Jump to content
Bizzito

Maintenance minder индикация

Recommended Posts

Здравейте, много е тихо тук. Малко да раздвижим мозъците :lol: 

 

Днес изненадващо ми светна индикацията за сервизно обслужване. Стигнах до кода през менюто и той е "A", на снимка 2, което означава, че наближава смяна на маслото след 780 км. Това е странно за мен, защото маслото е на 2600 км и 100 моточаса и броячът беше занълен при смяната. Последно като гледах просто си отчита дните, като започва от 365 след зануляването. Поразрових се из интернет и се оказа, че компютъра по някакви алгоритми пресмята кога евентуално идва време за смяна на маслото. И споредн него явно трябва да го сменя на около 3400 км :tooth: 

 

Ето две референции от различни източници:

 

Calculating Oil Life

The indicator monitors several data points such as engine speed, ambient air temperature, and the number of short trips you take to evaluate when the oil change should occur. This data is then used to calculate when you should bring your car in for an oil change based on your driving habits.

Other Factors

The Honda Oil Life Indicator system also monitors other factors such as engine temperature and wear on moving parts. These factors are then combined with already existing data points such as mileage and usage patterns to determine when your car needs an oil change.

 

What Else Does It Track? 

The on-board computer system continuously monitors engine operating conditions such as engine temperature, ambient temperature, vehicle use, speed, and time. The system will count down the vehicle’s oil life based on these conditions to determine when an oil change is necessary. 

 

При вас кога ви се е появявал този service reminder? Ще ми е интересно, защото имам колата от три месеца. 

При мен най-вероятно отчита, че карам основно градско с ниска скорост, често палене и гасене и може би взема предвид и моточасовете.

В понеделник ще пусна една капкова проба да видим какво става.

А тъпото в ситуацията е, че единственото, което мога да направя е да зануля от менюто все едно е сменено маслото. Няма опция да спра временно съобщението и да ми напомни пак след време, а на всяко палене пищи. Пишете моля ако има друго решение.

 

 

viber_image_2023-05-13_19-44-43-709.jpg

viber_image_2023-05-13_19-44-43-982.jpg

viber_image_2023-05-13_19-44-43-885.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почти 5 години дето я имам (2L бензин, 4та ген) не съм го виждал това, но аз и не карам много - 10хил.км/г.  

При мен напомня заради срока до сега всеки път. Не знаех, че си смята и нещо свое извън зададените изминати км и 1 година.

Явно при теб сериозно е карана преди или пък ти сериозно повече я караш от предишния собственик и от там алгоритъма изненадва с резултати.

Някакъв reset ако има, то това най-вероятно еа извън нещата дето да можеш да променяш през борд компютъра, по-скоро с външна техника за диагностика и настройки ще е.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си купувах новото ЦРВ 2013 година, от сервиза на Бултрако Пловдив ме попитаха искам ли да включа това напомняне, защото ако се включи веднъж, няма изключване и аз отказах. По-късно купих на жена ми един Джаз 2009г. внос от Швейцария, който беше с включено напомняне и наистина е досадно. Джаза го карахме много малко /4-5 000 км годишно/ и напомнянето си беше веднъж годишно. Но мой приятел с американски Акорд 9 ген. който кара много и спортно получава напомняне доста по-често. Явно компютъра следи не само километрите, но и оборотите на ДВГ-то, както и други показатели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писа Иван в предния пост софтуерно може да се спре,ако те дразни. Купувайки колата, тя още бе в гаранция от Бултрако и се чудих, защо в менюто не виждам service reminder. Ходих в един бивш оторизиран сервиз и ми изкараха менюто, но не е активно.Виждам го само като икона, но не работи. Казаха,че ако искам да заработи трябва да ида в Бултрако. Макар, че сега като ви слушам май няма й да го активирам. 

 :offtopic:  От любопитство, колата ти с ръчна кутия ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нулирах го днес, че при всяко палене ми се появява. 

Сега пък вместо километрите до сервиз ми показва 200 дни. Но поне не пищи. Пак не се връзват нещата, защото маслото е сменено точно преди 90 дни, а си спомням, че започна от 365.

Голяма каша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не изписва ли ти В и 200 дни  ?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вярно, че вече пише 2, което май е кода за филтър купе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно така е. Ако си сменил филтъра преди, не бързай да го зануляваш, защото при оставащи 30 или по-малко дни, може да се появи и друг код.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...