Jump to content
AlexL

Избор на газов инжекцион

Recommended Posts

Здравейте, има ли някой, който си е монтирал ГУ на Civic X? 

Моля за съвети за избор! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с 1.5 мотора и ръчни скорости. Вече е на 70к, занулил съм е от началото и средния ми разход до сега е 6.9. Разхода на модела е поносим. Не виждам смисъл да монтирам газ, още една система за обслужване и евентуални проблеми.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 турбо е труден за газифициране, скъпо и ненужно упражнение.

2.0 на отвъдокеанската версия е айляк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм също с мотора 1.5, бая километри навъртях, разходът ми е 5-5.4 извънградско, 6.5-7.5 градско. Въобще не ми е и минавало през главата вариантът за газ, да разваля хубавата кола и да намаля обема на багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 5/30/2023 at 7:54 AM, peyton22 said:

Аз съм също с мотора 1.5, бая километри навъртях, разходът ми е 5-5.4 извънградско, 6.5-7.5 градско. Въобще не ми е и минавало през главата вариантът за газ, да разваля хубавата кола и да намаля обема на багажника.

Здравей колега. 

Да попитам нещо правено ли е по софтуера на колата? Как постигаш този разход? :D Аз моята в момента под 9 не мога да я сваля с ЕCO или без. 7.5 - 8 ми даваше лятото единствено.... 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако си с 1.5 двигател вариянта ти е на Prins около 3200 лв . Ако двигателя е 2 ка без турбо BRC около 1800 лв.

Редактирано от viktor11
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 9 часа, NenormY написа:

Здравей колега. 

Да попитам нещо правено ли е по софтуера на колата? Как постигаш този разход? :D Аз моята в момента под 9 не мога да я сваля с ЕCO или без. 7.5 - 8 ми даваше лятото единствено.... 

Поздрави

Разходът го постигам като карам НОРМАЛНО , без да се състезавам и рязко да давам газ.  АКо караш със 160 по магистралата естествено,че ще харчи 2 литра отгоре. Карай със 120 и ще се убедиш. Нищо не е правено допълнително. Както и друг път съм казвал, хечбек sport  модела има хубава спортна визия, но не е направена да се дава газ и да се кара бързо. Не мога да я определя като динамична за 182 коня, отстъпва на немските алтернативи по коне като скорост и динамика, но е страхотна като размер, визия, здравина.

Редактирано от peyton22
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На еко режим съм карал за 5г. само 2-3 пъти. Доста скопява двигателя и хич не ме кефи. А и както казаха колегите, не е пример за динамика и скорост с тези 240нм. въпреки, че е лека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както съм го казвал и друг път, колата е страхотна,и аз я имам почти 5 години, но не е от бързите и динамичните. Визията е спортна, но движението не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...