Jump to content
dinkoneychev

Двигателно масло

Recommended Posts

Здравейте колеги. Бихте ли споделили какво двигателно масло ползвате! Аз лично до сега карам с Ravenol FDS 5W30, но ми се ще да мина на нещо 5W40, предвид по-високите летни температури в последните години. Изхождайки от написаното в книжката: ACEA A1/B1 или ACEA A3/B3, в ATO24 получавам огромен брой масла. Та въпроса е кой с какво кара и до-колко е доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега винаги я карах с 5-30,но последният път по неволя го сменях в Бултрако и там ми наляха 5-40 Елф което по мое мнение е ужасно масло,но нямам оплаквания засега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elf- а по параметри цена/качество изобщо не е лошо масло, стига да го сменяш на 10000км.

Аз лично, не останах много доволен от Амсойла и в момента карам с Rowe RS Hightec 5w40 - доволен съм, висок клас масло с много ПАО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

карам с Тотал  5В40 и е повече от идеално като карам Легендата при 5-6000 оборота

Редактирано от Plevelcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 5/22/2023 at 3:12 PM, dinkoneychev said:

Здравейте колеги. Бихте ли споделили какво двигателно масло ползвате! Аз лично до сега карам с Ravenol FDS 5W30, но ми се ще да мина на нещо 5W40, предвид по-високите летни температури в последните години. Изхождайки от написаното в книжката: ACEA A1/B1 или ACEA A3/B3, в ATO24 получавам огромен брой масла. Та въпроса е кой с какво кара и до-колко е доволен.

Това с преминаването на 5w40 заради жегите моля те обясни ни смисъла.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...