Jump to content
seisivan

Нави Конект

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Да споделя малко опит за Навигацията. Днес я ъпдейтнах с най новите карти от 2023та. За първи път ъпдейтвам:

- 16GB флаш памет се вкарва в USB на колата и се избира от менюто на навигация Settings-Update Map

-колата записва данните на флашката след което се чака съм 1 мин и се вади флашката.

-инсталирате си Garmin Express на компютъра и вкарвате флашката. Автоматично програмата разпознава вашата навигация и ви казва дали е нужен update.

- при мен струваше 22 евро и веднага се сваля на флашката. Около 1ч отнема свалянето

- Накрая при запален мотор на автомобила се слага флашката и от менюто на навито се избита отново Settings-Update Map и след около 15 мин е готово!!

Редактирано от seisivan
  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още януари я ъпдейтнах, но все още откривам липсващи улици в нея от които едната е в София. Срам за Гармин, даже щях да им пиша.

Този ъпдейт обаче важи само за тия дето сме с фейслифт и андроидската навигация.

Ако някой иска може да ви кача подробно инструкции.

За съжаление все още не може да намеря начин да инсталирам външни приложения на мултимедия. Всички хакове, които има в нета не важат за тези, които сме с фабрична навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, когато имаш време може ли качиш описание как се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://support.garmin.com/en-US/?faq=4qpP6QRT6r105RJ1sELgM7

 

Заповядай!

Инак интервалите са колкото казва колегата по-горе. Около час download ( след като си инсталирал Garmin navigator). После ъплоуда в колата на запален двигател е 10тина минути.

Имай предвид,че от момента в който свалиш данните на мултимедията си от колата до края на ъпдейта не трябва да е повече от 24 часа.

Задължително е флашката да е точно 16 GB!

 

Ако някой е намерил вариант да си инсталира нещо на оригиналната мултимедия(която е с фабрична навигация) да помага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Следвам инструкциите стъпка по стъпка, но непрекъснато ми дава грешка. Флашката е 16 GB, форматирана, пробвах да деинсталирах и отново да инсталирам  Garmin Express но всеки път като стигна до инсталирането на update ми дава грешка. 

 

Някакви съвети ? 

 

 

 image.thumb.png.3bf6169af76a87c55096b2fe777e58a3.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да пробваш друга флашка. Друго, което ми идва наум,че интервала при който си свалил информацията от мултимедията до свалянето на картата не трябва да е много голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съобразих интервалът между свалянето на информацията и ъпдейта на картата. Сега видях в сайта на Garmin, че антивирусната на компютъра и firewall  може да ограничава ъпдейта и ще пробвам да ги спра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/29/2023 at 10:12 AM, 4aparjo said:

Съобразих интервалът между свалянето на информацията и ъпдейта на картата. Сега видях в сайта на Garmin, че антивирусната на компютъра и firewall  може да ограничава ъпдейта и ще пробвам да ги спра.

 

След спиране на антивирусната всичко е наред и си ъпдейтнах картата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, това е добра опция за  22 евра на година. Жалко, че има все още липсващи улици. Но като цяло безполезната мултимедия поне може да се използва за навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...