Jump to content
Slimky

ABS модул, Акорд 8-ген, фейслифт

Recommended Posts

Господа, помагайте с откриването на ABS модул втора ръка за Хонда Акорд, 8-ген, фейслифт, 2.0 бензин.

 

Предлагат ми го нов за около 4000 лв., което не е вариант. 

 

Прилагам снимка на кода на ABS-а, защото се оказва, че трябва да е същият, а най-често са различни. 

код.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не потърсиш в сайта та АТЕ? По всяка вероятност цената там ще е съвсем различна. Какво му е на твоя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7-8 месеца се продаваше една 8 ген. 2.0 мотора със същия проблем ,цената беше доста ниска за фейс ,защото точно този модул беше за смяна ,питах за цената ,оказа се същата ,която си споменал 

Да не си закупил същата или просто им е проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ходи ли при майстор за точно такива модули (без официалните дилъри)?

Ако самия модул е за смяна доколкото аз знам се вади и се закача за компютър (може и бе да се вади ме съм сигурен понеже на VW  се вадише) и се взимат данните от него и се вкарват в новия модул.

Може и да греша само давам мнение.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия блок го намирам в eBay за 150-200 евро  някъде.Сега дали е изряден и би тръгнал само ако се смени е друг въпрос.

Колега не си писал как се е получил проблема,дали е от някакъв удар ,дали така си купил колата,дали ти си направиш нещо "без да искаш"

Има хора  в страната точно отварящи тези блокове и ги ремонтират.

Дай повече информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето ходя по мъките от 8 месеца.

 

От последния сервиз, в който бях, ми казаха, че модулът е изгорял най-вероятно при заваряване, което са правили от предишен сервиз при включен акумулатор. Имах не голяма щета, която ремонтираха в доверен сервиз и така я ремонтираха, че ми се плаче. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

 

Моите драми с акорда продължават. Все още не съм намерил ABS модул на добра цена, а колата ми я кара приятел в друг град, който ми каза, че е излязал и проблем с маслото, така че след смяна на маслото, лампата светнала след изминати 900 км. Преди пак гореша масло по стандартите на Хонда, но примерно датчикът светваше след поне 5000 км. А очевидно сега проблемът се е задълбочил и ще се налага и ремонт на двигателя. 

 

Та мисълта ми е следната, за което моля за съвет: как ви се струва да обявява колата с всичките ѝ проблеми на цена около 12 000 лв., така че вместо аз да се занимавам с това да правя ремонти от които не разбирам, новият собственик, било то краен клиент или търговец, да направи ремонтите сам или да я кара, или препродаде с една добра печалба. Виждам, че пазарната цена е между 18-20+ хиляди лева, колата от външна страна е в отлично състояние, пробегът ѝ е малък, но просто ситуацията е такава, че вече имам друг автомобил и нямам интерес да се занимавам повече с майстори ... Благодаря ви за мнението, оценявам го! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,
аз имам няколко въпроса. Първо, пробва ли вариант да рециклираш модула, виждам, че има хора, които го правят? Цената определено няма да е 4000лв. Също така модул втора ръка няма ли да свърши работа? Да си вземеш нов афтърмаркет модул на по-ниска цена също е опция. Колегата по-нагоре е писал за цена 200 евро, съвсем поносимо. Второ, относно лампата на маслото: това че е светнала, не означава, че непременно гори масло. Доколкото разбрах, не си виждал автомобила все още. Ако искаш да го продадеш, можеш да му вземеш много повече от 12 хиляди лева с малко инвестиция, плюс това като я стегнеш, ще я продадеш хиляди пъти по-лесно. Колата е много хубава. Помисли си.

Разбира се, най-лесно е да й направиш няколко снимки и да замине директно в мобиле и карс, ако хич не ти се занимава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...