна на ремъка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях моят  и няма никакви перипетии.  Направи си ключ 19 с  дълго рамо и си готов. Не го прави с камък, защото влиза лесно, но много трудно се маха. Обтегача е много близо до купето. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, simo vtecman написа:

Аз сменях моят  и няма никакви перипетии.  Направи си ключ 19 с  дълго рамо и си готов. 

Аз знам, че ще се справя, правил съм го на 7-та няколко пъти, за това и питам...

Тук ми е непознато, схемата на ремъка ще си нарисувам, но искам да видя от къде се почва, липсват видеа точно за 2.0л...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да пиша тук, май другаде писах,...за обезвъздушаването...

Направих си дълъг ключ 19, свалих ремъка, смених си  помпата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...