Jump to content
Мари

Акорд Турер 2.2 i- dtec - чек

Recommended Posts

Здравейте .  Абсолютен лаик съм по техническата част на автомобила . Скоро си купих Акорд Турер 2010г. 2.2 i- dtec.  Това е петата Хонда ,която имам но първата  дизелова . Седмица след като я купих ми светна чека . Тъй като пътувах за провинцията , посетих там сервиз . Дианостицираха я и ми казаха, че е някакъв клапан зад двигателя.  Изчистиха грешката .Казаха че може да се почисти ръчно .  Поръчах да проверят   цената за нов такъв и да ми дадат оферта с монтаж.  Не ми се обадиха . Вчера по магистралата отново светна чека . След като светна ,колата загуби мощност , не можеше да вдигне повече от 80 км/ч. Спрях , изгасих я и а запалих отново .Чека си светеше , но  нямах проблеми с мощността , движих се с максимално допустимата скорост .   Обадих се да питам дали са проверили за  тази част , а те ми отговориха че не са ми звъняли защото тази част струвала 4000 лева , което  мен ме озадачи .  В момента съм с тази Хонда и  ползвам и една по-стара Сивик Аеродек 1998г.  , която никога , никога не ми е  правила проблеми .  Може ли да ми кажете какво може да е това , което е толкава скъпо ( може би причината за продажбата е била този дефект )  и къде в София  могат да я почистят тази част , без да се злоупотребява от това че съм жена и не разбирам от  автомобили . Искам автомоблите ми да се в безупречно техническо състояние  и  това което се случи ме притеснява . Благодаря за вниманието .  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава част.... моя съвет е да смениш сервиз и да ти направят някаква качествена диагностика.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Мари написа:

Тъй като пътувах за провинцията

О, Мари! Вече разбра, че е опасно да се ходи в ПРОВИНЦИЯТА. Стой си в София, там е най-добре. И достатъчно сервизи има, където ще се погрижат за колата ти.

 

Ърнест Хемингуей: Всичко, което е далече от морето, е провинция.

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко е, че сте ме разбрали неправилно , аз дори предпопичатм в провинцията да си облсужвам и ремонтирам колите . Но "гузен негоген бяга" .  И между другото това което е дало като грешка в провинцията го даде и тук в Сф , само разликата е в цената  на тази част - 2800лв. Благодаря за съвета Хубави почивни дни 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, storish05 написа:

Няма такава част.... моя съвет е да смениш сервиз и да ти направят някаква качествена диагностика.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
 

Благодаря , направих . След като попитах в какво точно е грешката и в Сф се окза същото - ЕГР клапан . Намерих нов за 1200 лв. Благодаря за  отделеното време 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕГР се почиства. Тръбата към него и всмукателния колектор също. - затлачват се със сажди и дава грешка. Поне при 7 генерация е така. Пробвай първо с почистване. Не съм чувал някой от форума да е сменял ЕГР. Ето малко сними какво беше при мене на 7 генерация:

 

WP_20160601_13_27_11_Pro.jpg

WP_20160601_15_01_44_Pro.jpg

WP_20160601_15_15_01_Pro.jpg

WP_20160602_17_23_57_Pro.jpg

WP_20160601_18_05_43_Pro.jpg

WP_20160601_18_06_05_Pro (1).jpg

Редактирано от goga
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еталонно почистване :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, goga написа:

ЕГР се почиства. Тръбата към него и всмукателния колектор също. - затлачват се със сажди и дава грешка. Поне при 7 генерация е така. Пробвай първо с почистване. Не съм чувал някой от форума да е сменял ЕГР. Ето малко сними какво беше при мене на 7 генерация:

 

WP_20160601_13_27_11_Pro.jpg

WP_20160601_15_01_44_Pro.jpg

WP_20160601_15_15_01_Pro.jpg

WP_20160602_17_23_57_Pro.jpg

WP_20160601_18_05_43_Pro.jpg

WP_20160601_18_06_05_Pro (1).jpg

След като го почистихте колко време издържа. Четох, че не винаги решението е почистване. Смятам да си поставя нов, а старият да почистя ,когатж намеря кой да го направи  и да стои като резервен. Представям си какво е и на моят🙂Благодаря ви за споделеното ❤️

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по често се кара в града, толкова по бързо се затлачва. Снимките са като взех колата, наскоро след около 100хил. км. пак чистих всичко - нямаше грешки или проблеми втория път, просто профилактично. И да сложите нов, пак трябва да се ичзитят тръбата и всмукателния колектор, щото там беше най-голямата мръсотия при мене. Няма смисъл от нов според мене, но Вие си решавате. Особено ако за 1200лв. не е ОЕМ honda.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,ще се съобразя.А след коментара за градското вече се изпари идеята ми за продажба на старият Сивик,който се оказа просто железен.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова страшно градското. И аз карам акорда градско всеки ден на къси разстояния, но и често пътувам извънградско. Просто дизела иска магистрали от време на време, колкото по често, толкова по добре.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перефразирано: малка кола - малки проблеми.

Но да, кратките градски преходи с дизел в ниски обороти са причината за тези отлагания. Ако дългите извънградски са рядкост, няма как да се самопочисти.

Карайте си и 2-те Хонди - всяка според ареала и.

Редактирано от ceco_accord
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...